×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Обявиха търг за слаби плажове в Бургаско


Обявиха търг за слаби плажове в Бургаско
След като миналата година министерството прекрати предсрочно договора си с "Онтайм дистрибюшън енд лоджистикс" ЕООД, Централния плаж в Бургас остана без стопанин.
16 Март 2011, Сряда, 15:28 ч.

Министерството търси наематели за ивиците в Сарафово, Крайморие, Созопол, Царево

Търг с тайно наддаване ще определи бъдещите наематели на морските плажове в Бургаска област. Той е обявен от Областна управа след заповед на министъра на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ). В търга влизат Централният плаж в Бургас, плажовете в Поморие, „Сарафово- юг", " Крайморие- север" и "Крайморие-юг", созополският "Алепу" и царевския " Делфин", предаде "Фокус".

Наемът за 2011 година ще се заплаща в момента на сключване на договора, а за всяка следваща година - до 15 февруари. Срокът на наемане на плажовете е 31 декември 2015 година. Депозитът за участие в търга е 50% от началната тръжна цена, преведен на депозитна сметка на Областна администрация - Бургас. Цената на тръжната документация е 400 лева с включен ДДС. Тръжната документация може да бъде получена в деловодството в сграда на Областна администрация от датата на публикуване на обявата за търга до изтичане срока за подаване на заявления за участие срещу представен банков документ за платена цена. Огледът на обектите е свободен.

Плажовете, които се отдават, не са много атрактивни за бизнеса. Поморийци отдавна не могат да намерят наемател за своя, подобно е положението и с Централния плаж на Бургас. На 11 февруари 2008 г. министерството подписа договор за концесия с "Онтайм дистрибюшън енд лоджистикс" ЕООД. Той обаче бе прекратен предсрочно на 25 март миналата година, тъй като фирмата не плащала концесионното възнаграждение. Така през лятото на 2010-а някогашната гордост на бургазлии остана стопанин.

В търговете могат да участват всички физически и юридически лица, имащи право да упражняват търговска дейност и отговарящи на изискванията, описани в тръжната документация.


В категории: Бизнес


Коментари
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Тревожно: 78% от българите използват телефон докато шофират Тревожно: 78% от българите използват телефон докато шофират Глобите у нас за подобно нарушение са сред най-ниските в Европа За тъщи: От кои зодии излизат най-добрите зетьове За тъщи: От кои зодии излизат най-добрите зетьове Ето кои са те  Машинист от влака, блъснал кола край Кресна - с положителна проба за упойващи вещества Машинист от влака, блъснал кола край Кресна - с положителна проба за упойващи вещества Предстои извършването на химичен анализ Клипът за шофиране с 308 км/ч е зле монтиран фалшификат, казва експерт Клипът за шофиране с 308 км/ч е зле монтиран фалшификат, казва експерт Вижда се ясно, че скоростта на автомобила се увеличава от 140-200 км/ч до над 300 км/ч, а на горната картина лампите се движат една след друга без промяна, обяснява той Не ми се четат сърцераздирателни коментари за кончината на Митьо Пищова, не беше само добряк и веселяк Не ми се четат сърцераздирателни коментари за кончината на Митьо Пищова, не беше само добряк и веселяк С часове мога да разказвам за неговите щуротии, аргументира се дългогодишната главна редакторка на “Янтра ДНЕС” Мила Милчева  Ошишка се с корем и огромна задница, какво става Ошишка се с корем и огромна задница, какво става Тита изглежда покъртително, феновете й се притесняват Варна ще е домакин на уникална изложба за книговезане и скрапбукинг Варна ще е домакин на уникална изложба за книговезане и скрапбукинг Националната изложба "Наследство в корици" ще отвори врати в галерия "Арт салон Радио Варна", където посетителите ще могат да се докоснат до едно от най-фините изкуства – книговезането и скрапбукинга Певицата Вая: Не съм шофирала с 300 км/ч, аз съм страхлива Певицата Вая: Не съм шофирала с 300 км/ч, аз съм страхлива Свалих видеото от платформа за клипчета, не бих карала с бясна скорост, защото съм страхлив шофьор, посочва фолкаджийката 23-годишен заплаши с убийство баща си, арестуваха го 23-годишен заплаши с убийство баща си, арестуваха го Нападението е станало в Горна Оряховица   Нова мода в имотите и защо панелките поскъпват Нова мода в имотите и защо панелките поскъпват Годишният растеж на индекса на цените на жилищата (ИЦЖ) се ускори до 16.5%
Тежък удар на еврото! Какво става на пазара Тежък удар на еврото! Какво става на пазара Единната валута прави рязък завой Тежка катастрофа на АМ "Тракия": Сеат се вряза под тир Тежка катастрофа на АМ "Тракия": Сеат се вряза под тир Към момента няма официална информация за броя на пострадалите или причините за катастрофата Бой, шокови бомби и димки в парламента, депутатка се бори за живота си Бой, шокови бомби и димки в парламента, депутатка се бори за живота си Очакваше се да бъде приета оставката на правителството Папа Франциск назначи монахиня за царица на Ватикана Папа Франциск назначи монахиня за царица на Ватикана Досега длъжността „губернатор“ е била поверявана само на кардинали Цената на кафето по света достигна исторически връх, на какво се дължи Цената на кафето по света достигна исторически връх, на какво се дължи Както и при какаото, причината за повишението на цените на кафето е климатичната криза Потъна в скръб Потъна в скръб Почина съпругът на Доли Партън САЩ и Канада с остри действия, замесена е и трета страна САЩ и Канада с остри действия, замесена е и трета страна Започва ли икономическа война? Един от най-силните хора в Белия дом с разтърсващи думи Един от най-силните хора в Белия дом с разтърсващи думи Джей Ди Ванс говори рязко за войната Политическа бомба: Зеленски е готов за нова среща с Тръмп, но... Политическа бомба: Зеленски е готов за нова среща с Тръмп, но... Твърди се, че украинският лидер има изискване 63 ранени при сблъсък на два автобуса в Испания 63 ранени при сблъсък на два автобуса в Испания Четирима са в тежко състояние
Румен Радев, президент Румен Радев, президент У нас се намират политици, които водят война с паметници Виц на деня Виц на деня В чата:
- Опиши се как изглеждаш.
- Виждал ли си Анджелина Джоли?
- Да.
- Е, немаме нищо общо!
Виц на деня Виц на деня Мъж, яде баничка в кварталната баничарница. Намира косъм...
- Какво има в тая баничка?
- Как какво, яйца...
- Бръснете ги тези яйца бе хора...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жените мечтаят да видят идеалния мъж, а мъжете мечтаят да видят идеалната жена. Яжте моркови, те подобряват зрението!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори