Заради мигрантите: Швеция забранява бракове между братовчеди
Министърът на правосъдието Гюнар Стрьомер признава, че това е станало „масово явление“
Швеция, която изглеждаше да е приключила с браковете между роднини още преди два века, днес е изправена пред същия проблем. Този път не заради потеклото – в миналото роднинските сватби в монархията са били уреждани според принадлежността към висшата класа и хората със „синя кръв“. Сега причината са огромната маса мигранти мюсюлмани, които страната приема всекидневно с отворени обятия.
Според официални данни в Швеция живеят вече над 2,1 милиона мюсюлмани, основно араби, но и много афганистанци, пакистанци и бангладешци, при общо население 10,5 млн. души. Това означава, че към днешна дата всеки пети жител на Швеция е мюсюлманин.
Министърът на правосъдието Гюнар Стрьомер обяви днес, че планира да впише промени в Семейния кодекс на страната, които да забраняват бракове между братовчеди, както и повече да не бъдат признавани подобни бракове, сключени в чужбина.
В изявлението си той нито веднъж не посочи, че има предвид мюсюлманите мигранти. Шведските медии също избегнаха да уточняват тази важна подробност. Най-четеният вестник в Швеция „Афтонбладет“ в статията си по темата дори не намеква кои са тези шведи, които не просто в XXI век се женят по роднински, но го правят в чужбина, а после идват да живеят в скандинавската страна. В Швеция журналисти и медии се страхуват да говорят открито за проблемите, които огромната маса мигранти създават, за да не бъдат обявени за ксенофоби и расисти. На власт в Стокхолм е коалиция от три либерал-глобалистки партии. Правосъдният министър Стрьомер е член на една от тях – Умерената.
Сегашният семеен кодекс на страната, приет през 60-те години на миналия век, когато властите все още не са решили да я напълнят с мигранти, забранява сватбите между баща и дъщеря, но не включва такава и за братовчеди. Няма ограничения възрастен чичо да се ожени за младата си племенница, което също според министъра се оказва често явление в днешна Швеция. Цитиран от „Афтонбладет“, Гюнар Стрьомер признава, че „основният социален проблем пред Швеция е насилието и потисничеството в семейството, когато младежи са принудени да встъпват в предварително уредени бракове с роднини“. „Жизненото пространство на твърде много хора и техните основни свободи и права са ограничени в резултат на семейните стандарти на честта“, заявява министърът по начин, сякаш това е проблем и на коренното шведско население, какъвто той не е.
„Доказателствата, с които разполагаме, сочат, че браковете между братовчеди често са уредени, и че решението за брака зависи предимно от семейството или от близък роднина, и всъщност изобщо не е индивидуален избор“, заявява Ан Кютенкюлер, зам.- председател на Апелативния съд в Стокхолм.
Правителството обмисля да допълни Семейния кодекс със забрана на бракове и между други близки роднини – например между чичо и неговата племенница. Тъй като в дълбоко бюрократизирана страна, каквато е Швеция, подобни промени се случват много бавно, реформата на кодекса няма да бъде извършена преди началото на юли 2026 година, предвиждат правителствените експерти. По тази причина всички роднински бракове, сключени до тогава, ще продължат да бъдат законни в северната държава.
Забрана за бракове между братовчеди беше въведена през лятото в още една скандинавска страна – Норвегия, която либерал-глобалистките власти също напълниха с милиони араби, афганистанци и пакистанци в последните години. Един от аргументите за ремонта на тамошния семеен кодекс бе повишеният риск за здравето – кръвосмешението често води до мъртвородени бебета, детска смъртност в ранна възраст и редица генетични заболявания.
Познавам лично такъв екземпляр, по ирония на съдбата, роден и израсъл в Малкото Могадишу, когато още е било Швеция, разбира се! Подкрепя чудесата ставащи в Швеция от самото начало, когато останалият свят дори не беше чувал чак толкова за тях, но нещо не му се живее пак там... Малко лицемерно, а?!
Швеция няма да забранява бракове между братовчеди, защото това там НЕ Е РАЗРЕШЕНО от повече от 80 години официално. Т.е. не може да се забрани нещо, което вече е забранено.
Че мигрантите са сериозен проблем, за който повечето европейци изобщо не бяха подготвени е ясно на всички, но начинът да се реши този проблем не е с лъжи и дезинформация, а с ограмотяване и строго прилагане на законите.
Грехът на Меркел и подобните ѝ е, че допуснаха толериране на "културни различия" даже и когато са в разрез със законите на страната. Това може да се промени, но подобни лъжи и манипулации не помагат, а напротив - вредят.
Закони има - вече има и достатъчно обществен натиск да започнат да се прилагат.