ЦИК крие протоколите, които може да променят вота за депутати

По думите на Матева протоколите ще бъдат публикувани след решението на Конституционния съд, ако бъде указано на ЦИК да обяви различен резултат от досегашния
Централната избирателна комисия няма да публикува засега сканирани протоколи от повторно проверените 2204 секции от експерти, назначени от Конституционния съд, съобщи БНР.
Това обясни заместник-председателят и говорител на ЦИК Росица Матева по повод запитване на Ивайло Благоев от Монтана, секретар на СИК на вота от 27-и октомври дали може да види протокол и да разбере има ли разминавания в секцията, в която е работил.
Конституционният съд разбуни духовете: Преброяване или преизчисляване на бюлетините?
По думите на Матева протоколите ще бъдат публикувани след решението на Конституционния съд, ако бъде указано на ЦИК да обяви различен резултат от досегашния.
"Когато това стане известно, ще бъде публично оповестено и всеки ще може да се запознае с данните от протоколите от повторното преброяване в определените секции от вещите лица, назначени от Конституционния съд", обясни Матева.
От заседанието на ЦИК стана ясно, че екипите на "Информационно обслужване" продължават да въвеждат данните от протоколите в над 2000 повторно проверени секции, предоставени от Конституционния съд на ЦИК.



















Просни народе оке ги търпете тези мародери депутати и партиите на статуквото.
Просни народе оке ги търпете тези мародери депутати и партиите на статуквото.
Просни народе оке ги търпете тези мародери депутати и партиите на статуквото.
Значи няма значение нито колко са гласували, нито как са гласували, а какво е казано на ЦИК да обяви.
ЦИК в България е Отговорна за осигуряване на Прозрачност и Коректност в изборния процес, като всичко, свързано с гласуването и преброяването на бюлетините, трябва да бъде ПУБЛИЧНО ДОСТЪПНО !!!!! Протоколите от изборите трябва да се публикуват в официалните източници на ЦИК, за да бъде осигурена Обществената Отчетност.
Ако ЦИК не предоставя данни, които биха могли да променят резултатите, това може да подрони доверието в институцията и в самия изборен процес. Ако има съмнения за манипулации или укриване на протоколи, това трябва да бъде разгледано от независими наблюдатели, медии или съдебни органи, за да се осигури справедливост и прозрачност в изборния процес.
По-високото участие на избирателите може да намали възможността за манипулация на избори или възход на екстремни политически сили, които често разчитат на ниска избирателна активност.
Когато гражданите активно участват в изборния процес, политическите партии и кандидати са по-склонни да се съобразяват с интересите и нуждите на обществото, за да получат подкрепа.
Когато малка част от населението гласува, това може да доведе до несъответствие между представителите и обществото.
А ако хората отишли да гласуват бяха 66% ?
Тогава манипулациите им няма да минават.
Затова и внушават, че няма значуние дали гласуваш или не.