Убийцата на 8-годишната Алекс се страхува от вендета, настоя да остане в ареста

Атанаска била преживяла сериозна травма в миналото, имала психични проблеми, била озлобена и мразела богати и успели съседи, според адвокат Благой Потеров
Ключови думи:
Атанаска Георгиева, Евгения, убийство на Александра, Веселин Тошев, Поморие, отвлечено момиче в Поморие
14 Април 2014, Понеделник, 09:07 ч.
Автор: Флагман.бгИма сериозни проблеми, трябва да я прегледат, смята адвокатът й Благой Потеров
„Какво искате, бе, спрете се, бе. Не пожалихте никой. Ко искате!“, навикваше журналистите втората сестра на убийцата на 8-годишната Александра - Евгения.
Днес Бургаският окръжен съд (БОС) решава дали Атанаска Георгиева да остане в ареста. Самата тя поиска да бъде зад решетките от страх от евентуална вендета.
Според адвоката й Благой Потеров, тя няма спомен за случилото се. Била изпаднала в състояние на краен афект, а причината за психическото й състояние е в травми в миналото. Била е откъсната от децата си и таила тайна злоба към съседите, демонстрирали благополучие.
Потеров настоя Атанаска Георгиева да бъде настанена в затворническата болницата в Ловеч, за да може да й се направи психиатрична експертиза.
Двете й сестри - Северина и Евгения, стояха една до друга в съдебната зала, въпреки скандалите им в миналото. Но напрежението в отношението им личеше. Северина се държеше надменно и се ядосваше на първобитните нрави и агресия на сестра си. До тях бе и хотелиерът Веселин Тошев.
Според прокурор Димо Маджаров, в дома на Атанаска са намерени и други чужди вещи, които ще послужат в разследването.
![]()
Евгения, сестрата на Атанаска и адвокат Благой Потеров коментираха вариантите за защитата при излизане от съдебна зала
|
В категории:
Темида






Forbes: Русия удари по-една от най-силните страни на Украйна в битката
29/03/2025, Събота 14:20
0

Лоша новина за 13-годишното дете с менингит в София
29/03/2025, Събота 14:00
1

ISW: Защо Путин поставя нови искания в мирните преговори
29/03/2025, Събота 13:40
2

Огнен ад в Царацово, но предотвратиха голяма трагедия
29/03/2025, Събота 13:20
0

„Вкусът на България“ се завърна в ефира
29/03/2025, Събота 13:00
0



Бременна ли е Натали Трифонова
29/03/2025, Събота 12:20
3

Ванс отиде в Гренландия, нахока Дания и обеща сделка в стил Тръмп без военна сила
29/03/2025, Събота 12:00
1

Радост: Данъкът на тези автомобили у нас ще е по-нисък от догодина
29/03/2025, Събота 11:40
0

Пиян без книжка участвал в тежката катастрофа на АМ "Тракия"
29/03/2025, Събота 11:20
0

България ще се разделя на 4 района за планиране
29/03/2025, Събота 10:40
0

Осем са регистрираните случаи на бактериален менингит от началото на годината
29/03/2025, Събота 10:20
0
А що се отнася до мотивите - там вече е мътна наистина. Едва ли е озлоблението от обидата по отношение на децата й. Нещо друго има.
ТРАВСЕТИТИИИИИИИ