Моторът на грузинския майдан - екс президентката Саломе грабна US-стипендия
Глобалистите не изоставят своите проксита и винаги намират начин да им се отблагодарят
Грузинският майдан, който се спихна веднага след победата на Доналд Тръмп, не успя да свали законно избраната власт, но пък се оказа добър трамплин за една от водещите фигури в организирането му – бившата президентка – либерал-глобалистка Саломе Зуребишвили.
За либерал-глобалистите е характерно това, че обявяват за нечестни всички избори, които не са спечелени от техните кандидати и бързо организират майдани, размирици, протести и всякакви други хватки, докато не пробутат във властта верни хора с правилни възгледи.
Но в крайна сметка всичко излиза наяве. Днес „демократичните медии“ обявиха, че Саломе Зуребишвили станала стипендиант на Института "Маккейн" по програмата "Кисинджър" за 2025 година. Назначението й е факт от 6 януари тази година.
Тази стипендия, разбира се, не трябва да се приема като награда за разпалваните от Зуребишвили размирици в Грузия, която на всичко отгоре бе с изтекъл мандат. Категорично не! Американските долари й се отпускат, тъй като тя „олицетворява политическата смелост и идеалите за държавност“, каза изпълнителният директор на Института "Маккейн" д-р Евелин Фаркас. За глобалистите е характерно и това, че винаги успяват да опаковат с красиви думи грозните си дела.
Той допълва, че като стипендиант на института г-жа Зурабишвили щяла била да използва своя огромен дипломатически опит, лидерство и умения за създаване на политики /разбирай майдани - б.а./, за да настоява за нови избори и демократичен път напред за страната си.
Засега няма данни някой високопоставен член на партията-победителка – „Грузинска мечта“, облепвана с етиката "проруска", да е станал стипендиант на московски институт и да прибира рубли от Путин. Но либерал-глобалистите винаги са следвали свое желязно правило – на тях може, за опонентите им – не може!