Сорос призова Америка да се отвори за "Хамас" и получи медал за свобода
Милиардерът взе ордена след като терористите изнасилиха и изклаха в Израел над 1200 души, сред които и американци
Защо човек като Джордж Сорос бе награден от отиващия си американски президент Джо Байдън с Ордена за свобода? Бъдещият министър на държавната ефективност на САЩ Илон Мъск, който вече се позиционира като човека, раздаващ шамари от името на Доналд Тръмп, нарече награждаването „пародия“.
Преди връчването на медала пресслужбата на Белия дом обясни, че Сорос и останалите 18 призьори, сред които и Хилари Клинтън, са го получили, защото „направиха Америка по-добро място. Те са велики лидери, защото са добри хора, които са дали своя изключителен принос за страната и света".
Хилари Клинтън остана в историята като американския външен министър, който не следва предписанията на специалните служби и, наместо посредством криптирана, е изпращала и получавала класифицирани мейли чрез личната си обикновена електронна поща. Това, както се твърди в редица журналистически разследвания, е възможно да е довело до изтичане на данни за точното местоположение на американския посланик в Либия Кристофър Стивънс. Докато е в Бенгази, той се оказва лесна мишена за терористите и бе убит на 11 септември 2012 година заедно с още трима американци. Обнародваните впоследствие мейли на Клинтън показват жена, която ни най-малко не се трогва от смъртта на дипломата, а продължава в следващите писма да се шегува и забавлява все едно нищо не се е случило. В едно от тях се притеснява не за убийството на Стивънс, а че то може да се окаже проблем при евентуалното ѝ кандидатиране за президент.
Историята с Джордж Сорос касае също регион наблизо. В статия за в. „Файненшъл таймс“ през 2007 година той призова Америка „да отвори вратата за „Хамас“. Материалът така е и озаглавен. Вътре милиардерът настоява, че САЩ и Израел трябва да спрат да приемат палестинските терористи като изверги и убийци, защото те не били еднородни и голямата част от членовете на „Хамас“ всъщност били мирни и отворени за преговори.
„И Израел, и САЩ изглеждат застинали в нежеланието си да преговарят с палестинските власти, които включват „Хамас“… Сега има шанс за политическо решение с „Хамас“ с посредничеството на Саудитска Арабия. Би било трагично да пропуснем тази възможност само защото администрацията на Буш е затънала в идеологията на войната срещу тероризма“, пише милиардерът, когото мнозина наричат и филантроп.
Америка и Израел в крайна сметка го послушаха. След като „Хамас“ завзе с преврат цялата власт в ивицата Газа, изби опозиционните дейци и въведе ислямска средновековна диктатура, бе оставена да управлява в спокойствие дълги години наред. Нито Израел, нито САЩ препятстваха властта на терористите. Еврейската държава дори изнасяше към Газа електричество и вода. Камионите с хуманитарна помощ от ООН и финансовата помощ от Запада за Газа, за които после се оказа, че са били крадени от „Хамас“, също минаваха безпроблемно през израелската територия или през границата с Египет.
На 7 октомври 2023 г. „Хамас“ се отблагодари за това, като извърши най-масовото клане на евреи след Холокоста и Втората световна война. Те изклаха бебета, изнасилиха десетки жени, които после убиха, изгориха живи цели семейства и взеха 240 цивилни заложници. Сред тях имаше и американски граждани. Много от заложниците после също избиха. Други все пак бяха освободени благодарение на военните усилия на Израел. В момента „Хамас“ е отслабена, каквато не е била никога. Цялото ѝ политическо и военно ръководство е убито. Израел показа, че единственият начин да се разбереш с терорист не е като следваш повелите на милиардера „филантроп“, а като ги ликвидираш. Мирно решение с тях е невъзможно. Нещо повече – следите на „Хамас“ бяха открити в много от терористичните атаки в Европа в последните няколко години.
Първият директор на Центъра „Симон Визентал“ в Лос Анджелис Ефраим Зурофф, който след това бе специален представител на израелското правителство за залавяне на все още живите нацистки престъпници, изразява мнението си за Джордж Сорос. Откъсът е от негово интервю за полска медия.
Статията на Сорос и до днес може да бъде намерена, както на сървъра на „Файненшъл таймс“ и в архива на хартиеното издание на вестника, така и на сайта на милиардера „филантроп“. Той може би продължава да смята, че вратите на Америка трябва да останат отворени за всеки терорист, който е пожелал да мине през тях. Впрочем това е само един от стотиците примери на „филантропия“ за 94-годишния Сорос, който е сред редовните участници в сбирките в Давос. Като награда за тази им дейност той и Клинтън вчера се окичиха с най-високото гражданско отличие на САЩ.
Още от автора:
Тръмп и Мъск озвериха глобалисткия елит още преди да са поели властта
Само хора с европеидни черти са участвали във възстановяването на "Нотр Дам"
Австрийски самолет кацна извънредно в Бургас
В САЩ няма морал или човеколюбие, само конкретни цели и интереси.
Ролята на Хамас е да играе за ингерисите на Изроел
Точно ПОД ивицата ГАЗА и офшорната морска акватория лежат МИЛИАРДИ кубични метра ГАЗ зо трилиони $$ и шекели
СЛАДКА АПЕТИТНА ХАПКА за израелските търговци
Ако утре Ердоган и турските инжинери открият ГАЗ за мириарди $в аквотория на Царево и Созопол ЩЕ пжвторат оперяция "Мослинова клонка "в Северна Сирия само.че в Странджа
1. Емоционално натоварен език:
Употребата на думи като „изклаха“, „изнасилиха“, „изгориха живи“ е целенасочена, за да провокира силни емоции у читателя.
Джордж Сорос е наричан „филантроп“ в кавички, което поставя под съмнение искреността на неговите действия, без да предлага обективна обосновка.
2. Селективно представяне на факти:
В статията са представени само негативни или противоречиви действия, свързани с Джордж Сорос и Хилари Клинтън, като липсва баланс или споменаване на положителни аспекти от техните кариери.
Историята за събитията в Бенгази и Хамас е представена по начин, който акцентира върху предполагаеми провали и неуспехи, без ясно разграничаване между доказани факти и интерпретации.
3. Генерализиране и демонизиране:
Сорос е обвинен, че поддържа терористи, без да се предоставят контексти за изказванията му. Вместо това, неговите думи са извадени от контекста, за да подкрепят тезата на автора.
„Хамас“ е представена по начин, който внушава, че всички палестинци или техни поддръжници споделят тези действия.
4. Смесване на факти с мнение:
Авторът използва субективни заключения, представяйки ги като обективни факти. Например, твърдението, че Сорос „продължава да смята, че вратите на Америка трябва да останат отворени за терористи“ е спекулативно.
5. Атакуване на личности:
Статията не анализира конкретните причини за награждаването на Сорос и Клинтън, а използва това като повод за тяхната критика.
Заключение:
Тази статия има ясен пропаганден характер, като се опитва да дискредитира личности чрез избирателно представяне на информация, силно емоционализиран език и субективни интерпретации. Тя е предназначена да формира негативно мнение, вместо да предостави обективен анализ.