×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Половин дузина номинирани за кабинета на промяната


Половин дузина номинирани за кабинета на промяната
Денков, Николай Събев и Лорер (долу) са сред споменаваните от ПП имена, а Рашков и Янев също може да останат в правителството на Кирил и Асен
19 Ноември 2021, Петък, 21:00 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Ако съдим от пропорциите, ПП трябва да поемат до 8-10 министерства, а ДБ, БСП и ИТН да си разпределят останалите

Четири политически сили се канят да сформират редовно правителство след поредните извънредни парламентарни избори. Това са „Продължаваме промяната“, БСП, „Има такъв народ“ и „Демократична България“.

Лидерите на ПП Кирил Петков и Асен Василев пък започнаха незабавно след вота совалки по партийните централи за очертаване на схема на преговорите. В медийното пространство се появиха и първите спекулации за състава на бъдещия кабинет. 

От ПП днес опровергаха информациите, като обясниха, че на са обсъждани никакви имена към момента. Източници на „Флагман“ от партиите потвърдиха, че наистина кадрови въпроси за кабинета не са коментирани.

Другата седмица обаче започват срещите на експертните групи. Днес лидерът на БСП Корнелия Нинова разкри, че те ще са 18 на брой.

Все пак до момента има ясни предложения от страна на „Продължаваме промяната“ за министри в следващото управление. За кои от тях ще се постигне съгласие и кои ресори ще отидат в коалиционните партньори, предстои да разберем.

Още преди изборите обаче от ПП посочиха Кирил Петков като номинация за министър-председател. Те имат сериозен аргумент да настояват за това, след като на вота на 14 ноември победиха фаворита ГЕРБ за изненада на социолозите (ако съдим от предизборните им проучвания). Другите три формации засега дават знаци, че нямат проблем с това Петков да оглави следващото правителство.

Подобна е ситуацията и с Асен Василев - той е издигнат за министър на финансите, какъвто бе в първия служебен кабинет на Стефан Янев.

От ПП признаха и че Даниел Лорер е тяхното предложение за министър на външните работи. Тук не са изключени обструкции предвид липсата на достатъчен опит в сферата от страна на Лорер.

Образователният ресор обаче изглежда много вероятно да продължи да се управлява от сегашния служебен министър акад. Николай Денков. Той е безспорен авторитет. Близък е до Кирил Петков и Асен Василев. А и образованието винаги е било приоритет за харвардското дуо, особено за Петков. Самият Денков също заяви, че няма нищо против да продължи да е министър.

Собственикът на „Еконт“ Николай Събев е другият ясен фаворит за министър – в случая на транспорта. Той самият не крие готовността си да поеме ресора. Кирил Петков пък сложи името му на масата още в началото на предизборната кампания.

По информация на „Флагман“ служебният премиер Стефан Янев може да е бъдещият министър на отбраната. Той вече е заемал поста в служебния кабинет на Огнян Герджиков през 2017 г. Говори се, че президентът Радев го препоръчал и за бъдещото правителство за военния ресор. Има спекулации, че Янев дори може да остане премиер, но те нямат особена логика и са по-скоро неверни.

След изборите Кирил Петков даде добра оценка и на служебния вицепремиер и вътрешен министър Бойко Рашков, което също е знак, че той може да остане.

Ако съдим от пропорциите в 47-ото НС, ПП трябва да поемат половината ресори в следващото правителство, ако преговорите завършат с успех. Това означава около 8-10 министерски кресла.

БСП и ИТН са с изравнени сили и би следвало да поемат по три ресора, а ДБ – два. Все пак и това е относително. Ако съдим от думите на Кирил Петков, подобни пропорции няма да се вземат предвид. Водещо щяло да е да бъдат избрани най-подходящите хора, без оглед на това кой ги излъчва.

От ПП настояват преговорите между четирите сили да се водят не сепаративно, а между всички заедно. А действията да са единни. Това означава министрите да не са ярки политически лица, които да са идеологически натоварени, а по-скоро експертни фигури, които да са приемливи за всички. Все пак сериозно отклонение в съотношенията между отделните формации едва ли може да се очакват.

 


В категории: Политика


Как да избелим белите дрехи
Как да избелим белите дрехи 04/03/2025, Вторник 11:20 0
Потъна в скръб
Потъна в скръб 04/03/2025, Вторник 10:03 0
16
Коментара по темата
16.
Недялко Христов
20.11.2021 17:52:40
0
2
Никой още не е номиниран. Фалшиви новини. Пореден опит да се сравнява новите политици на ПП с останалите.
Българинът много обича всички да са маскари.
15.
*********
20.11.2021 13:02:05
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
14.
до 1
20.11.2021 11:22:48
1
1
Да не се молиш след време някой тях да изчегърка.
13.
Ние
20.11.2021 09:02:44
6
15
Гласувайте масово утре за да приключим окончателно с мафията в България.
12.
SS
20.11.2021 08:07:59
8
3
GERB-ADJII , TRIABVA DA VDIGNETE PAMETNIK NA BORISOV AMA , DRUG PUT .
A HA HA HA .
11.
Продължаваме промоцията
20.11.2021 07:41:47
3
13
И тука ще има трагедия. Нали щеше да има консенсус по политики и идеи, а после ще се търсят министри, а то какво ? Гъчканица за министри, по-голяма от тарапаната понеделник в Кауфланд.
10.
минаващ
20.11.2021 06:43:43
3
12
Като чета коментарите виждам,че всички са от “Теория на общия лаф”.
9.
Хаха
20.11.2021 05:23:17
10
22
Гробаджийските нерези квичат и ринат кочината. Пророкуват природни бедствия и катализми без най големия шопар. Искат си простата свиня борисов обратно в свинарника. Липсва им тъпата му сикаджийска мутра, пълния му капут на нощното им шкафче и грухтенето на глупости от амвона
Милите те.
8.
АСЕН ИЛИЕВ
20.11.2021 00:22:42
7
2
ПРИ УСЛОВИЕ, ЧЕ В МОМЕНТА В ТОЗИ СВЯТ, АБСОЛЮТНО НИКОЙ НЕ СМЕЕ ДА МЕ ПОГЛЕДНЕ НАКРИВО И МОГА ДА ОТИДА И ДА ИЗКАРАМ, КОЙТО СИ ПОИСКАМ ОТ КОЕТО И ДА Е ПОСОЛСТВО И ДА МУ ОТСЕКА ГЛАВАТА БЕЗ НИКОЙ ДА МЪЦНЕ ДОРИ, ШАРИКОВЦИТЕ ПРОДЪЛЖАВАТ ДА СИ ТЪРСЯТ СТОПАНИН :) ВЪРТЯТ, СУЧАТ, ТОЯ, ОНЯ, СТОПАНИН ДА СИ ИМАТ :) И ПОНЕЖЕ АЗ ОТКАЗАХ ДА СЪМ ИМ СТОПАНИН СА ГОТОВИ КОЙТО И ДА Е! ТОВА ПОКАЗВА, ЧЕ ТОВА СА СЪЗДАНИЯ, НЕСПОСОБНИ ДА СЕ ПОГРИЖАТ ЗА СЕБЕ СИ. ТО И ЦЯЛАТА ИМ ИСТОРИЯ ГО ПОКАЗВА И, ДОКАЗВА! ЗАТОВА ЗАПОВЯДВАМ ДА ИМ СЕ МАХНЕ ХИПОВИЗАТА! ЗА ДА СЕ ПРЕКРАТИ ТРАГЕДИЯТА ИМ. НЕКА СИ ТИЧАТ СВОБОДНИ НА ВОЛЯ! :)
7.
До3
20.11.2021 00:10:38
9
20
Външния министър Даниел Лорер ти е наи малкия проблем Неговата задача е да колениче пред Македония Почакаи да видиш какви договори с Русия ще ни заробят
6.
Пп
19.11.2021 23:51:01
6
22
БСП пак са във властта!
Честито!!!
5.
до 3
19.11.2021 22:23:36
4
22
След кратък преглед на биографията му, виждам че притеснението ти наистина има много сериозни основания, сигурно повече отколкото ти е известно... Освен това, той също най-вероятно е двоен гражданин, но и да не е, това не променя нещата. Не знам кой да ни е на помощ... Трябва да си помагаме сами, което означава обединение срещу общия враг, а не дърляне на ниво "кой от кой отбор е", защото те всички са в ЕДИН отбор - този който ще ни унищожи!
4.
Мм
19.11.2021 22:15:25
17
29
Другарю приземи се Мустафата я викат във Вашингтон да дава обяснение за Крим Нещата може да станат драматични Военния пенсионер направи международен скандал
3.
Стойчо Стоев
19.11.2021 21:27:49
3
33
Най ме притесняа външно министерство
2.
...
19.11.2021 21:16:44
30
40
Най-големият доносник на НАП и експлоататор на човешки ресурс Събев - министър...страшна команда се заформя с останалите уроди.
Никога не съм гласувал за ГЕРБ обаче тия ще ги ударят в земята повярвайте ми!
1.
Моля
19.11.2021 21:07:42
36
54
Моля новото правителство да изчегърка всичката Гербаджийска сволач
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Само във Флагман.бг!Вижте последната видео изява на женкар №1 от хосписа в Черноморец Само във Флагман.бг!Вижте последната видео изява на женкар №1 от хосписа в Черноморец В края на януари той обяви, че планира да остане там 2 месеца, а после да подготви голям купон Голям талант, възпитаник на легендата Радо Суслеков, стана "Спортист на годината" в Бургас Голям талант, възпитаник на легендата Радо Суслеков, стана "Спортист на годината" в Бургас Стоян Копривленски бе отличен заради безспорните си успехи през 2024 година Затварят път край Айтос, ОДМВР-Бургас ще прави следствен експеримент Затварят път край Айтос, ОДМВР-Бургас ще прави следствен експеримент Участъкът, заключен между кръстовището за айтоското село Черноград и кръстовището за айтоското село Поляново, ще бъде блокиран Общинският съвет Бургас с извънредно заседание, подкрепи стратегическия авиационен проект Общинският съвет Бургас с извънредно заседание, подкрепи стратегическия авиационен проект Новата инвестиция ще създаде 1500 работни места, включва развитие на средното и висше образование и внедряване на стратегия за изграждане на кадри за индустрията  Фолкпевица "лети" бясно, откачено с 307 км/ч по АМ "Тракия" Фолкпевица "лети" бясно, откачено с 307 км/ч по АМ "Тракия" Вая Александрова по-късно изтри клиповете Важна новина за пенсионерите Важна новина за пенсионерите Ето кога започва изплащането на пенсиите през този месец Какво се случва със световната политика, къде в голямата игра е България? Какво се случва със световната политика, къде в голямата игра е България? "Трябва да напуснем розовата представа за света", твърди икономистът Михаил Кръстев Трупайте точки с карта Petrol.V и печелете безплатно гориво Трупайте точки с карта Petrol.V и печелете безплатно гориво От 1 март поискайте своята карта от касата в обекта Разтърсваща история в Бургас Разтърсваща история в Бургас Как Таня срещна Станислава, за да й помогне да проходи след катастрофа Любопитна информация за третия бойкот на големите вериги Любопитна информация за третия бойкот на големите вериги Не даде очакван резултат...
Папа Франциск назначи монахиня за царица на Ватикана Папа Франциск назначи монахиня за царица на Ватикана Досега длъжността „губернатор“ е била поверявана само на кардинали Цената на кафето по света достигна исторически връх, на какво се дължи Цената на кафето по света достигна исторически връх, на какво се дължи Както и при какаото, причината за повишението на цените на кафето е климатичната криза Потъна в скръб Потъна в скръб Почина съпругът на Доли Партън САЩ и Канада с остри действия, замесена е и трета страна САЩ и Канада с остри действия, замесена е и трета страна Започва ли икономическа война? Един от най-силните хора в Белия дом с разтърсващи думи Един от най-силните хора в Белия дом с разтърсващи думи Джей Ди Ванс говори рязко за войната Политическа бомба: Зеленски е готов за нова среща с Тръмп, но... Политическа бомба: Зеленски е готов за нова среща с Тръмп, но... Твърди се, че украинският лидер има изискване 63 ранени при сблъсък на два автобуса в Испания 63 ранени при сблъсък на два автобуса в Испания Четирима са в тежко състояние Папата получи два пристъпа на остра дихателна недостатъчност Папата получи два пристъпа на остра дихателна недостатъчност Ето какво съобщават от Ватикана Злодеят, който окървави Манхайм с джипа си и разплака Германия, е луд Злодеят, който окървави Манхайм с джипа си и разплака Германия, е луд 40-годишният германец, който се вряза с колата си в тълпа, е имал и преди проблеми с психическото си здраве, съобщава focus.de Администрацията на Тръмп с показателен ход Администрацията на Тръмп с показателен ход Ето какво съобщи ББС
Румен Радев, президент Румен Радев, президент У нас се намират политици, които водят война с паметници Виц на деня Виц на деня В чата:
- Опиши се как изглеждаш.
- Виждал ли си Анджелина Джоли?
- Да.
- Е, немаме нищо общо!
Виц на деня Виц на деня Мъж, яде баничка в кварталната баничарница. Намира косъм...
- Какво има в тая баничка?
- Как какво, яйца...
- Бръснете ги тези яйца бе хора...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жените мечтаят да видят идеалния мъж, а мъжете мечтаят да видят идеалната жена. Яжте моркови, те подобряват зрението!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори