Мартин Димитров зове БСП: Гордейте се, че сте в ЕС и НАТО, а не с комунистическото си минало!

Депутатът от РБ се учуди, че бившите комунисти изучават децата си на Запад, а едновременно с това хвалят тоталитаризма
15 Април 2016, Петък, 18:18 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов, снимка: Faktor.bgМеглена Кунева поиска от червените да признаят, че тоталитарният режим е отстъпил от човешките стойности
Темата за комунизма за пореден път възпламени парламента на днешния парламентарен контрол. Повод станаха въпроси на депутати от БСП към министъра на образованието Меглена Кунева във връзка с планове за изучаване на тоталитарния режим в училищата.
Червените смятат, че въпросът е политически и учениците не бива да бъдат занимавани с това. Те използваха случая да изтъкнат как по време на режима в периода 1944 – 1989 г. България се развила много икономически, както и че образованието и здравеопазването били безплатни и много по-качествени, отколкото сега.
Меглена Кунева обаче видимо се ядоса и призова червените да признаят, че режимът е бил тоталитарен и човеконенавистен, както и че е имало лагери за изтезаване на политически противници.
Не можем да не кажем, че е имало драматично отстъпление от всякакви човешки стойности, изтъкна министърката, която е и лидер на партията „Движение България на гражданите”.
Комунистическата пропаганда от страна на БСП ядоса и депутата от Реформаторския блок Мартин Димитров, който е зам.-председател на парламентарната си група. Той се принуди да даде изявление под формата на декларация от името на групата.
Недопустимо е в 21-и век да се прави такава пропаганда! Комунизмът фалира, затова изчезна от света. Интелигенцията беше погубена, църквата и християните бяха репресирани. Вас от БСП най-малко ви разбирам – имате западни автомобили, децата ви учат в Западна Европа, а като излезете на трибуната, ви обхваща носталгия, нареждаше възмутеният Мартин Димитров.
Той заяви, че България не е благоденствала по време на тоталитарния режим, че границите са били затворени, а икономиката била фалшива реалност, поддържана със заеми.
Съсипахте държавата и до ден днешен не може да се оправи, каза депутатът от РБ в обръщението си към БСП.
Той заяви, че е нямал намерение да се изказва, но се ядосал от червената пропаганда, която манипулирала младите у нас.
Мартин Димитров добави, че от БСП се възползвали от проблемите в Европейския съюз и НАТО, за да ги обявяват за неефективни и за да изпратят България в друга орбита – около Русия. Затова и постоянно говорели с носталгия за комунизма.
Според депутата от РБ България трябва да взема пример от държави от бившия соцблок като Словения, Естония, а вече и от Румъния, които показали, че може да има силно развитие, а не от комунизма и социализма.
Мартин Димитров заключи в обръщението си към БСП: Ако не знаете, всички вие също сте членове на ЕС и НАТО! С това се гордейте, а не с вашето минало и комунистическо наследство.
От БСП обаче не се вслушаха в колегата си. Вместо това червеният депутат Валери Жаблянов стана и продължи да хвали тоталитарния режим.
В категории:
Политика






Клипът за шофиране с 308 км/ч е зле монтиран фалшификат, казва експерт
04/03/2025, Вторник 15:20
0

Тежък удар на еврото! Какво става на пазара
04/03/2025, Вторник 15:00
2







Просто изсипете какаото в топла вода и турската рецепта за сладки е готова
04/03/2025, Вторник 14:20
0

23-годишен заплаши с убийство баща си, арестуваха го
04/03/2025, Вторник 14:00
0

Нова мода в имотите и защо панелките поскъпват
04/03/2025, Вторник 13:40
1

Лунен календар за март 2025 г: Внимавайте какво правите на тези дати
04/03/2025, Вторник 13:20
0

Никога не правете това с нови дрехи, за да не привлечете неприятности и беди в живота си
04/03/2025, Вторник 13:00
0

Ако имате един картоф, добавете само още 2 съставки и ще сготвите нещо божествено
04/03/2025, Вторник 12:40
0

Папа Франциск назначи монахиня за царица на Ватикана
04/03/2025, Вторник 12:20
0