×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Извънредно! Депутатите от ГЕРБ в декларация: Настояваме премиерът Борисов да дойде и да обясни за хората на ДСБ във властта!(ВИДЕО)


Извънредно! Депутатите от ГЕРБ в декларация: Настояваме премиерът Борисов да дойде и да обясни за хората на ДСБ във властта!(ВИДЕО)
Реформаторският блок да излъчи единен лидер, настояха от най-голямата партия
Ключови думи: ГЕРБ, ДСБ, парламент
17 Март 2016, Четвъртък, 13:31 ч.
Автор: Лъчезар Лисицов (снимка: Авторът)

Прокуратурата да влезе в ТЕРЕМ и в Министерството на отбраната, искат от най-голямата партия (допълнена)



„Парламентарната група на ГЕРБ настоява премиерът Бойко Борисов да дойде в Народното събрание!” Това обяви със строг тон на извънредна пресконференция в парламента зам.-председателят на групата Цвета Караянчева. 

Тя добави: „Парламентарната група ще иска от него (Борисов) да обясни докога „опозиционерите” на Радан Кънев и ДСБ ще участват във властта. Ще питаме премиера докога ще търпи тези хора и техните лъжи – че са в опозиция, а всъщност са в управлението на държавата. ГЕРБ настоява премиерът Бойко Борисов да вземе мерки и да освободи от всички ръководни постове в държавата хората на Радан Кънев и ДСБ, самообявили се за опозиция на думи, а на дела участват в управлението.

ПГ на ГЕРБ отказва повече да носи отговорност за действията на Радан Кънев и неговите съпратийци. Настояваме прокуратурата да се самосезира и да провери дейността на няколко скандални назначения от квотата на ДСБ в държавното управление и всички скандали, изнесени в медиите.”

Друг депутат от ГЕРБ - Александър Ненков, от своя страна изброи „хората на Радан Кънев”, сред които бяха включени и здравният министър Петър Москов, както и военният – Николай Ненчев.
Ненков припомни, че на Националното събрание на ДСБ министърът на отбраната се обърна към залата с думите: Аз съм ваш министър.


Коментарите в кулоарите след пресконференцията на ГЕРБ бяха, че всъщност разигралото се е пълен цирк и всичко е координирано с премиера Бойко Борисов и е продиктувано от него.

Това каза и председателят на парламентарната група на Патриотичния фронт Валери Симеонов.
Не е ясно обаче дали действително ще се искат оставките на министрите Москов и Ненчев.

На пресконференцията Цвета Караянчева обясни, че списъкът на хората на ДСБ във властта бил много дълъг.


„Но на първо място настояваме прокуратурата да провери цялостно държавното дружество ТЕРЕМ, а премиерът Бойко Борисов незабавно да освободи председателя на съвета на директорите Стоил Яков, който е лично назначение на Радан Кънев”, заяви Караянчева.

В ГЕРБ имали сигнали, че дружеството е източвано чрез корупционни схеми, а парите отивали в „черната каса” на ДСБ под надзора на Кънев.

„Настояваме пред премиера Бойко Борисов да бъде проверен договорът за адвокатски услуги на кантората на Радан Кънев, сключен отново от същото дружество на стойност 2000 лв. на месец, като информацията, с която разполагаме, е, че за 2015 г. тази адвокатска кантора е получила 20 000 лв., въпреки че в дружеството има отделен юридически отдел”, прочете още в декларацията Цвета Караянчева.

Александър Ненков изброи „част от назначенията на възлови позиции в държавните дружества и изобщо в държавата” на лица от ДСБ.
Според него, става дума за лични назначения на Радан Кънев. Това били в дружество „Флотски арсенал” финансовият директор Тони Тодоров, Маргарита Христова – участник в същото дружество, Недялко Янков – контрольор в ТЕРЕМ, Радослав Бейков – контрольор в ТЕРЕМ.

Лични зам.-министри на Радан Кънев пък били: Цвятко Георгиев в МВР, Христо Ангеличин – зам.-министър на външните работи, който управлявал цялата администрация на МВнР и почти всички обществени поръчки в министерството.

В Министерството на енергетиката това бил зам.-министър Николай Николов, чиято съпруга била сътрудничка на Радан Кънев в адвокатска кантора. Тази жена изготвила и договора за правна помощ на ТЕРЕМ с кантората, обясни Александър Ненков.

Според него почти в целия политически кабинет на министъра на външните работи били назначения на ДСБ и Радан Кънев. Това били: „Георги Стойковски – съветник, Деси Прошкова – съветник, Мартин Табаков – съветник, Иларион Иларионов – съветник, Асен Агов – съветник по енергетиката, много близък приятел на Радан Кънев, участвал в кампанията на ДСБ, Ирена Тодорова – съветник, Николай Ненов – експерт в политическия кабинет, Диляна Боева – секретар на зам.-министъра Христо Ангеличин”.

Александър Ненков добави и още кадри на ДСБ: „В Министерството на регионалното развитие и благоустройството Евгени Чачев – съветник в политическия кабинет, Добромир Валачев - зам.-областен управител на Габрово – лично назначение на г-н Кънев, Цветомир Петров - зам.-областен на Варна.”
„Няма да пропуснем, разбира се, и министъра на здравеопазването Петър Москов, който при създаването на кабинета отново беше посочен като лично назначение на Радан Кънев”, обяви Александър Ненчев.


Той добави: „Питаме още Радан Кънев, който се е обявил за стожер и борец срещу корупцията, няма ли най-накрая да поиска и оставката на неговия министър Николай Ненчев. На конференцията на ДСБ Ненчев лично се нарече „ваш министър”.”

Цвета Караянчева добави от своя страна: „Време е тази политическа шизофрения да бъде прекратена и излекувана. Ние не оспорваме експертните качества на изброените хора, но настояваме Радан Кънев и ДСБ един път завинаги да се определят – опозиция ли са, или са част от управляващите.”

Парламентарната група на ГЕРБ настоява още Реформаторският блок „да излъчи единна кандидатура на един лидер, който да носи отговорност за законодателната политика и гласуването”.

От ГЕРБ искат и прокуратурата да провери всички обществени поръчки в Министерството на отбраната.


След въпрос дали искат оставката на министрите Москов и Ненчев, Цвета Караянчева отговори, че ще изслушат позицията на министър-председателя Бойко Борисов в парламентарната група на ГЕРБ.
Караянчева обясни, че хората на ДСБ трябва да напуснат постовете и съответните облаги.

Тя каза, че имали контакт с премиера и вече са разговаряли и с него, но просто искали да обявят и пред медиите какво смятат да направят оттук нататък.



В категории: Политика


Автор
12
Коментара
Почина уважаван българин
Почина уважаван българин 04/03/2025, Вторник 16:58 0
Слага си зъби на бартер
Слага си зъби на бартер 04/03/2025, Вторник 16:52 1
12
Коментара по темата
12.
Време е
18.03.2016 07:54:08
1
2
Време беше, сега очаквам най-накрая сдс и дбг да излязат и да му бият шута. Това заслужава кънев. Копаеше гробове на много хора, но станаха толково многобройни, че самия не може да ги заобикаля.
11.
герб
17.03.2016 19:48:00
0
0
ДОБРЕ ЧЕ СЪДА НЕОДОБРИ ДОСТА ОТ ПРОМЕНИТЕ КОЙТО ПЕПИ БАВАРЕЦА ИСКАШЕ ДА ВНИДРИ СПАСИ ГЕРБ И БОЙКО
10.
Da saglasen
17.03.2016 17:11:15
0
3
Mitev burgaskia da ne se uslushva. BABH triabva da se osvobodi ot nego.
9.
БАБХ
17.03.2016 17:10:01
0
6
Не пропускайте нашият директор Митев от ДСБ! Протеже и измамник!
8.
Hoho
17.03.2016 17:08:57
2
4
Радан и демокрация, голем смех, не разбрахте ли, че той е най-големия далавераджия и мошенник.
7.
До дернев
17.03.2016 17:06:48
1
4
Абе Дерньо, отивай му лизгай г..а на лидера. С такъв лидер и врагове не ви трябват.
6.
Дернев
17.03.2016 16:37:28
3
3
Просто едно рамо на Кунева за лидерство в РБ. Или поредният удар срещу демокрацията в БГ.
5.
боко
17.03.2016 16:18:05
0
7
Tова са поредните шменти_капели на Борисов. Нима допускате, че някаква_никаква Цвета Караянчева ще се осмели да нареди на краля_Слънце Борисов да се яви и да докладва....
4.
ФЛАГМАН
17.03.2016 15:18:48
2
5
Защо махнахте статията за Дичев и Потеров както тази за Вергиев щипнахте кинти
3.
И ония
17.03.2016 15:14:13
4
4
Да не забравите и Митев, шефа на БАБХ Бургас. Да не се шмугне между капките и пак да лапа.
2.
DSB
17.03.2016 15:12:07
1
4
Интересчии и подлизурловци са всички десебари. Изхвълете ги като мръсни псета. Аман от тяхните плоски номера.
1.
гроздан
17.03.2016 14:44:45
6
3
всеки ден касабова ми прай ВУВУЗЕЛКИ
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Само във Флагман.бг: Арестуваха един от най-големите дилъри в Бургас Само във Флагман.бг: Арестуваха един от най-големите дилъри в Бургас Задържан е с над 100 грама марихуана Слага си зъби на бартер Слага си зъби на бартер Днес Светлана вече не разполага със златните карти на бившия си съпруг Как да съсипеш риалити шоу за три сезона – наръчник от „Ергенът“ Как да съсипеш риалити шоу за три сезона – наръчник от „Ергенът“ По-скучно е дори от неделно следобедно предаване по БНТ Хванаха поморийска красавица, надрусана зад волана на БМВ в Бургас Хванаха поморийска красавица, надрусана зад волана на БМВ в Бургас 19-годишната е дала проба за метамфетамин, в нея имало и дрога А1 посвещава „Оферти съкровище“ на дамите с до 30% отстъпка на уреди за красота и лична грижа Philips А1 посвещава „Оферти съкровище“ на дамите с до 30% отстъпка на уреди за красота и лична грижа Philips До 30% отстъпка с А1 клуб и „Оферти съкровище“ на селектирани уреди за красота и лична грижа Philips Промоционалната кампания е ексклузивно за членовете на А1 клуб при покупка в брой на a1.bg Шофьор на автобус поиска 5 млн. евро обезщетение, защото... Шофьор на автобус поиска 5 млн. евро обезщетение, защото... Водачът бил принуден да напусне, без да оформят документите му за Бюрото по труда Тревожно: 78% от българите използват телефон докато шофират Тревожно: 78% от българите използват телефон докато шофират Глобите у нас за подобно нарушение са сред най-ниските в Европа За тъщи: От кои зодии излизат най-добрите зетьове За тъщи: От кои зодии излизат най-добрите зетьове Ето кои са те  Машинист от влака, блъснал кола край Кресна - с положителна проба за упойващи вещества Машинист от влака, блъснал кола край Кресна - с положителна проба за упойващи вещества Предстои извършването на химичен анализ Клипът за шофиране с 308 км/ч е зле монтиран фалшификат, казва експерт Клипът за шофиране с 308 км/ч е зле монтиран фалшификат, казва експерт Вижда се ясно, че скоростта на автомобила се увеличава от 140-200 км/ч до над 300 км/ч, а на горната картина лампите се движат една след друга без промяна, обяснява той
Предложиха Тръмп да бъде номиниран за Нобелова награда за мир Предложиха Тръмп да бъде номиниран за Нобелова награда за мир Идеята е на конгресмен от Републиканската партия Почина уважаван българин Почина уважаван българин Доц. Недев беше не само блестящ специалист в своята област, но и обичан колега, наставник и човек с изключителна доброта Тежък удар на еврото! Какво става на пазара Тежък удар на еврото! Какво става на пазара Единната валута прави рязък завой Тежка катастрофа на АМ "Тракия": Сеат се вряза под тир Тежка катастрофа на АМ "Тракия": Сеат се вряза под тир Към момента няма официална информация за броя на пострадалите или причините за катастрофата Бой, шокови бомби и димки в парламента, депутатка се бори за живота си Бой, шокови бомби и димки в парламента, депутатка се бори за живота си Очакваше се да бъде приета оставката на правителството Папа Франциск назначи монахиня за царица на Ватикана Папа Франциск назначи монахиня за царица на Ватикана Досега длъжността „губернатор“ е била поверявана само на кардинали Цената на кафето по света достигна исторически връх, на какво се дължи Цената на кафето по света достигна исторически връх, на какво се дължи Както и при какаото, причината за повишението на цените на кафето е климатичната криза Потъна в скръб Потъна в скръб Почина съпругът на Доли Партън САЩ и Канада с остри действия, замесена е и трета страна САЩ и Канада с остри действия, замесена е и трета страна Започва ли икономическа война? Един от най-силните хора в Белия дом с разтърсващи думи Един от най-силните хора в Белия дом с разтърсващи думи Джей Ди Ванс говори рязко за войната
Румен Радев, президент Румен Радев, президент У нас се намират политици, които водят война с паметници Виц на деня Виц на деня В чата:
- Опиши се как изглеждаш.
- Виждал ли си Анджелина Джоли?
- Да.
- Е, немаме нищо общо!
Виц на деня Виц на деня Мъж, яде баничка в кварталната баничарница. Намира косъм...
- Какво има в тая баничка?
- Как какво, яйца...
- Бръснете ги тези яйца бе хора...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Жените мечтаят да видят идеалния мъж, а мъжете мечтаят да видят идеалната жена. Яжте моркови, те подобряват зрението!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори