Последният шеф на Шесто: Скандалът “Каратанчева” не е активно, а елементарно мероприятие!
Последният шеф на Шесто управление на Държавна сигурност – Димитър Иванов, с основание може да се счита за експерт в задкулисните игри. В тв предаването “Насреща: Люба Кулезич” той заклейми поведението на тенисистката Сесил Каратанчева и баща й Радослав, определяйки опитите им за създаване на политическа интрига като “елементарно мероприятие”, пише Блиц.
“Скандалът “Сесил Каратанчева” и обвиненията срещу Борисов в сексуален тормоз не са активно, а елементарно мероприятие. На кого е изгодно това? В случая става дума за властта, разбирана като много пари и напъните на корпоративното мислене и корпоративната държавност да овладее властта. Наченки на корпоративната държава като идея съществува още от времето на първите частни корпорации в страната след 1990 г. , а първи лидер бе Мултигруп. Още тогава Илия Павлов, Емил Кюлев и други корпоративни лидери се опитаха да участват в политическия процес. Ако днес беше жив, Илия Павлов щеше да залага на всеки, който може да му бъде полезен, нямаше да прояви пристрастия към никого по принцип”, коментира Димитър Иванов и продължи:
За олигарсите
Огнян Донев произлиза от кабинета на Огнян Дойнов. Любомир Павлов е разработван от Държавна сигурност преди 1989 година като несоциализиращ се елемент. Павлов е антипод на Илия Павлов, в Мултигруп всичко се правеше публично. Опасното е в тайната скрита корпоративна власт, която иска да измести държавата и да управлява. През последните години Борисов се занимава със защита на държавността и обществото трябва да го подкрепи. Хора като Донев, като Прокопиев които искат да стават министър-председатели, Прокопиев даже посещаваше курсове за подготовка за този пост, застават срещу държавността. Това е груб опит да се подмени легитимната власт.
Новите политици
Кунева е част от възпроизвеждащото се европейско чиновничество. Чувал съм за вариант за нова тройна коалиция- БСП, ДПС, Кунева след година. Това е възможно ако на Позитано власт има възпроизвеждащото се партийно чиновничество. Това обаче изглежда абсурдно- коалиция между ляво и дясно чиновничество. Но е възможно.
За премиера
Бойко Борисов е еманация на натрупаната отдолу енергия и е това ,което заслужаваме в момента. Той умее да се коригира и с него трябва да се работи. Цар е на еманципирането, при него няма трайни обвързаности. Това е полезно качество за държавността, защото в другия случай се появяват приближените кръгове, които се възползват от властта.