×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Тръмп ще отбележи първите 100 дни от управлението си с митинг в Детройт
  • Ето какво ще е времето днес
  • Тръмп ще намали въздействието на автомобилните мита
  • След великденската ваканция, депутатите се събират за две заседания, започвайки с извънреден парламентарен контрол днес
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Наркотик плъзна в желирани бонбони


Наркотик плъзна в желирани бонбони
Началникът на отдел "Борба с наркотрафика" Стефан Бакалов с разтърсващи разкрития
05 Януари 2025, Неделя, 12:30 ч.
Автор: Флагман.БГ

Престъпна мрежа трови страната

14-годишно момче загина в началото на Новата година. Трагедията разтърси обществеността ни. Детето падна от висок етаж на блок в Плевен след пушене на вейп със свои приятели. Съдържанието на вейпа е било с наркотично вещество, показа анализ. Проблемът е огромен.

"Наркотикът HHC и негови аналози ги има в няколко разновидности – освен във вейпове. Има ги в желирани бонбони или маршмелоу. Тези лакомства се продават предимно онлайн", каза, в студиото на "Събуди се" по НОВА, началникът на отдел "Борба с наркотрафика" в агенция "Митници" Стефан Бакалов.

Той коментира, че при децата между 13-15 години има засилен интерес към вейповете. "Ефектът върху младите може да бъде пагубен, защото загубват ориентация и изпадат в състояние на халюцинации. Това е най-масовото използвано вещество по градинките из кварталите", посочи той.

"В днешно време повечето наркотични вещества се поръчват онлайн. Те са легални в няколко държави в Европа. През 2023 г., когато се забраниха тези вещества хващахме пратки, в които имаше вейпове, в последната година хващаме пратки, в които са самите пълнители или по един и два литра от веществото. Най-често се транспортират с куриерски пратки, които идват от чужбина", подчерта Бакалов.

"В момента у нас се изгражда мрежа за разпространение на този вид наркотик. По този начин се зареждат различните онлайн магазини от пратки от чужбина", заяви началникът на отдел "Борба с наркотрафика" в агенция "Митници".

По думите му през миналата година са задържали повече от 35 литра психоактивни субстанции.

Това са повече от 35 000 дози. 

Цялото интервю гледайте във видеото:


В категории: Крими , Плевен


Те печелят „Един за друг“
Те печелят „Един за друг“ 29/04/2025, Вторник 11:40 0
Почина Ирина Мутафчиева
Почина Ирина Мутафчиева 29/04/2025, Вторник 09:55 0
Флагман.БГ Екшън с възрастна жена и млад мъж в Бургас Екшън с възрастна жена и млад мъж в Бургас 29/04/2025, Вторник 09:48 0
Флагман.БГ Интересно състезание в Ахелой Интересно състезание в Ахелой 29/04/2025, Вторник 09:33 1
11
Коментара по темата
11.
Dobro utro
08.01.2025 05:02:46
0
1
Вредни са защото преди година се вкара ххц в списък 1 високо рискови вещества
Поради това всички големи фирми от чехия и америка които произвеждат ххц в напълно стерилни лабораторни условия с квалифициран персонал няма как да внасят и реално хората започнаха само да си го произвеждат и разпространяват ,но поради липса на контрол защото това вече е нелегална дейност няма лабораторни тестове дали тази партида е годна за продажба и дали има тежки метали в самата ххц течност всичко сега се прави в домашни условия и каквото се сготви такова е за разлика от преди когато се внасяше масово от чехия и Испания качествени продукти с лиценз и прикачен qr код към опаковката за всички вещества който има вътре в този вейп сегашните даже нямат опаковка повечето ако не и всички
10.
Атанас
05.01.2025 14:40:09
1
21
Забранете ги, забранете и хазарта, народа се е побъркал трябват спешни мерки!
9.
gradski
05.01.2025 13:40:21
0
17
Когато милицията е чааст от разпространението на наркотици така е.
8.
Пенка
05.01.2025 13:25:23
0
16
На Фабрик всичко е на вейпове и на бело в кенефа.Как се седи разкрачен/разчепена12 часа.
7.
Свако 1
05.01.2025 13:11:08
2
14
Край ! Пречупиха гръбнака на наркокартелите ! Тия дилари на желирани бомбони и вейпове подцениха службите* също както хакналите НАП подцениха агронома киберполицай,и така им се пада!

*обикновено ведомствата извършващи подобна дейност се класифицират като #intelligence . Поради определени дефицити у нас им викат служби,Мерси.
6.
ВАЖНО
05.01.2025 13:00:59
16
8
В холандия нали се друсат с такива лай*на и нищо им няма. Защо в България това е проблем ? Явно българите не са свикнали още на Мария-Хуана .
5.
Хуан Есперанза
05.01.2025 12:50:43
3
21
Последно време само деца се раждат без причина освен да се угоди на баба и дядо или издръжка.Преди да правите деца се замислете дали цял живот ще искате да се занимавате с тях.Не като стане на 18 това да е целия филм, че и по-рано се отказвате.
4.
Бай Кольо от 16-тия етаж
05.01.2025 12:48:35
3
19
Не че нещо, ама никой не е разтърсило факта, че хлапето си е търсило само белята и я е открило за жалост! Главен виновник за подобно поведение са родителите и липсата на такива!!
3.
Цинги
05.01.2025 12:41:58
12
5
Клане със секира за Грознио Урунгел и Плешо президенто румен радев. Слава за Пикси Стойкович и Александър Вучич.
2.
Skaut 4avdar4e
05.01.2025 12:39:30
2
9
Nali vi kazah 4i
Ima zileno Haribo

Selqni mazni
1.
Панчо
05.01.2025 12:35:46
23
10
Тъпи кретени в западна европа се продават подобни неща от 20 години свободно по магазините и не се пишат "сензационни" статии от псевдо неграмотни журналя ако изобщо флегмите може да се нарекът така
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Мъж пострада при катастрофа на бургаската ул. „Одрин” Мъж пострада при катастрофа на бургаската ул. „Одрин” Инцидентът е станал около 11:15 ч. в отремонтирания наскоро участък Срив в мрежата на мобилен оператор блокира повикванията Срив в мрежата на мобилен оператор блокира повикванията Оттам съобщиха, че работят усилено по отстраняването на проблема Галерия от 23-ото заседание на ОбС Бургас Галерия от 23-ото заседание на ОбС Бургас Специален гост бе областният управител Влазимир Крумов Вижте къде ще бъде затруднено движението по магистрала „Тракия“ днес Вижте къде ще бъде затруднено движението по магистрала „Тракия“ днес Предупреждават от АПИ Георги Манев: Гарант съм на Бачийски по кредит за 1 млн.евро, но той ме измами Георги Манев: Гарант съм на Бачийски по кредит за 1 млн.евро, но той ме измами Прехвърли фирмата на "един ром" и се изниза, обяви Манев за бившия си съпартиец Тръгва делото срещу Петков за ареста на Борисов Тръгва делото срещу Петков за ареста на Борисов Съдът обяви за незаконно задържането както на лидера на ГЕРБ, така и на пиара на партията Севделина Арнаудова и на бившия финансов министър Владислав Горанов Екшън с възрастна жена и млад мъж в Бургас Екшън с възрастна жена и млад мъж в Бургас Инцидентът се случи заради невнимание Интересно състезание в Ахелой Интересно състезание в Ахелой Ще се проведе кръг на Черноморската колоездачна лига Тежка верижна катастрофа на "Тракия", има голямо задръстване Тежка верижна катастрофа на "Тракия", има голямо задръстване Не е ясно дали има тежко пострадали Много сериозен инцидент в Средец, замесено е 3-годишно дете Много сериозен инцидент в Средец, замесено е 3-годишно дете При произшествието пострада млада майка
Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България "Европа трябва да защитава физичната среда, но и мрежовата", каза пък специалистът по киберсигурност Ясен Такев Почина Ирина Мутафчиева Почина Ирина Мутафчиева Тя е автор на множество публикации в централния периодичен печат и в специализирани издания А ако токът спре в такъв момент? А ако токът спре в такъв момент? Хаосът в Испания можеше да е още по-голям Най-малко 26 души загинаха при експлозия Най-малко 26 души загинаха при експлозия Починали са и деца В Мадрид тече грандиозно изкупуване на... В Мадрид тече грандиозно изкупуване на... По неволя: Транзисторите се връщат на мода Защо на Пиренеите останаха без ток? От Лисабон казаха има ли кибератака Защо на Пиренеите останаха без ток? От Лисабон казаха има ли кибератака В Мадрид обаче не бързат с констатациите Мъск с много интересно изказване Мъск с много интересно изказване Милиардерът коментира технологичния напредък Мъничко куче впечатли мнозина Мъничко куче впечатли мнозина Животното оцеля 529 дни само Продадоха писмо от "Титаник" за невероятна сума Продадоха писмо от "Титаник" за невероятна сума 399 000 долара за вещта Смразяваща "находка" в коктейл Смразяваща "находка" в коктейл Бебе змия реши да отиде на ресторант
Володимир Зеленски, президент на Украйна Володимир Зеленски, президент на Украйна Ние ценим живота на хората, а не парадите Виц на деня Виц на деня Тя разбра, че трябва да си обръсне краката, когато Той я погали и каза:
- Шаро, махай се!
Виц на деня Виц на деня - Като малък исках да стана гробар...
- Защо?
- Спокойна работа, клиентите не се оплакват.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Село - място, където кокошките ходят сурови по улиците.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори