7 начина, по които родителите отблъскват децата си
Не приемате сериозно детските драми
Понякога дори прост въпрос като „Как мина денят ти?“ може да накара детето ви да не иска да комуникира с вас и да се затвори. Ето защо родителите от време на време трябва да влизат в обувките на децата си и да видят от какво всъщност имат нужда. Днес ще ви споделим 7 начина, по които несъзнателно отблъсквате малчугана си и как да станете по-близки.
1. Позволявате на настроението ви да влияе
Това не означава, че трябва да криете емоциите от децата си, но трябва да имате предвид как ги управлявате и да се опитате да намерите начини да се справите по-добре със стресовите моменти. Децата са много чувствителни към настроенията на родителите.
2. Гледате си телефона или телевизора, докато се опитват да ви кажат нещо
Децата не винаги са в настроение да говорят. Но когато дойдат при вас, те се нуждаят от цялото ви внимание. В противен случай те ще си помислят, че не са приоритет и това може да ги накара да запазят емоциите и мислите си в бъдеще.
3. Постоянно питате за проблемите им
Разпитването може да е доста дразнещо. Всички ние се справяме със стреса по различни начини и нашите деца не са изключение от това правило. Ето защо, вместо да карате детето си да ви каже нещо, което не иска, опитайте се да му задавате по-малко директни въпроси.
4. Не приемате сериозно детските драми
Вземете детето си сериозно, дори когато неговите чувства или реакции ви изглеждат глупави. Вместо да ги дразните за ситуацията, в която са се озовали, споделете собствения си опит или спомени, за да им помогнете да се справят по-добре с проблема.
5. Казвате на други хора неща, които детето ви е споделило
Трябва да разпознаете емоциите на вашето дете и да се опитате да не споделяте прекалено, тъй като това може да нарани чувствата му и да го накара да се срамува и да пази тайни.
6. Още щом ги видите, започвате да разпитвате за деня им
Когато малките деца са претоварени и уморени, те не могат да покажат зрялост. Ето защо най-добрият начин да ги накарате да се отворят пред вас е като им дадете малко време да се декомпресират. Друг начин да ги накарате да участват в разговор с вас е първо да им разкажете за деня си.
7. Не им давате независимос
т Нормално и здравословно е децата да търсят повече свобода. Когато това се случи, родителите обикновено виждат това като липса на уважение или губене на контрол, което може да доведе до още повече притискане. В този случай, вместо да задавате по-строги правила, оставете детето си да създаде някои граници самостоятелно и наблюдавайте как управлява отговорността.
Един ден Съдбата им го връща....всеки си плаща,рано или късно,особено тарикатите....и по-добре да е рано,щото като е късно ,вървят лихви и се трупат....трупат....