×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Киев я втаса: Тръмп иска земи от Украйна в замяна на военната помощ, оказана досега


Киев я втаса: Тръмп иска земи от Украйна в замяна на военната помощ, оказана досега
Той разкритикува Байдън, че не е взел нито цент от Украйна, а даже напротив - дал е над 180 млрд. долара без никаква гаранция за възвращаемост
04 Февруари 2025, Вторник, 14:59 ч.
Автор: Флагман.БГ

Президентът на САЩ настоява за териториите, богати с редкоземни метали

 

Президентът Доналд Тръмп заяви този понеделник, че Украйна ще трябва да предаде части от територията си на САЩ, които са богати на минерали и които биха намерили приложение в американската автомобилна индустрия, ако иска да получи каквато и да е помощ от Вашингтон.

„Казахме им на украинците, че имат земи, които са изключително богати на редки минерали. Ще им помогнем, но срещу гаранция. Искаме гаранции“, каза Тръмп пред журналисти в Овалния кабинет и подчерта, че Киев „ще трябва да даде нещо на Вашингтон, ако настоява за помощ“, предава dnes.bg.

Републиканецът разкритикува своя предшественик Джо Байдън, че не е взел нито цент от Украйна, а даже напротив – раздал е военна помощ на Киев на стойност над 180 млрд. долара от началото на войната в Украйна през 2022 г.

Доналд Тръмп също така припомни, че военната помощ, която би могла да отпусне ЕС на Киев, е крайно незначителна на фона на възможностите на Съединените щати.

Преди да влезе в Белия дом Тръмп уверяваше целия свят как ще сложи „светкавичен“ край на войната в Украйна – нещо, което все още не е постигнал. В последно време пък започна да обещава за разговори с руския си колега Владимир Путин, за да „сложи край на конфликта“, отбелязва 20minutos.




Флагман.БГ Защо жените обичат турски сапунки Защо жените обичат турски сапунки 09/03/2025, Неделя 12:30 0
32
Коментара по темата
32.
:)
06.02.2025 09:13:11
1
2
така става като не си дадаха гъза на ватенките, краварите ще ги прилапат, тъпите орки пак я фтасаха. избиха си маладежите и накрая територията украйна ще си я поделят русия и ФАЩ
31.
лъжливото овчарче
04.02.2025 18:30:08
0
8
Руда за 12 трилиона има под земите на Укр.
30.
bai kosta
04.02.2025 18:12:54
3
11
От трън та на глог,че по-висок!
29.
007
04.02.2025 18:10:47
3
19
Много коментари но мислещи доста малко . Защо след падане на соца - нужно ли е НАТО и кои защитава о , не това е бухалката . Защо си точеха зъбите ,защо използваха Украйна ако има слепци просто истината е на тезгяха
Тяхната цел е територия и окупация на природен ресурс . Ами какво направиха от нас , къде са златото , водата , мините ние по пари ходим а сме бедни , така ни прецакаха Това в момента е факт и за Украйна .Арабската пролет не бе ли същото - борба за разграбване на природния ресурс .Това искаха да направят и с Русия ако някои не е на ясно те - Испания, Португалия, Англия ,Франция са били колонизатори а сега има нов вид колонии.
Само че при тях мисленето , липсата на истински мъже държавници е под въпрос .
Намираме се в криза , светът не е същият ,провал и на ЕС , който играят по свирката на САЩ ,без да мислят но в момента има индикации на истината , която не е добра
Най тежко в момента е състоянието на Украйна , тя е на колене и следва големият въпрос дали населението няма да въстане да обърне хода на събитията , все пак Русия им е близка от перспективата земята да е на американци.
По просто казано ако сме в триъгълник ние с Турция, Русия ,ако Турция има претенции за земи накъде ще поемем ние с цел запазване на територията ни .
28.
До 3
04.02.2025 18:08:50
17
7
Ба селата им...те са като в 15ти.... повечето им градове са като в 19 век! Сега ще скочат колко били хубави Москва и т.н. Драги ми забрундатени идиоти които някога през комунизна са отишли веднъж в масква или петербурга и за тях това е расия! Аз преди 10г. горе долу във връзка с работа за месец и малко обиколих голяма част от расията! Ами какво да ви кажа...мъка е тази държава! 80% от народа живеят като абсолютни еднодневки! 15% клонят към средностатистическия българин, 4.7% като нормални бели хора и едни 0.3% държат всичките пари...
Всичко друго е имидж за пред света и тем подобни глупости...
27.
Саманта
04.02.2025 18:04:43
2
20
Господи пази от продажни политици и украински бежанци!
26.
гф
04.02.2025 17:44:49
4
33
Нали видяхте какво представляват украинците. Едната украинска ковра си убила децата в Ахелой, другата ковра сложила отрова в лицата на български жени за пари и те сега берат душа в болницата.
Третата се забила с колата си в магазин за хранителни стоки, четвъртата псувала, заплашвала и хвърляла камъни по деца на площадка, защото и пречили да спи през деня. .................................
25.
до 17
04.02.2025 17:34:12
5
21
Украйна трябваше да даде доброволно, а не да се опъва и сега да я изнасилват така грубо и да и се изреждат всички :)
24.
До Лоцмана
04.02.2025 17:22:39
6
3
Дагодухаш пеерасчее
23.
За сега
04.02.2025 17:03:02
3
15
Сталин и Хитлер разпределиха Полша навремето........
22.
на Плевнелиев брат'чед му
04.02.2025 16:49:05
4
40
А аз си мислех, че американците помагат на Украйна, защото искат справедливост и мир по света. А то се оказа, че искали земи и редки метали. Вярно, че нас русофобите лесно ни манипулират, но че сме чак толкова тъпи, не предполагах!
21.
Лоцмана
04.02.2025 16:44:02
16
10
Ааааа ще има взимате. Може да съм русофил ,но вече разбрах че родните копейки лъжливи джорналя ни гъбаркат и лъжат и после ние русофилите отнасяме подигравките.
Русия разкри защо Тръмп иска ценни суровини от Украйна ᐉ Новини от Fakti.bg - Свят | ФАКТИ.БГ https://search.app/PJyxHoktrWFyL7zv6
Навсякъде пише какво казват нашите от Кремъл,а вие тука дрискате за компютри,а те били компоти.
С редките метали ще плащат оръжейната помощ от САЩ,а ЕС дава на Украйна
доходите от замразения руски валутен резерв. Старата схема,жертви и удари по Русия,а пък САЩ и ЕС сеир и нито жертви нито нападения на територията им.
20.
Тагаренко
04.02.2025 16:33:17
7
12
СЛАВА УКРАiНА!!!
Или там каквото е останало от нея...
19.
Дончо,
04.02.2025 16:20:35
5
23
Какви земи искаш,преди дни искаше Гренландия...сега тръгна да се облизваш за ,,хохли земи"...а ве стой си в индианската земя,не си погубвай нея и потомствения европейски народ,че има шанс да загубиш и тях!!..Никой не ви е виновен,че оня с деменцията и дето се спъва на катерушката на фърчилата е дал 180 млд. (напечатани за 3 денонощия) на наркомана!! Трябва да сте вече наясно,че вашият,,бабаитлък" свърши..Ако си умен бъди смирен и разговаряй с Путин да се свършва военната
операция!!(не е война щото щеше да бъде много кратка)...Едната страна не ползва армията си ,а наемници и затворници!!..Та разберете се да няма повече жертви... независимо какви..наемници,затворници,фашаги...Сега тръгна с ходове с/у Мексико,Канада,EU...Дончо,живеете в най- голямата земетръсна зона!!
18.
Мико
04.02.2025 16:18:45
3
39
Това беше ясно, като топъл слънчев ден. Никой не дава Даром. Па камо ли хамериканците:) Кофти за излъганите хора, които мислят че държавата им отново ще цъфне.
17.
Насилие
04.02.2025 16:11:01
34
15
Всъщност,Украйна така изнасили 1 милион руска армия,че ги погребват с багери в ДНР за да се водят безследно изчезнали и близките им да не взимат обезщетение,няма труп.
Всъщност кадиркозоевите така масово изнасилват руцката армия,че това подобното което майце ми правеше с чуждите мъже,направо бледнее
Всъщност като всички апдал русофили и аз станах трампист с надеждата че Тръмп ще разгроми НАТО и Украйна,но като всички апдал русофили пак съм от страната на кадировска булка,прекаран трампист русофил.
Тръмп:
Така и така ви дадохме оръжие да изтрепете 1 милион насилени ватенки,я ни дайте находищата си да ви воръжим да изтрепете още 1 милион кадировски булки,а на апдал русофилите им го прибирам в задния шкаф,те са свикнали
Пак се чувствам булка и Тръмп ни предаде .
16.
идиот русофоб
04.02.2025 16:05:18
8
20
Слава Украiна!
Докато дават пари, ще го декламирам! Като спрат грантовете от "Америка за България" ще запея друга песен! Пари да капят, за другото не ми дреме!
15.
до 9
04.02.2025 16:04:43
3
14
Никой от тях не е болен. И двамата, както и всички останали световни престъпници, са просто пионки/марионетки/артисти, слуги на малките шапчици. Но и тези шапчици са полезни идиоти и имат господари все пак, дори и да не сме абсолютно сигурни кои точно са те, но е почти сигурно, че не са от човешки вид... Надявам се все пак да не присъствам на финала на това отвратително и кошмарно шоу! Да му мислят младите зомбита...
14.
до 11
04.02.2025 15:57:36
10
23
Окраина никога не е съществувала в юридически смисъл и никога не е имала обявени граници.
13.
Насилие
04.02.2025 15:55:13
12
27
Украйна направо я изнасилиха по-грубо от колкото навремето Хитлер и Сталин изнасилиха Полша.
12.
Краят
04.02.2025 15:54:48
4
18
явно наближава... И по-добре ако е така. Едва ли си заслужава тази отвратителна, непоносима агония...

Очакваше се гнусното шоу да набере скорост с повторната поява на баш артиста, но лудостта само в рамките на няколко седмици е зашеметяваща! От друга страна, това може би не трябва да е изненадващо. Все пак, Световната Банка, лидер в областта на медицината, беше обявила 31 март 2025 като планиран край на Измама-19 още през 2020 или 2021, не помня вече. Яжте, пийте и си носете новите дрехи, момичета и момчета!
11.
Зелински
04.02.2025 15:46:35
11
35
Украйна Не съществуват вече като държава.
Тя вече е само територия, която ще бъде поделена между:
Русия, Америка, Полша, Унгария и Румъния.
10.
Абе
04.02.2025 15:24:09
8
21
Заглавието се различава от съдържанието, но 2. Марк Твен е абсолютно прав. Кога руснаците са влезли в домовете на поляците, водата в чайниците е била още топла. Надолу, в маджарско, са се появили младежи с нотариални актове, и това още преди 10 години. Поляците и маджарите ръце требе да целуват на Путин!
9.
хах
04.02.2025 15:21:09
10
27
Тоя ще излезе по болен и от Байдън, на практика в края на мандата си, ще е по стар от Байдън, но явно ще е и по изкуфял.
8.
XX
04.02.2025 15:20:34
22
17
Всички пишещи тук са просто едни еврогейове. Тотални джендъри.
Само в Россия останаха истински педерасти.
7.
Светла му памет и вечна слава на Бай Тошо
04.02.2025 15:19:55
13
50
Аааааааа ха ха ха ха ха ха !
Хайде сега Соросоядните медии за започват да говорят за Хамериканска агресия ! Така , де ! Щото приказката за Руска такава вече омръзнаха на всички . Руската агресия ; Руската агресия ; Руската агресия ; Руската агресия ;.... и изведнъж ХОП ! Взимаме Гренландия ! А сега взимаме и част от Украйна . Както е тръгнало , благодарение на Руската агресия току-виж , всички Държави от ЕС взели , че станали НОВИ Хамерикански щати ! Тръмп със сигурност ще направи Хамерика Велика , ноооо ... глупаците от ЕС пък със сигурност ще му платят сметката ! Тъй както нонстоп реват от Руската агресия ...
6.
XX
04.02.2025 15:17:48
34
17
Пишещия тук под псевдонима Марк Твен е просто поредната подлога на Путин. Много му знае устата, но иначе не смее да емигрира в руский мир. Зашото дори и той знае че положението е турбо зле.
5.
ХХ
04.02.2025 15:17:32
19
14
Май май ЦПЗ Карлуково пак ни будалка,нас русоробшизофрените. Находищата да ама териториите,май са различни неща дори и за нас русоробамебите.
Амъ ни гъ разбирам таз работа.Ний русобшизофрените от ЦПЗ виками чи украинци няма те са руснаци,обаче да ги трепят тез украинци. Даже съм смятал с руския калкулатор на ква стойност са находищата взети от Путин,мъ ни разбирам защо тес украинци които не съществуват,убиват тези които ги нападнаха да ги "освобождават"-грабят,убиват и насилват,и си предлагат залежите на тези които им дават пари и въоръжение ?
Умуваме тука в русоробския мозъчен център -ЦПЗ Карлуково и нещо не разбираме,какви ги вършат тес украинци дет са руснаци и дет нито съществуват нито имат територия и държава,пък предлагат украински земи всъщност находища ?
Тц тц тц . Мътна и заплетена работа.
4.
Нищо е видял
04.02.2025 15:17:16
4
20
ти голям разбирач се извъди какви орешници
Човека си вижда пари в тая работа и иска да извлече малксимална полза за него
Пробва и действа
3.
XX
04.02.2025 15:15:22
21
25
Тръмп видя дебелия край.
Путин ще му прати един Орешник и ще го оправи.
Россия е най-великата държава, нищо че селата им изглеждат като през 19ти век.
2.
Марк Твен
04.02.2025 15:09:34
9
46
Така е. BlackRоск® си иска своето.
Малките шапчици си искат своето.
Путин си иска своего.
Поляците ще си вземат обратно Лвов.
Накрая дори и Киевска Русь ще им се стори широк център.
На печелившите - Честито!
На грантаджиите - В гроба!
На евробите - keep it up niggaz! You're doin' fine.
1.
Ssss
04.02.2025 15:09:16
20
39
Браво г-н Тръмп
Точно така трябва…Донбас за Русия
Урал за САЩ
А за оСрайна и наркомана….те си знаят
Браво
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Проф. Георги Рачев с чудесни новини за Царево! Очаква ни разкошен сезон Проф. Георги Рачев с чудесни новини за Царево! Очаква ни разкошен сезон Язовир Ясна поляна, който ви дава вода, за да къпете туристите и да пълните басейните, е пълен, каза климатологът, който е и зам.-шеф на БАТА  Настояват за доживотен затвор за шофьори Настояват за доживотен затвор за шофьори Става въпрос за водачи, отказали проверка за алкохол и дрога след катастрофа с жертва Фирми "внасят" за туризма ни чуждестранни работници, обучавани от ИДИЛ, твърди бизнесмен Фирми "внасят" за туризма ни чуждестранни работници, обучавани от ИДИЛ, твърди бизнесмен На този пазар работят над 1000 фирми, които не проверяват кадрите, твърди Тодор Батков-младши Гавра с 20-годишния Мариян! Преди да го убият пияниците го изнасилили Гавра с 20-годишния Мариян! Преди да го убият пияниците го изнасилили Във Видинско са ужасени от зверското престъпление, зоват за справедливост Проф. Костадин Ангелов: Договорено е хората на Доган да имат зам.-министри, като те ще бъдат от квотата на БСП Проф. Костадин Ангелов: Договорено е хората на Доган да имат зам.-министри, като те ще бъдат от квотата на БСП Социалистите все още не са дали окончателното си съгласие за две от кандидатурите, а третата – на Валентин Тончев за зам.-министър на външните работи – е била отхвърлена заради предизборен клип с антиизраелско съдържание Току-що: БСП избра заместник-председатели и ново Изпълнително бюро Току-що: БСП избра заместник-председатели и ново Изпълнително бюро 5-има са зам.-председателите  Деси Бакърджиева разкри подробности за смъртта на любимия си Деси Бакърджиева разкри подробности за смъртта на любимия си От него ѝ остава нещо безценно – едно момиченце Камелия направила 12  инвитро опита, а на рождения си ден загубила близнаци Камелия направила 12 инвитро опита, а на рождения си ден загубила близнаци За първи път певицата разкри как по време на едногодишната им раздяла Цветин й поставил ултиматум Министърът на културата: Решението за ЮНЕСКО е трябвало да се ратифицира още през ноември Министърът на културата: Решението за ЮНЕСКО е трябвало да се ратифицира още през ноември Според него, ако процесът беше управляван правилно и навременно, София е можела да приеме събитието Ваня Щерева израснала сред домашно насилие Ваня Щерева израснала сред домашно насилие Певицата в подкаста „Мон Дьо: Храмът на историите”
Болна многодетна майка почина след ремонт от „Бригада Нов дом“ Болна многодетна майка почина след ремонт от „Бригада Нов дом“ Апартаментът се намира в блок в столичния „Люлин“. Когато майсторите влязоха вътре те се потресоха и направо се чудеха дали да се заемат със задачата Този дебелак свали 17 кг в риалити шоу Този дебелак свали 17 кг в риалити шоу Славко, който влезе в предаването със своите 182 килограма, показа впечатляващ резултат при последното мерене – 165 кг Учиш 5 години, знаеш 2 езика, но в крайна сметка отиваш да правиш бургери в мола Учиш 5 години, знаеш 2 езика, но в крайна сметка отиваш да правиш бургери в мола Знаете ли кое е жалкото? Ние сме народ с потенциал, но сме ангажирани с "глупави работни места" България гори! Над 200 пожара за едно денонощие, има жертви България гори! Над 200 пожара за едно денонощие, има жертви Най-тежко е било положението в жилищни сгради, където са регистрирани 14 пожара Проговори за невероятна драма с баща си и как са я уволнили от Игри на волята Проговори за невероятна драма с баща си и как са я уволнили от Игри на волята Актрисата имала сериозни финансови проблеми, разчитала на издръжката на приятели Легендарен завод в ужасно беден български град възкръсва Легендарен завод в ужасно беден български град възкръсва "Видахим", едно от символичните производствени места на Северозапада, се подготвя да възроди дейността си като индустриален парк Проклятие преследва звездите от този сериал Проклятие преследва звездите от този сериал След като сериалът приключи, мнозина от актьорите се сблъскаха със законови проблеми и започнаха да се разпространяват истории, че целият снимачен екип е обсебен от духове Защо жените обичат турски сапунки Защо жените обичат турски сапунки Прочувствена история, лек хумор, красива любов и, разбира се, очарователни актьори... Проф. Мермерски за ядрения шантаж на Макрон: Хвърлянето на къчове при необуздан Путин е безумие Проф. Мермерски за ядрения шантаж на Макрон: Хвърлянето на къчове при необуздан Путин е безумие Тръмп се опитва да придърпа руския президент на масата за преговори, а страните от НАТО се опитват да разцепят алианса, коментира той ДПС-ДПС искат да имат глас за назначенията ДПС-ДПС искат да имат глас за назначенията ДПС-ДПС искат да имат глас за назначенията
Бойко Борисов Бойко Борисов ДПС-ДПС ме натъжи. Най-опасен съм, когато съм тъжен Виц на деня Виц на деня - Марче, какво ти подари твоя за 8-ми март?
- Виждаш ли оня Мерцедес - металик отсреща!
- Да!
- А, същия цвят тенджера!
Виц на деня Виц на деня - Защо 8-ми март е Денят на жените?
- Защото е единствената цифра с две дупки...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всяка жена заслужава да я обичат повече, отколкото заслужава. — Генадий Малкин
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори