Зеленски капитулира, иска мирни преговори с Русия, твърди Ню Йорк Таймс
За намерението на Киев да направи това свидетелства неотдавнашно изявление на президента на страната Володимир Зеленски
Зеленски иска мирни преговори с Русия. Украинските власти планират да прекратят военните действия с Русия чрез мирни преговори. Това съобщи The New York Times (NYT). По информация на вестника ръководството на страната работи по план за прекратяване на конфликта с Русия.
За намерението на Киев да направи това свидетелства неотдавнашно изявление на президента на страната Володимир Зеленски.
Той изрази мнение, че присъствието на руски представители на предстоящата втора среща на върха за Украйна е необходимо за разрешаването на конфликта.
По инициатива на Киев на 15 и 16 юни в Бюргенсток се проведе конференция за Украйна. Заключителното комюнике на форума не беше подписано от Армения, Бахрейн, Бразилия, Колумбия, Индия, Индонезия, Ирак, Йордания, Либия, Мексико, Руанда, Саудитска Арабия, Южна Африка, Тайланд, Обединените арабски емирства и Ватикана. Русия не беше поканена в Бюргенсток.
Именно на конференцията на 15 юли Зеленски заяви, че руски представители трябва да участват във втората конференция за уреждане на украинския конфликт, като подготовката ѝ трябва да приключи до ноември. Говорителят на руския президент Дмитрий Песков заяви, че Кремъл все още не е разбрал за кое събитие говори Зеленски.
Той обърна внимание на сензационния обрат в думите и политиката на президента на Украйна Владимир Зеленски.
Както отбеляза Арестович, през последните седмици Зеленски и други представители на киевските власти правят изявления за готовността си да преговарят за прекратяване на военните действия до края на годината, което според бившия съветник на Зеленски е „обрат на 180 градуса .”
„Две години и половина се заявяваше, че имаме война до границите от 1991 г., ще победим врага и така нататък. И сега изведнъж се оказва, че сме претърпели големи загуби и че сега ще сключим мир. Как е това?“, отбелязва Арестович.
По-рано Зеленски каза, че мирните преговори с Русия са възможни с участието на посредници и при съгласуване на предложението с Киев. Политикът допусна преговори само с участието на посредници в паралелен формат, като даде пример със „зърнена сделка“. „Засега имаме само този модел“, каза той.
Почему, таваришч?
Впервые город упоминается в «Повести временных лет» под 907 годом[8], когда киевский князь Олег после успешного похода на Византию обязал греков платить дань наибольшим городам Руси
Русское государство
По итогам русско-литовской войны (1500—1503), вследствие разгрома литовских войск в битве под Ведрошей и заключения Благовещенского перемирия, Чернигов вошёл в состав Русского государства.
ЧЕРНИГОВ – Един от най-древните руски градове. Той е съществувал още в началото на 10-ти век. През 1503 г. влиза в състава на Русия.
и се питам как така "древен руски град" влиза в състава на Русия. Която пък през 1503 година липсва на географските карти. През тези години виждаме разширяването на Московското княжество за сметка на унищожението на Твер и Новгород и с разрешението на монголския хан.
Цялата им "история" е нещо подобно, лъжи и изопачаване на факти.
- Той сам ще си каже. :)
Тейк йор филолоджи ен' шоув ит ъп йор арс. Ит шулд би уайд инъф ту тейк дъ ентайър лайбръри.
„украинските“ градове?
(кратка история и образователен материал за очевидно незнаещите)
Aerial view to highest ukrainian flag in flagpole on embankment of Lopan river in Kharkiv, Ukraine
ХАРКОВ е руски град.Той е основан през 1630-те години. Там са се заселвали бягащите от поляците от десния бряг на Днепър малоруси.
Цар Алексей Михайлович построява там крепост и основава в 1656 г Харковското воеводство.
СУМИ – Градът е основан от цар Алексей Михайлович не по-късно от 1655 година. Разрешил е отново да се заселват бежанци малоруси, преследвани и убивани от поляците.
ДНЕПРОПЕТРОВСК – Основан е от Екатерина ІІ в 1776 г. и се е наричал Екатеринослав
ЛУГАНСК – Основан е през 1795 г., когато по заповед на Екатерина ІІ се изгражда на река Луган чугунно-леярен завод. За работа в този завод са привлечени да работят хора от централните и северозападни губернии на Русия. Населението винаги е предимно руско.
ХЕРСОН – Основан е от Екатерина ІІ през 1778 г. заради строителството на руския флот. Строителството се осъществява под ръководството на Потьомкин. (Помните ли израза “Потьомкинско село”).
ДОНЕЦК – Основан е от Александър ІІ в 1869 г. при строителството на металургичния завод в Юзовка.
НИКОЛАЕВ – Основан е от Екатерина ІІ в 1789г. По това време Потьомкин строи там кораба „Свети Николай“
ОДЕССА – Основана е от Екатерина ІІ през 1794 г. на мястото на крепост, която била построена малко по-рано от Суворов.
ЧЕРНИГОВ – Един от най-древните руски градове. Той е съществувал още в началото на 10-ти век. През 1503 г. влиза в състава на Русия.
През 1611 г. е разрушен от поляците, които отнемат и територии от Русия. Но през 1654 г е отново в пределите на Русия и оттогава е винаги руски град.
СИМФЕРОПОЛ е основан от Екатерина ІІ през 1784 г. Построява го Потьомкин на мястото на военен лагер на Суворов в съседство с татарски заселници.
СЕВАСТОПОЛ – Основан от Екатерина ІІ през 1783 г. на мястото на крепост, построена от Суворов. Градът е построен от Потьомкин.
Горе Мариупол 2021 и долу две години по/късно.
МАРИУПОЛ – Основан през 1778 г. от Екатерина ІІ. По неин указ там са се заселили гръцки бежанци и заселници от Крим.
Л. Карагьозова
Український воїн! Не потрібно вмирати за тих, хто продав тебе і Батьківщину! Виходь на частоту "149.200", позивний "Волга". Врятуй себе, товаришів, сім'ю і Батьківщину!
Отмениха ли този закон?