„Анонимните“ излизат на масови протести с маски утре
Българите работят половин година за себе си и половин за държавата
04 Ноември 2012, Неделя, 14:17 ч.
Автор: Бесове.бг Източник: 24 часа
Простестът е световен против следенето в нета, но нашият е и политически, очакват се маскирани и в Бургас
Хиляди българи с маски ще залеят най-малко 15 града в страната точно в 18.00 часа утре вечер, като по този начин страната ни ще бъде част от „Световния протест на анонимните" и борбата за свободата в интернет, 110 млн. лв. от нашите пари се дават, за да ни следят в онлайн мрежите. Не сме съгласни парите ни да бъдат насочвани срещу нас. Toва каза председателят на асоциацията на потребителите на телекомуникации и интернет услуги и комендант на националното събитие Янаки Ганчев.
За днес беше определена пресконференция на организаторите на световния протест у нас обаче се разграничиха от анонимните.
Искаме да събудим хората и след утрешния протест България няма да бъде същата, заяви Ганчев.
Хората, които управляват, забравят, че са мандатоносители на суверена, може би не в понеделник, но скоро суверенът ще започне да си иска правата, каза още логистичният координатор. По информация на Ганчев над 50% от българите са в интернет, и над 50% от българите са негласуващи. Според него трябва поне да си зададем въпроса откъде идва това съвпадение. От моя гледна точка правителството се проваля, не искаме да се повтаря тази въртележка. "Едните слизат, другите се качват", допълни той.
Според неговите очаквания само в София се очакват около 5000 участници, а в Пловдив, Бургас и Благоевград също е заявено активно участие.
В столицата шествието ще тръгне в 18 часа от Националния дворец на културата и ще завърши пред храм-паметника "Св. Александър Невски".
"Системата не е счупена, така е създадена и форматът е 45+23 години и ние й казваме "стига". Да се борим за едно по-добро съществувание, това не е престъпление", коментира още Ганчев, цитиран от Дарик.
Според Георги Папурин, един от организаторите на протеста, политическият модел не се е променил. "Твърди се, че сме преминали от един социалистически строй, който се стремеше към комунизъм, към развита пазарна икономика. Но в една среда, в която благата се разпределят - около половин година българският гражданин работи за държавата, се чувства едно неудовлетворение от това, което се връща към гражданите", каза още Папурин.