×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • В 2230 офиса на „Български пощи“ ще се обменят левове в евро
  • Поне 24 индийски туристи загинаха при стрелба в Кашмир
  • Мъж е с опасност за живота след падане от въртележка в Ямбол
  • Отиде си журналистката Даниела Кънева
  • Поне 10 убити и над 100 ранени след нощна бомбардировка в Киев
  • СОС отхвърли искане на кмета метростанция да се казва "СК ЦСКА"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Исторически ден за РСМ, за първи път ще има премиер албанец


27 Януари 2024, Събота, 19:00 ч.

Този кабинет ще ръководи страната до парламентарните избори на 8-и май

 

"Братя и сестри! Утрешният ден е исторически. Утре, 28-и януари 2024г., ще изберем първия премиер албанец в РСМакедония! Това е исторически ден, както за албанците, както за македонците, така и за всички останали, защото се превръщаме в равноправна държава и общество, които преодоляват всички предразсъдъци".

Това каза лидерът на Демократическия съюз за интеграция /ДСИ/ Али Ахмети ден преди избирането на Талат Джафери за министър-председател на техническото правителство в Скопие. Този кабинет ще ръководи страната до парламентарните избори на 8-и май.

"Вярвам, че в най-скоро време ще станем и част от Европейския съюз, защото обединените европейски държави са моя идеал, за който работим всекидневно... Преди четири години ви казах: Всяко едно нещо има своето начало. Всичко започва с една мечта. Казах, че всички имаме мечти. За децата си. За себе си. За държавата... Ние, албанците, мечтаем за свобода и равноправност", каза още Али Ахмети, чиято партия бе част от досегашното управляващо мнозинство, а сега излъчва и свой премиер.

Според него "всички заедно ще поемат отговорността за ръководството на държавата, не един зад друг, а един до друг".

"Благодаря, че вярвате в нас. С доверието си към нас застанахте зад нашата мечта. Тази подкрепа утре ще бъде надградена с изпълнението на едно обещание и с още една свършена работа. С още една реализирана мечта. Поздравявам всички граждани с това постижение. Убеден съм, че нашата държава става по-силна, по-равноправна и по-обединена. Но това не е краят, това е само началото! Имаме още много работа и мечти за реализиране!", написа още Ахмети.

"Днес имаме нужда от обединение. Да подадем ръка един на друг. Да оставим настрани нещата, които ни разделят. Да се обединим около нещата, които ни сближават. Както преди четири години, така и днес, ние знаем как да се обединим за общите цели, когато това е важно и решаващо. Това, което ще направим през утрешния ден, ще предопредели живота на поколенията след нас", каза още лидерът на ДСИ Али Ахмети. /БГНЕС

 




4
Коментара
Флагман.БГ Голяма трагедия в училище във Франция Голяма трагедия в училище във Франция 24/04/2025, Четвъртък 18:40 0
Флагман.БГ Драмата с Дани Кики продължава Драмата с Дани Кики продължава 24/04/2025, Четвъртък 18:30 0
4
Коментара по темата
4.
brom
28.01.2024 09:44:57
0
2
Да им е честито! До къде изпаднаха само, пък мислеха, че България им проблема! Промити мозъци!
3.
ФАЩ
27.01.2024 23:14:47
3
6
САЩ сигурно са много щастливи. Предполагам, че правят планове да сложат турчеещ се българин за Премиер и у нас
2.
*********
27.01.2024 21:32:47
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
1.
Гешефтурата
27.01.2024 19:27:24
6
9
Голяма работа!
Нашият пък бъдещ министър-председател ще се казва Дилян Пеевски!
Гарантирано от Посолството!
Няма как македонците да са по-прости от нас, та нали ние си избрахме Сглобката да ни управлява. Доказахме, че сме по-малоумни и от тях!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Гавра с почернени родители! Бащата на сгазения Филип зове за справедливи наказания на убийците Гавра с почернени родители! Бащата на сгазения Филип зове за справедливи наказания на убийците  Често присъдите им са условни, а нас от „Ангели на пътя“ ни обвиняват, че търсим отмъщение, но няма вече какво да губим, каза Красимир Арсов Проф. Мария Нейкова: Работих с кметовете като със съюзници и нося област Бургас със себе си Проф. Мария Нейкова: Работих с кметовете като със съюзници и нося област Бургас със себе си На прощаване бившият губернатор пожела успех на новия областен управител Владимир Крумов Драмата с Дани Кики продължава Драмата с Дани Кики продължава Пуснаха го на свобода Първи случай на лаймска болест в Бургас за 2025 г., заразите разнасят и домашни любимци в парковете Първи случай на лаймска болест в Бургас за 2025 г., заразите разнасят и домашни любимци в парковете Необезпаразитени кучета и техните безотговорни стопани са опасност №1 за разнасянето на глисти, тении, бълхи и кърлежи, алармира РЗИ Най-голямата кражба на фирма в България бе обезсилена от съда Най-голямата кражба на фирма в България бе обезсилена от съда Магистратите върнаха окончателно асансьорната фирма "Изамет 1991" на Явор Златанов Хампарцумян разкри ще открадне ли дигиталното евро спестяванията ни и кой ще взима по-високи заплати Хампарцумян разкри ще открадне ли дигиталното евро спестяванията ни и кой ще взима по-високи заплати Не е напълно изяснено как точно ще се случи всичко и отново всичко се прави от гледна точка на улеснение на икономически активните хора, сподели банкерът пред медията ни БНБ преведе 550 млн. лв. печалба към държавния бюджет БНБ преведе 550 млн. лв. печалба към държавния бюджет  Очаква се банката да преведе още 250 млн. от лихви Къде обича да прави секс всяка зодия Къде обича да прави секс всяка зодия Вижте любимите места на зодиака Мъж е с опасност за живота след падане от въртележка в лунапарк Мъж е с опасност за живота след падане от въртележка в лунапарк Има и още един пострадал Новият закон за брокерите: Легитимира ли „таксата запознанство“ Новият закон за брокерите: Легитимира ли „таксата запознанство“ Посреднически агенции претендират за комисиона в прекомерни размери
Жена бе отнесена на пешеходна пътека Жена бе отнесена на пешеходна пътека Неприятен инцидент в Пловдив Арестуваха екоактивист с коктейл Молотов Арестуваха екоактивист с коктейл Молотов Климатичният истерик подготвял безредици по време на протест Германия дава по 4000 евро на сирийски семейства, за да се върнат обратно в родината си Германия дава по 4000 евро на сирийски семейства, за да се върнат обратно в родината си Над 460 души вече са напуснали доброволно страната Жена изнасилена два пъти в един ден от различни мъже на оживен плаж Жена изнасилена два пъти в един ден от различни мъже на оживен плаж Случаят шокира Обединеното кралство – жертвата е атакувана два пъти на едно и също място сред десетки хора Депутат разкри мирният план в седем точни на САЩ за мир в Украйна Депутат разкри мирният план в седем точни на САЩ за мир в Украйна Русия е изразила готовност да обсъди предложението, Украйна и европейските ѝ съюзници имат сериозни резерви Защо боядиса косата си Защо боядиса косата си Новата визия на Клуни взриви мрежата – Амал Заприлича на скелет Заприлича на скелет Къде е нашият Геро? Актьорът буди тревога с новия си вид 600 хил. българи вече го направиха, ако не сте, побързайте – срокът е 30 април 600 хил. българи вече го направиха, ако не сте, побързайте – срокът е 30 април НАП отчита рекорден брой електронни декларации Заряза Турция, поема към нов живот и кариера в Италия Заряза Турция, поема към нов живот и кариера в Италия Той е голямата звезда на турското кино Тъпче се само с боклуци Тъпче се само с боклуци Ям пица и паста всеки ден, здравословното не ме вълнува, признава Маги Халваджиян
Димо ГЯУРОВ за мира в Украйна: Димо ГЯУРОВ за мира в Украйна: Няма как Европа да признае руски статут на завзетите територии – това събаря целия международен ред Виц на деня Виц на деня Съдията:
- Подсъдимия, защо открадна кравата?
- Господин съдия, тя ме погледна, аз я погледнах... и някакси... просто ей така се случи... съдбата ни събра!
Виц на деня Виц на деня На пазара:
- Бабо, как са доматите?
- Абе като зетьовете - изглеждат хубави, ама ще разбереш какви са, чак след като ги вземеш!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинската сила не е в това да надвиеш другите, а в това да надвиеш себе си – в тишината, в избора да замълчиш, когато можеш да крещиш, и да простиш, когато имаш право да съдиш
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори