Чеченци към Путин: Разреши ни да покажем на „Ислямска държава“ какво е война
18 Ноември 2015, Сряда, 14:19 ч.
Източник: Clubz.bgЧеченският лидер Рамзан Кадиров помоли Путин да му разреши да изпрати в Сирия свои военни части, с които да воюва срещу „Ислямска държава“.Това обяви предводителят на размирната република в интервю за РСН, информира Clubz.bg
„Не го казвам току-така. Като мюсюлманин, като чеченец и руски патриот, казвам, че през 1999 година, когато републиката беше обхваната от тия шейтани, ние се заклехме в Корана, цял живот да се борим срещу тях, където и да се намират. Аз не само говоря, аз моля да ни бъде разрешено да заминем за Дамаск и да участваме в спецоперацията“, казва Кадиров в интервюто.
Според него веднага след като терористите в Сирия разберат, че към тях идват чеченски войски, те ще избягат през глава от държавата.
„Ние ги знаем тях, тук ги унищожихме и те също ни знаят добре.“, подчертава Кадиров.
Според него бойците на „Ислямска държава“ досега не знаят какво е истинска война и нямат опит с реални военни действия.
„Чеченските войници са готови да решат проблема. Всеки ден доброволците се множат.“, уточнява той и добавя: „Ако ни чуят, за нас това ще е празник, но всичко зависи от върховния главнокомандващ“.
Кадиров не веднъж е засвидетелствал лоялността си към властелина в Кремъл. Преди време бе разпространен видеоклип от стадион в чеченската столица Грозни, на който армията на кавказците се закле във вярност към Путин.
„Америка и Европа са обявили икономическа война на Русия, за да предизвикат хаос, паника и масови безредици. Но руският народ се обедини около своя лидер Владимир Путин. Ние се явяваме бойната пехота на Владимир Путин. Да живее нашата велика родина Русия. Да живее нашият национален лидер Владимир Путин. Аллах Акбар!“, каза тогава Кадиров.
В категории:
Политика






По-високи обезщетения и стимули за ранно връщане на работа
25/04/2025, Петък 13:21
0



Лавров: Тръмп единственият, който иска да отстрани първопричините за конфликта
25/04/2025, Петък 13:00
0

Къде изчезна Гала
25/04/2025, Петък 12:52
1

Турските власти настаниха над 50 000 души в джамии след силния трус
25/04/2025, Петък 12:40
0

Спаси София направиха страшен цирк
25/04/2025, Петък 12:31
2

Загина при ужасяващ инцидент едва на 18 години
25/04/2025, Петък 12:21
0

Тръмп: Русия вече направи доста голяма отстъпка, не завладя цяла Украйна
25/04/2025, Петък 12:20
3

Какво се случва с нея
25/04/2025, Петък 12:00
3

Лили Иванова предоставя рожден ден със снимки и загадка – на колко години е примата?
25/04/2025, Петък 11:41
0

Диляна Грозданова живееше в имение за 40 милиона евро в Кан
25/04/2025, Петък 11:35
3
В този филми, уважаеми зрители няма добри. Всички са от лошите, абсолютно всички.