×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кметът на Созопол Тихомир Янакиев на крачка да изпълни голямо обещание (СНИМКИ)


Кметът на Созопол Тихомир Янакиев на крачка да изпълни голямо обещание (СНИМКИ)
Проектът за автогарата в Созопол бе представен на обществено обсъждане
03 Юни 2021, Четвъртък, 16:37 ч.
Автор: Емел МАХМУД

Градоначалникът завари Общината в тежко финансово състовние, но успя да я стабилизира и да започне работа по проектите

Проектът за новата автогара на Созопол бе представен на обществено обсъждане заедно с други разработки. Срещата с местните откри кметът Тихомир Янакиев и запозна хората с проектите, които ще се реализират и ще променят облика на града. Всички те са от предизборната платформа на градоначалника. Въпреки че Тихомир Янакиев завари Общината в много тежко състояние, успя да я стабилизира и започна работа по обещаните проекти. 

Теренът, където се предвижда да бъде изградена, автогарата попада в местност „Провлака“ – контактната зона между нов и стар град. Бъдещата автогара ще бъде разположена в близост до Община Созопол, пристанище Созопол и се намира на равно разстояние от старата и новата част от града, което прави експлоатацията й удобна за всички жители и гости.

Сградата е разположена в източната част на парцела и е свободностояща. Автобусният терминал е проектиран в западната част на парцела, зад сградата на автогарата. В него са обособени 5 сектора, които са изцяло покрити от покривната конструкция. Предвидени са места за изчакване на открито.

В обемно-пространствено отношение сградата е двуетажна, симетрична с централен и изразителен обем, като от двете страни са разположени две по-малки крила, които помещават кафене и туристически-информационен център.

Фасадните решения са в духа на старинния град и се вписват хармонично в градската среда.

След приключване на представянето на всички обекти бе дадена думата на присъстващите, част от които бяха възхитени от идеите, но друга поставиха въпроси и забележки. Някои въпроси получиха отговори веднага, но други, които изискват преглед на документи и допълнително разискване, ще бъдат разгледани и взети предвид при доработване от проекта, който все още е в начална сграда и тепърва предстоят още обществени обсъждания свързани с него.




В категории: Созопол


12
Коментара
12
Коментара по темата
12.
Спаси Созопол
09.06.2021 07:53:51
0
3
Този проект е за някъде другаде. Ландшафтът показан на снимката не отговаря на действителния. Т.е. проектът не е съобразен изобщо с реалната обстановка. Въпросът е ще има ли Созопол наистина професионален архитект или само някакви си недоносчета?
11.
Местен, но далече
04.06.2021 23:23:52
1
9
Прибираме се в Созопол общо взето за празниците. За съжаление, живеем далече, т.к. тук има работа.
Та, когато си идваме, не виждам нищо ново.
- входът/изходът на Созопол е тотал щета, едва се минава с кола
- продължава бясното бетониране, не остана нищо зелено
- сградите вече са една върху друга, а нямам спомен да са били частни парцели на някого..., Абе ние бяхме една шепа хора и се знаехме до кътните зъби..., Сега откъде се намериха толкова собственици на тая земя, не знам
- Пинелов нали обеща болница. Писа даже статии, че имало вече инвеститори, имало парцел в Мисари, имало проект, ама къде е болницата бре?
- тая автогара е смехория - 10 месеца в Созопол даже гларусите не се показват...минава един автобус на три часа...за какво на Провлака сграда ще правите? Кому е нужна?
- направете гарата, където имаше проект над стадиона, и да се ползва от целия Созопол
- нека не забравяме, че в новия град се напълни с хора, те как да стигнат до стария? Ами от Бакърлъка, от Буджака, и т.н.?

Созопол плаче и за преасфалтиране, ама е ужас
Как не махнахте тоя легнал полицай пред магазина на Републиканска, Ами десетилетия вече подскачат колите?
Изобщо..., Много още примери мога да дам..., Но само се хабя.
10.
старшина Янакиев
04.06.2021 00:49:04
0
6
извинете..няма връзка с публикацията...но съм силно притеснен от факта като ги няма някои...Радо Канадеца на кой от новото лято ще целува задника????
9.
Митко
03.06.2021 23:10:07
1
9
Ох батко, бате Любо ще избие турбозола
8.
Мнение
03.06.2021 21:39:27
0
10
Някой правил ли е изчисления и разработка на евентуалния автобусен трафик.Натоварването през различните месеци на годината и по точно през натоварените летни месеци.Какъв ще е битовия социален и финансов ефект от тази автогара и за колко време ще се изплати тази инвестиция.Да не стане като лампите на Рейзи ,които ще се изплатят след 50 години.
7.
Болен
03.06.2021 20:04:05
1
19
Град без медицински център, а с автогара на два етажа.Само дето не се знае втория за какво е.
6.
Разочарован
03.06.2021 19:52:37
1
21
Абе кому са нужни сгради, че и на два етажа!Стоянки за два, три автобуса и каса за билети и карти.Туристически-информационните центрове вече дойдоха в повече, нищо че май не вършат нищо.И кафе ще има за някой наш човек, нищо че кафета бол.На Стария град му е нужен простор! Излишни пари ще се влагат в излишнисгради.
5.
Super
03.06.2021 19:45:42
1
15
Грозна СОЦ постройка на кофти мсясто
4.
.
03.06.2021 18:33:03
1
23
Подкрепям трите коментара под мен. Созопол е курорт с нац значение и не може развитието му да се прави толкова аматьорски. Обявете конкурс. Международен още по-добре. Вижте идеите. И тогава преценете как и къде да се развива трада. Селски Кмет излезе настоящият.
3.
Димитър Маринов
03.06.2021 18:05:37
1
14
Прав е съгражданина да се ремонтира общината. Г-н Кмете трябва да имате приорити за развитието на общината. Вместо да задръствате провлака с нови постройки и разни капалъ чершии Созопол има нужда само от спирка не от гара. Ползвайте за това парцела в Месари до стадиона предвиден за такава автогара. Там си стройте каквото искате ама не задръствйте старата част
2.
Жител на Созопол
03.06.2021 17:33:47
1
23
“В обемно пространствено” отношение тази автогара е грозна и ненужна. За град като Созопол е нужен архитект. Провлака е за красота а не за архитектурни упражнения.
Кмете на кой…му е дошла тъпата идея да запушва входа на стария град с грозни постройки.
1.
Съгражданин
03.06.2021 17:05:54
0
20
Кмете първо оправете сградата на общината,че е пълна грозотия.Второ- първо мислете после режете, тоест стройте, защото за фантасмагориите на главната архитектка ще обвиняват вас кмета ,а не нея.Трябва да се правят много неща в Созопол след големия застой на Рейзи но не и на всяка цена.ЗАЩО не се обяви конкурс и тогава жителите на Созопол да си кажат мнението ,а се налага един проект даже и да е даром.Може и други архитекти да си дарят проектите за визията на Созопол.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
А1 посвещава „Оферти съкровище“ на дамите с до 30% отстъпка на уреди за красота и лична грижа Philips А1 посвещава „Оферти съкровище“ на дамите с до 30% отстъпка на уреди за красота и лична грижа Philips До 30% отстъпка с А1 клуб и „Оферти съкровище“ на селектирани уреди за красота и лична грижа Philips Промоционалната кампания е ексклузивно за членовете на А1 клуб при покупка в брой на a1.bg Хванаха поморийска красавица надрусана зад волана на БМВ в Бургас Хванаха поморийска красавица надрусана зад волана на БМВ в Бургас 19-годишната е дала проба за метамфетамин, в нея имало и дрога Шофьор на автобус поиска 5 млн. евро обезщетение, защото... Шофьор на автобус поиска 5 млн. евро обезщетение, защото... Водачът бил принуден да напусне, без да оформят документите му за Бюрото по труда Тревожно: 78% от българите използват телефон докато шофират Тревожно: 78% от българите използват телефон докато шофират Глобите у нас за подобно нарушение са сред най-ниските в Европа За тъщи: От кои зодии излизат най-добрите зетьове За тъщи: От кои зодии излизат най-добрите зетьове Ето кои са те  Машинист от влака, блъснал кола край Кресна - с положителна проба за упойващи вещества Машинист от влака, блъснал кола край Кресна - с положителна проба за упойващи вещества Предстои извършването на химичен анализ Клипът за шофиране с 308 км/ч е зле монтиран фалшификат, казва експерт Клипът за шофиране с 308 км/ч е зле монтиран фалшификат, казва експерт Вижда се ясно, че скоростта на автомобила се увеличава от 140-200 км/ч до над 300 км/ч, а на горната картина лампите се движат една след друга без промяна, обяснява той Не ми се четат сърцераздирателни коментари за кончината на Митьо Пищова, не беше само добряк и веселяк Не ми се четат сърцераздирателни коментари за кончината на Митьо Пищова, не беше само добряк и веселяк С часове мога да разказвам за неговите щуротии, аргументира се дългогодишната главна редакторка на “Янтра ДНЕС” Мила Милчева  Ошишка се с корем и огромна задница, какво става Ошишка се с корем и огромна задница, какво става Тита изглежда покъртително, феновете й се притесняват Варна ще е домакин на уникална изложба за книговезане и скрапбукинг Варна ще е домакин на уникална изложба за книговезане и скрапбукинг Националната изложба "Наследство в корици" ще отвори врати в галерия "Арт салон Радио Варна", където посетителите ще могат да се докоснат до едно от най-фините изкуства – книговезането и скрапбукинга
Тежък удар на еврото! Какво става на пазара Тежък удар на еврото! Какво става на пазара Единната валута прави рязък завой Тежка катастрофа на АМ "Тракия": Сеат се вряза под тир Тежка катастрофа на АМ "Тракия": Сеат се вряза под тир Към момента няма официална информация за броя на пострадалите или причините за катастрофата Бой, шокови бомби и димки в парламента, депутатка се бори за живота си Бой, шокови бомби и димки в парламента, депутатка се бори за живота си Очакваше се да бъде приета оставката на правителството Папа Франциск назначи монахиня за царица на Ватикана Папа Франциск назначи монахиня за царица на Ватикана Досега длъжността „губернатор“ е била поверявана само на кардинали Цената на кафето по света достигна исторически връх, на какво се дължи Цената на кафето по света достигна исторически връх, на какво се дължи Както и при какаото, причината за повишението на цените на кафето е климатичната криза Потъна в скръб Потъна в скръб Почина съпругът на Доли Партън САЩ и Канада с остри действия, замесена е и трета страна САЩ и Канада с остри действия, замесена е и трета страна Започва ли икономическа война? Един от най-силните хора в Белия дом с разтърсващи думи Един от най-силните хора в Белия дом с разтърсващи думи Джей Ди Ванс говори рязко за войната Политическа бомба: Зеленски е готов за нова среща с Тръмп, но... Политическа бомба: Зеленски е готов за нова среща с Тръмп, но... Твърди се, че украинският лидер има изискване 63 ранени при сблъсък на два автобуса в Испания 63 ранени при сблъсък на два автобуса в Испания Четирима са в тежко състояние
Румен Радев, президент Румен Радев, президент У нас се намират политици, които водят война с паметници Виц на деня Виц на деня В чата:
- Опиши се как изглеждаш.
- Виждал ли си Анджелина Джоли?
- Да.
- Е, немаме нищо общо!
Виц на деня Виц на деня Мъж, яде баничка в кварталната баничарница. Намира косъм...
- Какво има в тая баничка?
- Как какво, яйца...
- Бръснете ги тези яйца бе хора...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жените мечтаят да видят идеалния мъж, а мъжете мечтаят да видят идеалната жена. Яжте моркови, те подобряват зрението!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори