×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Училищна шефка спъва проверка за фалшиви дипломи


Училищна шефка спъва проверка за фалшиви дипломи
Вместо да съдейства за изясняването на истината, Бачовска дори написала поредица от жалби срещу РИО - Варна
31 Август 2014, Неделя, 11:26 ч.
Автор: Флагман.бг

Случващото се е прецедент не само за Варна, а и за страната, коментира директорката на РИО в морската столица


Директорката на Професионалната гимназия в Девня Йовка Бачовска, срещу която има сигнал за издаване на фалшиви дипломи и други документи с невярно съдържание, продължава да пречи на проверката от инспекторите на РИО - Варна.

„В петък беше последният срок, в който ние можехме да влизаме в училището, но не съм пращала колеги, защото исках да им спестя униженията. Директорката има такова отношение, което ги поставя в не лека ситуация, като не допуска проверяващите до необходимите документи”, коментира шефката на инспектората Венцислава Генова.

Вместо да съдейства за изясняването на истината, Бачовска дори написала поредица от жалби срещу РИО - Варна, съобщава "Монитор". Заради усложнената ситуация вече е потърсено съдействието и на Министерството на образованието. „Случващото се е прецедент не само за Варна, а и за страната. Контролен орган не се допуска в училище от директора му”, заяви Генова.

Тя припомни, че сигналът за нередностите е подаден от бивши и настоящи учители в гимназията в средата на август. Отношението на директорката спрямо тях е било не по-малко унизително, коментира още шефката на РИО - Варна. „Освен сигналите за документи с невярно съдържание има информация и за вземане на еднолични решения от Бачовска. Ако всички нередности, за които има жалби, бъдат доказани с факти, започва дисциплинарна процедура за отстраняването й от длъжност”, уточни Генова. /БЛИЦ

В категории: Животът


1
Коментара
Сподели, че е унижавана
Сподели, че е унижавана 03/03/2025, Понеделник 22:33 0
Флагман.БГ Администрацията на Тръмп с показателен ход Администрацията на Тръмп с показателен ход 03/03/2025, Понеделник 21:29 5
Флагман.БГ Те са най-добрите в "Ергенът"... Те са най-добрите в "Ергенът"... 03/03/2025, Понеделник 21:18 0
Флагман.БГ Свлече се като прострелян Свлече се като прострелян 03/03/2025, Понеделник 20:49 0
Зловеща катастрофа в страната
Зловеща катастрофа в страната 03/03/2025, Понеделник 20:40 0
Флагман.БГ Тя даде страхотен пример Тя даде страхотен пример 03/03/2025, Понеделник 20:24 0
Флагман.БГ Ад на "Тракия" Ад на "Тракия" 03/03/2025, Понеделник 19:12 1
1
Коментара по темата
1.
Лили
31.08.2014 16:17:12
0
3
Има безкрайна власт жената .В годините на демокрацията директорите на училища постепенно станаха феодални владетели.Горките учители-треперят за хляба си и се подчиняват безпрекословно на всяка директорска дивотия.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Спор за националния ни празник, пиар експерт зове да го сменим с 6 септември Спор за националния ни празник, пиар експерт зове да го сменим с 6 септември Ние дори днес не празнуваме, а с наведени глави честваме тържествено с благодарност за загиналите, каза Пепи Димитрова Затвориха пътя за Стара Загора след катастрофа край Тулово, има загинал Затвориха пътя за Стара Загора след катастрофа край Тулово, има загинал Автомобилите се отклоняват по обходен маршрут Зловеща катастрофа в страната Зловеща катастрофа в страната Един човек загина, има и ранени Тя даде страхотен пример Тя даде страхотен пример Млада българка със заявка да се превърне в световна хегемонка Шампион от Бургас се качи на Шипка и каза ярка фраза Шампион от Бургас се качи на Шипка и каза ярка фраза "Шипченската епопея е най-славната страница от нашата история", смята Цанко Цанков Ад на "Тракия" Ад на "Тракия" Верижна катастрофа и 10-километрово задръстване Заря за Трети март! Президентът говори за свободата и идеала на поколения българи (НА ЖИВО) Заря за Трети март! Президентът говори за свободата и идеала на поколения българи (НА ЖИВО) Войната в Украйна прояви крехките основи на световния ред и фалшивия патос, че мирът и човешкият живот са висша ценност, каза Румен Радев Лекари се борят за живота на обезобразена жена след касапницата в трамвай в София Лекари се борят за живота на обезобразена жена след касапницата в трамвай в София Обвиниха бившия й приятел за умишлено убийство. Извергът й нанесъл множество удари с юмруци и нож в областта на главата, довели до обилна кръвозагуба Поморие тържествено отбеляза 147 години от Освобождението на България Поморие тържествено отбеляза 147 години от Освобождението на България В Банево пресъздадоха Сирни заговезни с шествие и програма (СНИМКИ) В Банево пресъздадоха Сирни заговезни с шествие и програма (СНИМКИ) След края на шоуто  гостуващите танцуваха хора и пяха народни песни
63 ранени при сблъсък на два автобуса в Испания 63 ранени при сблъсък на два автобуса в Испания Четирима са в тежко състояние Папата получи два пристъпа на остра дихателна недостатъчност Папата получи два пристъпа на остра дихателна недостатъчност Ето какво съобщават от Ватикана Злодеят, който окървави Манхайм с джипа си и разплака Германия, е луд Злодеят, който окървави Манхайм с джипа си и разплака Германия, е луд 40-годишният германец, който се вряза с колата си в тълпа, е имал и преди проблеми с психическото си здраве, съобщава focus.de Администрацията на Тръмп с показателен ход Администрацията на Тръмп с показателен ход Ето какво съобщи ББС Нямало е робство ли? И след освобождението ни в Османската империя се продавали робини Нямало е робство ли? И след освобождението ни в Османската империя се продавали робини Откъсването от тази гнусна, ориенталска, мохамеданска империя на злото е това, което се празнува на днешния ден Оскари 2025 – между модерния наратив и качественото кино Оскари 2025 – между модерния наратив и качественото кино Тенденциите да се моделира режисурата и играта на актьорите, според крещенето на тълпата, води само до блудкави продукции Българин с разтърсващи думи за кървавата атака в Германия Българин с разтърсващи думи за кървавата атака в Германия "Хората вече започват да се притесняват като излизат на разходка", сподели Яво Божилов Кой у нас иска войната в Украйна да продължи Кой у нас иска войната в Украйна да продължи Продължаване на войната искат тези, които печелят от нея. Не които печелят чест и слава, а които печелят мангизи Тръмп решава днес дали да прекрати военната помощ за Украйна Тръмп решава днес дали да прекрати военната помощ за Украйна Днес има ключова среща с администрацията си Джип се вряза в публиката на карнавал в Германия, има загинал. Терористичен акт ли е? Джип се вряза в публиката на карнавал в Германия, има загинал. Терористичен акт ли е? По непотвърдена информация има ранени  
Стефан Тафров, дипломат Стефан Тафров, дипломат В Белия дом имаше конфликт между човек без костюм и костюм без човек Виц на деня Виц на деня Момче се опитва да поведе интелектуален разговор с момиче:
– Обичате ли Шекспир?
Момичето:
– Е, по-скоро сме само приятели…
Виц на деня Виц на деня Във фризьорския салон:
– Косата ви пада. Правите ли нещо, за да я запазите?
– Разбира се. Развеждам се!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Най-милото действие си има не чак толкова мило противодействие.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори