×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

На бляскава церемония областният управител проф. Мария Нейкова ще връчи статуетката „Личност на годината 2023“


На бляскава церемония областният управител проф. Мария Нейкова ще връчи статуетката „Личност на годината 2023“
Събитието се провежда от екипа на Флагман за 8-ма поредна година и винаги се подкрепя от държавни, общински и бизнес структури в региона
Тема в развитие
На бляскава церемония областният управител проф. Мария Нейкова ще връчи статуетката „Личност на годината 2023“ Д-р Владимир Корновски печели онлайн вота за „Личност на годината 2023“ Бургас избира „Личност на годината 2023“ Личност на годината 2023: Номинация за Семир Абумелих, който издигна Бургас на европейската здравна карта Личност на годината 2023: Номинация за кулинарния шеф Валя Вълкова - захарчето на всички, нуждаещи се от специална грижа Личност на годината 2023: Номинация за Петър Стоянович - историка, който направи Бургас столица на документалното кино Личност на годината 2023: Номинация за актрисата Гергана Стоянова, която учи хиляди бургаски деца как да вървят към мечтите си Личност на годината 2023: Номинация за доц. Владимир Корновски - лекарят на световно ниво, който избра Бургас пред Варна, за да лекува сърца Личност на годината 2023: Номинация за Димитър Йовнов – флагманът на спасителите след потопа в Царево Личност на годината 2023: Номинация за Живко Жеков - треньора, издигнал до успеха Нургюл Салимова и още десетки шахматни гении Флагман.бг започва приема на номинации, посочете достойните сред нас - носители на добрия пример за 2023 г.
виж още
скрий
18 Юни 2024, Вторник, 15:30 ч.
Автор: Флагман.Бг

След официалната част екипът на Флагман ще отбележи своя 13-и рожден ден

В Експозиционен център „Флора“ текат последни приготовления за най-очакваното светско събитие през юни месец – официалната церемония „Личност на годината 2023“.  Предстои патронът на конкурса - областният управител, по традиция да връчи на победителя уникалната бронзова статуетка Флагман, творба на бургаския скулптор Огнян Петков.

Форматът се организира от редакционния екип на Флагман.бг. и се провежда за осма поредна година, като от самото си основаване е под патронажа на Областна управа. През годините, губернаторите на Бургас – Вълчо Чолаков, Стойко Танков и проф. Мария Нейкова, застават последователно зад каузата, чиято цел е да почете хората, които са били пример за човеколюбие, проявен героизъм, всеотдайност и служба в полза на обществото. Номинациите се посочват от читателите на Флагман.

Вижте във видеото кадри от миналогодишната церемония:

Ще припомним, че директорът на бургаското ОУ "Васил Априлов" Марияна Стефанова стана  „Личност на годината 2022“.

 

Тази година за престижното отличие се борят седем достойни личности. Техните кандидатури бяха издигнати от наши читатели, институции, НПО-та и инициативни комитети.

В първия тур от класацията бе проведено онлайн гласуване. С вота на десетки хиляди читатели на Флагман.бг  номинираните бяка подредени в следния ред:

Д-р Владимир Корновски – кардиохирургът на световно ниво, който избра Бургас пред Швейцария и всяка друга точка на света, за да спасява нашите сърца, печели онлайн гласуването за „Личност на годината 2023“. Той е получил рекордните за всички издания на конкурса досега 34826 гласа или 55.64% от одобрението на читателите на Флагман.бг.

След д-р Владимир Корновски е Семир Абумелих – основателят на УМБАЛ „Дева Мария“, който има огромен принос за развитието на здравеопазването в Бургас и вложи цялата си енергия в изграждането на Националната онкологична болница „Дева Мария“, която бе открита преди няколко месеца, а вече работи на пълен капацитет. Семир Абумелих е получил 22484 гласа или 35,92% от гласовете.

На трето място с 3730 гласа или 5,96% от гласувалите читатели се нарежда актрисата Гергана Стоянова, която е приела за своя мисия да посее в българските деца зрънце доброта и стремеж да сбъдват мечтите си, провеждайки безвъзмездно семинари и увличайки ги по пътя към успеха.

Четвърти е Димитър Йовнов – предприемачът, хвърлил се с всички сили и средства да спаси Царево след големия потоп през септември 2023 г. и повел десетки доброволци в своята кауза. Той е получил 552 гласа или 0.88% от вота.

Петото място е за Валентина Вълкова – шеф готвача с огнен темперамент, включил се безшумно в множество благотворителни инициативи за деца и възрастни с увреждания в Бургас. Тя получава 435 гласа или 0.69% от вота.

Шести е Живко Жеков – треньорът, подкрепящ неизменно по пътя към върха шампионката ни по шахмат Нургюл Салимова и още десетки гении от клуб „Бургас 64“. Той получава 385 гласа или 0.62%.

Седмото място е за Петър Стоянович – историка, направил Бургас столица на документалното кино и инициирал поставянето на бюст-паметник на княз Фердинанд на пристанището в морския град. Той е получил 179 гласа или 0.29% от гласовете на нашите читатели.

Вотът на читателите е с тежест 50% при избора на победителя, останалата част от резултата се формира от гласовете на компетентното жури, което ще излъчи носителят на Флагман за 2023 г.

Лауреати на Флагман са: За 2016 г. е Михаела Стойкова (основател на фондация „Плюшено Мече“), през 2017 г. е избрана д-р Стилияна Томова – 2017 г. (началник на отделението по неонатология на УМБАЛ-Бургас), адв. Теньо Тенев – 2018 г. (бе отличен за безвъзмездната си помощ на хора с ампутирани крайници), тежководолазът Валентин Иванов – 2019 г.(проявил героизъм и саможертва при спасяването на човешки живот извън служебния му дълг), Георги Иванов – 2020 г (инспектор от Дирекция "Управление при кризи, обществен ред и сигурност" (УКОРС) към Община Бургас спаси дете извън служебните си ангажименти); Руси Куртлаков – 2021 г. ( за цялостен принос към развитието на община Камено и дарителска деност през годините.

Тази година церемонията е на 20 юни от 19 часа. След официалната част Флагман ще празнува 13-ия си рожден ден.

 

 


В категории: Бургас


Флагман.БГ Твърдят, че носи чанта за... Твърдят, че носи чанта за... 04/02/2025, Вторник 08:58 3
България Всички новини
ПОТРЕСАВАЩО ВИДЕО: Мъж се хвърля пред колите на булевард в София ПОТРЕСАВАЩО ВИДЕО: Мъж се хвърля пред колите на булевард в София Човекът видимо не е добре, споделят в социалните мрежи Кметът Иван Алексиев: Битката за стадионите на Поморие продължава Кметът Иван Алексиев: Битката за стадионите на Поморие продължава Двете спортни бази в Поморие и Каблешково са собственост на дружеството „Спорт пропърти мениджмънт Поморие“ ЕООД (СПМ Поморие), в което Общината и частен бизнесмен имат по 50 % Как Сорос контролира/ше/ американските грантове у нас Как Сорос контролира/ше/ американските грантове у нас Дано в този мандат президентът Доналд Тръмп успее да сложи край на глобалисткото зло Полицията с първа информация след бруталното намушкване в София Полицията с първа информация след бруталното намушкване в София 22-годишната, вилняла с нож в столицата, е с тежки психични отклонения и поставена диагноза Министър Мирослав Боршош и Мария Филипова обсъдиха ключови въпроси Министър Мирослав Боршош и Мария Филипова обсъдиха ключови въпроси Министерството на туризма и Комисията за защита на потребителите с общи усилия за по-добра защита на туристите Ужас в София: Млада жена намушка с нож няколко души Ужас в София: Млада жена намушка с нож няколко души Предполага се, че нападателката е с психично разстройство Почернена внучка атакува с метална тръба линейка Почернена внучка атакува с метална тръба линейка "Чух удар и звук от счупено стъкло", сподели шофьорът Петър Русинов Твърдят, че носи чанта за... Твърдят, че носи чанта за... Около 5 бона Бургазлия се натресе челно в лъскавото BMW Label на варненец Бургазлия се натресе челно в лъскавото BMW Label на варненец 46-годишен мъж се бори за живота си - той е със счупен таз, счупено коляно на левия крак, счупени ребра и изкълчена китка Тъжна вест: Почина бивш депутат Тъжна вест: Почина бивш депутат Членувал е в управителния съвет на Държавното предприятие "Пристанищна инфраструктура" и беше председател на Съвета на директорите на "Пристанище Варна" ЕАД
Кошмарна ситуация близо до България! Земята се тресе през минути Кошмарна ситуация близо до България! Земята се тресе през минути В Санторини се притесняват, че вулканът може да изригне. Има опасения и от голямо земетресение Освободиха "Вежен", съмненията за саботаж са отхвърлени Освободиха "Вежен", съмненията за саботаж са отхвърлени Разследването на властите в Швеция установи, че имало комбинация между лошо време, недостиг на оборудване и недостатъчен брой членове на екипажа Тя атакува Джокович Тя атакува Джокович Известна певица има различно мнение от Джокера, получи се словесен куршум ЕС размаха пръст на Тръмп: Никой няма да спечели от търговска война ЕС размаха пръст на Тръмп: Никой няма да спечели от търговска война Ако търговските интереси на Европа бъдат нападнати, тя ще трябва да си извоюва уважение, каза френският президент Еманюел Макрон Има българи, блокирани на остров Санторини Има българи, блокирани на остров Санторини Над 16 души се намират в селището Оя Паника на Санторини, регистрираха над 200 труса за часове, хората масово бягат Паника на Санторини, регистрираха над 200 труса за часове, хората масово бягат Фериботите препълнени, билетите свършват Българин вдигна на крак полицията в Гърция Българин вдигна на крак полицията в Гърция Родният бандит избяга от органите на реда като в холивудски филм Подарък от съдбата за Девата, а Стрелецът да си обуздае апетита! Подарък от съдбата за Девата, а Стрелецът да си обуздае апетита! Хороскоп за деня – 3 февруари 2025, понеделник  Фалшифицираната история: Как митът за „славяните“ изопачи българската идентичност Фалшифицираната история: Как митът за „славяните“ изопачи българската идентичност Фашистите са „направили“ т.нар. прабългари част от арийската раса, а „славяните“ са арогантна историческа измама точно като „германството“ на готите (българи) Над 10 труса за един час: Сеизмичната активност между Санторини и Аморгос се засилва Над 10 труса за един час: Сеизмичната активност между Санторини и Аморгос се засилва В момента сеизмолозите изглеждат обезпокоени след интензивната сеизмична поредица, отбелязана през последните часове край Санторини и Аморгос
Бойко Борисов Бойко Борисов Към 5 млн. има в момента желаещи за постове Виц на деня Виц на деня Мъж крещи на съпругата си:
- Ти ли, мръснице, си сложила тази умряла змия в ботуша ми?
- Как така умряла?!
Виц на деня Виц на деня - Какво четеш?
- Камасутра.
- И как е?
- Мисля, че накрая я опъва.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук НАСА прекратява всички мисии до Луната и Марс - изгоряха декорите в Холивуд...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори