×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Весела Лечева и Стефка Костадинова заедно ще управляват БОК
  • Явор Божанков вече е част от "Демократи за силна България"
  • Фалстарт на делото срещу бившия следовател Петьо Петров - Еврото
  • Заместникът на Сарафов Елена Каракашева подаде оставка
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

ЕВН спря тока в мина "Черно море" 400 миньори с опасност за живота


ЕВН спря тока в мина "Черно море" 400 миньори с опасност за живота
400 души работят с нарушено проветрение и объркано работно време
09 Септември 2014, Вторник, 21:23 ч.
Източник: агенция "Фокус"

Мината чака НЕК да й се изплати, в това време хората работят в условия на нарушена вентилация

Заради задължения за ток електроразпределителното дружество в Бургаска област въведе режим на тока в мина „Черно море” – Бургас, което застрашава живота на 400 миньора. Това каза за Радио „Фокус” - Бургас Евгени Николов, изпълнителен директор на мината, който по-рано днес бе на спешна среща в Министерство на икономиката и енергетиката в столицата. Николов каза, че на срещата, която е приключила преди около час е обяснил ситуацията на служебния министър. На нея е присъствал и браншовия съвет както и представители на НЕК. „Обещаха да направят всичко възможно да решат въпроса.

На ниво правителство очаквам още утре да напишат писмо на ЕВН, че те нямат право по такъв начин да спират тока на подземна мина”, каза Евгени Николов. Той съобщи че от електроразпределителното дружество са спирали тока по схемата два часа без ток, четири часа има електричество.”Това създава условия за аварии и злополуки. Бърка се самото естество на работа. Един човек за четири часа докато слезе и трябва да излезе и никаква работа няма да свърши. Нарушава се проветряването”, каза Николов. В мината в момента работят близо 400 души.

Изпълнителният директор каза че общо просрочените задължения на мината към електроразпределителното дружество са 102 хиляди лева за период от месец и половина. „Аз обясних на експертите в министерството, че имаме тези задължения , но НЕК дължат на мината 2 700 000 лева. На срещата имаше представители на НЕК, които се изказаха , че НЕК няма пари.Това е проблемът”, каза Николов. Той каза че се надява правителството да намери решение на този омагьосан кръг в който заложници са работниците в мината.

В категории: Бизнес


Флагман.БГ Пуснаха грозна лъжа за нея Пуснаха грозна лъжа за нея 23/04/2025, Сряда 22:00 0
Много е влюбен
Много е влюбен 23/04/2025, Сряда 21:41 1
Сваля млада красавица
Сваля млада красавица 23/04/2025, Сряда 21:20 0
2
Коментара по темата
2.
ПОДЗЕМЕН
10.09.2014 15:57:52
0
3
Евгени Николов да извади рушветите които взема при постъпване в мината и да плати тока.
1.
pipa
09.09.2014 18:58:24
0
2
az pak dnes se vazmochavam - EWN slojiha mi pak star elektromer ===zaho nali gi smenat s novi dokoga che ni lajat
slojili pak star --kakvo e tova --samo naduvat smetki za Rab.Zaplati
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бургас потъна в тъга! Отец Йоан Монев си отиде след Великден Бургас потъна в тъга! Отец Йоан Монев си отиде след Великден Бог прибра обичаният духовник снощи, скърбят и в манастир „Рождество Богородично“ Много е влюбен Много е влюбен Рийвс разкри сърцето си Деца като вестници Деца като вестници Парализирани сме от собствената си апатия, от заклещилите ни в менгеме некадърници, които обясняват, че правата на престъпника са над нашите, над тези на синовете ни Атака с брадва разтърси родно село Атака с брадва разтърси родно село Млад мъж е в тежко състояние Секретарят на Община Созопол спечели 3000 лева от „Стани богат“, дарява половината от парите Секретарят на Община Созопол спечели 3000 лева от „Стани богат“, дарява половината от парите Янко Костадинов се представи достойно, но на 10-тия въпрос се затрудни и реши да не рискува с отговора  Кметът на София праща главния архитект на детектора на лъжата заради скандална снимка Кметът на София праща главния архитект на детектора на лъжата заради скандална снимка След като Борис Бонев разкри, че арх. Панайотова била на ресторант с инвеститорите на 215-метровата сграда, Васил Терзиев потвърди за срещата Фрапантен побой в България Фрапантен побой в България Група пристъпи закона Рядко срещан инцидент в страната Рядко срещан инцидент в страната Моторист блъсна пиян мъж Притеснителна информация за Варна Притеснителна информация за Варна Отрова по улиците Искат закриване на две училища в... Искат закриване на две училища в... Област Търговище
Тръмп бесен на Зеленски, провалял сделката за Крим Тръмп бесен на Зеленски, провалял сделката за Крим Изказването му, че няма да признае полуострова за руски е много вредно за мирните преговори, обяви американският президент  Пуснаха грозна лъжа за нея Пуснаха грозна лъжа за нея Смущаваща информация накара фенове на Лепа Брена да настръхнат Сваля млада красавица Сваля млада красавица Бен Афлек не се притеснява от почти двойна разлика в годините Влезе по спешност в болница Влезе по спешност в болница Точно преди концерт Снайперисти застреляха над 700 коали Снайперисти застреляха над 700 коали Взето е решение животните да бъдат "унищожени по хуманен начин" Сенегалски мигрант за Германия се озова в руската армия и на фронта (Видео) Сенегалски мигрант за Германия се озова в руската армия и на фронта (Видео) Украинските военни го намерили разплакан, наакан и начуркан Кола избухна в пламъци в Москва Кола избухна в пламъци в Москва Подозира се тероризъм Станал българин, за да спаси милионите си Станал българин, за да спаси милионите си През 2014 г. холивдският ас Тед Кочев се е върнал в България и е подал молба за гражданство Instagram, става конкурент на TikTok, пуска ново приложение Instagram, става конкурент на TikTok, пуска ново приложение Новото приложение позволява на създателите на съдържание да организират идеи за проекти, да снимат и редактират видеа и да имат достъп до информация за съдържанието Клошар спечели един милион от лотарията Клошар спечели един милион от лотарията Шансовете за печалба били 1 към 2 милиона, но за късметът това няма значение
Володимир Зеленски, президент на Украйна Володимир Зеленски, президент на Украйна Руската армия се опитва да създаде впечатление за Великденско примирие Виц на деня Виц на деня - Докторе, как е положението?
- Ами... ако имаш неуредени дела, сега е моментът.
Виц на деня Виц на деня - Каква е разликата между политик и фокусник?
- Единият прави илюзии... другият поне си признава.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Април е като жената - никога не знаеш какво да очакваш!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори