×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Путин ще разговаря във вторник със султана на Оман Хайсам бин Тарик ал Саид в Москва
  • Топлофикациите в София и Пловдив обявиха, че започват поетапно спиране на парното
  • От днес до четвъртък се затварят две от четирите лента на "Тракия" от 3-и до 5-и километър
  • Съветът за електронни медии избра Симона Велева за председател за 1 година
  • КНСБ: Минимум 1521 лева чисто са нужни на един работещ, за да се издържа
  • УЕФА публикува клубните компенсации за 2020-2024 г., 1.5 млн. евро са за България
  • Туристи загинаха в индийския район Кашмир при нападение от екстремисти
  • Терзиев назначи Богдана Панайотова за главен архитект на София
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Обмислят повторна дезинфекция на Созопол и Черноморец заради болния с коронавирус на Кайт къмпинг „Градина“


Обмислят повторна дезинфекция на Созопол и Черноморец заради болния с коронавирус на Кайт къмпинг „Градина“
Хората са не толкова притеснени, колкото ядосани. Заразеният е дошъл тук на 6 юни с ясното съзнание, че е болен, каза кметът Тихомир Янакиев
12 Юни 2020, Петък, 11:39 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

За 24 часа е установена цялата фактическа обстановка покрай заразения софиянец, пристигнал е с караваната си на 6 юни

Обмислят дали да дезинфектират повторно целия Созопол и съседния Черноморец, след като вчера стана ясно, че 41-годишен софиянец е заразен с коронавирус на Кайт къмпинг „Градина“. Това каза пред Флагман.БГ кметът на община Созопол Тихомир Янакиев, който по-рано днес свика извънредно общинския кризисен щаб. Той обясни, че в рамките на 24 часа са установени всички данни по случая със заразения мъж, взети са конкретни решения за това как да подходи администрацията и мерките вече се изпълняват.

„Разговарях с директора на РЗИ-Бургас д-р Георги Паздеров и с него уточнихме мерките, които ще бъдат взети за Кайт къмпинг „Градина“ – повечето от тях вече са изпълнени. Те включват пълна дезинфекция на района и карантиниране на двете контактни с болния лица. Само единият от тях е от Созопол – той е поставен под карантина и следим зорко състоянието му, за да видим дали ще развие симптоми. Доколкото ми е известно заразеният софиянец е в много тежко състояние“, каза кметът Тихомир Янакиев. 

Тепърва ще стане ясно дали на сравнително пълния, предвид слабия летен сезон, с къмпингуващи плаж ще се вземат допълнителни мерки по социална дистанция чрез раздалечаването на караваните, каза още Янакиев. „Разговарял съм с доста хора в Созопол – те са не толкова притеснени, колкото ядосани. Този човек (болният, бел.а.) е дошъл тук на 6 юни с ясното съзнание, че е болен“, разкри кметът.

Припомняме, че до вчера нямаше официална информация от Националния кризисен щаб за това на територията на община Созопол да е имало заразен с коронавируса от началото на извънредното положение на 13 март.В същото време продължава и тестването на случаен принцип в общината. От заявени общо 200 теста досега са направени 120, като нито един от тях не е дал положителен резултат.
 


В категории: Созопол


2
Коментара
2
Коментара по темата
2.
браво на Пинелов
12.06.2020 20:24:46
0
2
Работещия кмет
1.
Въй
12.06.2020 12:46:10
0
11
Палатковите лагери и каравани санитарно хигиените условия са отвратителни ОБЩИ тоалетни, общи душове, изливане на отпадни води и битови отпадъци в тревни площи, пясъчна ивица
За туй хората ходят в ХОТЕЛИ защото е чисто, подредено и има персонал почистващ във всяка стая
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
"Спаси София" скъса с ПП-ДБ: Васил Терзиев е „подмяна, а не промяна“ "Спаси София" скъса с ПП-ДБ: Васил Терзиев е „подмяна, а не промяна“ Задкулисие, липса на лидерство и провал на обещанията - това са обвиненията към кмета Вдигането на заплатите - най-много с 5 процента Вдигането на заплатите - най-много с 5 процента Министър Гуцанов охлади исканията на КНСБ за 10-процентен ръст Слънчевото време си отива, идват дъжд и гръмотевици Слънчевото време си отива, идват дъжд и гръмотевици Времето ще е динамично през следващите дни Начертаха новата синя зона в жк „Възраждане“, ето откога влиза в сила Начертаха новата синя зона в жк „Възраждане“, ето откога влиза в сила Паркирането ще бъде платено и на улиците, които все още не са ремонтирани Историята на една от най-запомнящите се български журналистки Историята на една от най-запомнящите се български журналистки Тя непрекъснато скандализираше властимащите, докато накрая самият Иван Костов запуши устата й Скандално: Жена роди сама в болница, без лекарски екип Скандално: Жена роди сама в болница, без лекарски екип Обяснено ѝ било, че докторката не можела да я преглежда често Голф за малко не избухна в пламъци под терасите на живущите в блок 2 на жк."Славейков" Голф за малко не избухна в пламъци под терасите на живущите в блок 2 на жк."Славейков" Бързата намеса на пожарната е предотвратила сериозен инцидент с щети по блока и паркираните в близост возила Нострадамус предсказал смъртта на папа Франциск, следва мрачна съдба за католицизма Нострадамус предсказал смъртта на папа Франциск, следва мрачна съдба за католицизма Млад мъж с тъмна кожа ще е наследникът му  Каблешково отново ще бъде домакин на весело колоездачно състезание Каблешково отново ще бъде домакин на весело колоездачно състезание Събитието ще започне в 11:30 тази неделя САЩ ще ни помагат да спираме нелегалната миграция, след като я подклаждаха САЩ ще ни помагат да спираме нелегалната миграция, след като я подклаждаха Споразумение между САЩ и МВР ще засилва несъществуващата у нас борба срещу мигрантите
Потопиха в кръв световен курорт Потопиха в кръв световен курорт 30-годишен разстрелян насред улицата в Коста дел Сол Видеото как полицай просва нагъл мигрант стана вирусно Видеото как полицай просва нагъл мигрант стана вирусно Преди ареста чужденецът демонстративно пречеше на полицейския автомобил Архитектът на глобалисткия кошмар Клаус Шваб се оттегля Архитектът на глобалисткия кошмар Клаус Шваб се оттегля Създател на Световния икономически форум оставя след себе си идеологическо минно поле, в което няма нищо радостно за обикновения човек Новият папа: Консерватор или либерал-глобалист Новият папа: Консерватор или либерал-глобалист Конклавът вероятно ще избира между 9 кандидати. Четирима са близки до Давос Внезапно почина украински депутат Внезапно почина украински депутат От този свят си отиде Володимир Мороз Доналд Тръмп ще присъства на погребението на папа Франциск Доналд Тръмп ще присъства на погребението на папа Франциск Американският държавен глава ще бъде придружен до Рим от съпругата си Германия е "наводнена" от кокаин Германия е "наводнена" от кокаин Наркотикът се разпространява бързо из цялата страна Самолет се запали на летище Самолет се запали на летище Късмет при драма в САЩ Обявиха датата на погребението на папа Франциск Обявиха датата на погребението на папа Франциск Ритуалът ще се състои в събота Путин: Киевският режим не се бори за хората, а за банковите си сметки Путин: Киевският режим не се бори за хората, а за банковите си сметки "Възможно е да се обсъди спирането на атаки по граждански обекти", уточняват от Кремъл
Володимир Зеленски, президент на Украйна Володимир Зеленски, президент на Украйна Руската армия се опитва да създаде впечатление за Великденско примирие Виц на деня Виц на деня - Докторе, как е положението?
- Ами... ако имаш неуредени дела, сега е моментът.
Виц на деня Виц на деня - Каква е разликата между политик и фокусник?
- Единият прави илюзии... другият поне си признава.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Април е като жената - никога не знаеш какво да очакваш!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори