×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Разрушават култовата „Бяла къща“ на Северния плаж


Разрушават култовата „Бяла къща“ на Северния плаж
Няма да я ремонтират, събарят я, коментираха минувачите, изпълнили крайбрежната алея заради хубавото време
Тема в развитие
виж още
скрий
26 Февруари 2012, Неделя, 13:24 ч.
Автор: Бесове.Бг

Вместо открит бар върху 15 кв.м., кръчмата се беше разпростряла върху 546 кв.м.

Култовата кръчма „Бялата къща“ на бургаския плаж вече е полуразрушена. В събота двама работници сваляха покрива на заведението, а в понеделник събарянето вероятно ще продължи. „Не е ремонт, разрушават я“, коментираха минувачи, излези на разходка в парка заради хубавото време през уикенда.

Всички кръчми на Северния плаж в Бургас са за събаряне, разкри Besove.bg през юни месец миналата година. Още тогава обаче беше ясно, че собствениците им ще се опитат да проточат процедурите, за да могат да изкарат летния сезон.

Според договора с бившия концесионер „Он тайм“  "Бялата къща" би трябвало да бъде открит бар и да заема скромните 15 кв.м. от плажа. Практически обаче това беше закрит ресторант, издържан в български стил, със застроена площ от 546 кв.м.

Започнало е премахване и на съседното заведение – „Приятели“. По документи ресторантът трябваше да е хлопнал кепенци още през миналия сезон. Той имаше разрешени 43 кв.м., а бе заел 324 кв.м.

В леко комична ситуация изпаднаха наскоро бургаските журналисти, които на 9 февруари дойдоха на морския бряг да посрещнат Бойко Борисов, тръгнал да огледа щетите от бурята. Премиерът бе обещал да пристигне в 16,30 часа и да инспектира състоянието на залетия от пороите път към солниците. В 17 часа обаче стана ясно, че той ще отиде първо в Поморие, после ще огледа разкритата от стихията римска стена край Сарафово и едва тогава ще дойде на плажа. В този ден премръзналите журналисти успяха да се приютят във „Фиеста“, която по документи се води … открит бар. И добре, че в действителност е закрит и работи дори през зимата. Иначе на собственика е разрешено да се разпростре върху 35 кв. м, а той е застроил 430 кв. м.!

„Фиеста“ все още работи с пълна сила и за разлика от „Бялата къща“ тук нищо не показва, че скоро ще започнат демонтажни дейности.


В категории: Бургас


Ще става баща
Ще става баща 26/04/2025, Събота 16:40 0
Флагман.БГ Фатален инцидент в страната Фатален инцидент в страната 26/04/2025, Събота 16:00 0
6
Коментара по темата
6.
събаряйте, братя
28.02.2012 18:30:42
0
1
Да ги съборят всички до едно.
5.
АЗ
27.02.2012 01:20:21
2
5
Атанас наркомана ще е+е мамата на целия плаж,тоз просто е рядко противен нашмъркан тип.Сега разчиства конкуренцията и после почва самостоятелно да се+е на плажа.Честито на Бургазлии.Не че предишния Ваклинчу е по-читав,от трън та на глог с геройски скок.Нищо ново в мутренската ни държавица.
4.
Слави
26.02.2012 21:19:36
0
4
Собственика на Фиеста е концесионера сега на плажа...А да видим какво правим сега?
3.
дан
26.02.2012 15:14:14
0
5
кое им е култовото на тези кочини така и не разбрах...те са вечно празни за разлика от хоремага срещу тях
2.
дан
26.02.2012 15:14:10
0
15
кое им е култовото на тези кочини така и не разбрах...те са вечно празни за разлика от хоремага срещу тях
1.
gb
26.02.2012 14:27:33
0
15
Супер,
Нямам книжка за булдозер, обаче с радост ще помогна безплатно в събарянето на тези чучела.
Проблема обаче е друг - пясъка под тях вече не е същия. При събарянето им остават стъкла, цимент, боклуци.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Огромна дупка зейна насред път в столичния квартал "Младост" (ВИДЕО) Огромна дупка зейна насред път в столичния квартал "Младост" (ВИДЕО) Кратерът се е появил в локалното платно към болница Света Анна Нови земетресения до Несебър Нови земетресения до Несебър Няма данни за никакви разрушения Огромно задръстване на "Тракия" Огромно задръстване на "Тракия" Не е ясна причината за тапата Австрийският посланик гостува на Флора 2025 (ВИДЕО) Австрийският посланик гостува на Флора 2025 (ВИДЕО) Заместник-кметът по култура и вероизповедания Диана Саватева даде символичнен старт на инициативата Идилия в Морската градина в Бургас Идилия в Морската градина в Бургас Европейските навици постепенно намират място в България Пиян шофьор удари паркиран автомобил Пиян шофьор удари паркиран автомобил Екшън в Казанлък За трети път България ще бъде домакин на международен конкурс за видео 3D мапинг в рамките на фестивала LUNAR За трети път България ще бъде домакин на международен конкурс за видео 3D мапинг в рамките на фестивала LUNAR Министерството на туризма насърчава културния туризъм чрез международни събития в сърцето на София Катастрофа между патрулка и две коли Катастрофа между патрулка и две коли В София Училище за онкологично болни стартира в МБАЛ „Бургасмед“ Училище за онкологично болни стартира в МБАЛ „Бургасмед“ Ще се разглеждат важни теми, свързани с диетолечение, физическа активност, психологическа подкрепа и консултации за пациенти и техните семейства Земетресение между големи родни градове Земетресение между големи родни градове За щастие, трусът е лек
Ще става баща Ще става баща През лятото на 2024 г. Саръташ се ожени за Зейнеп Майрук Светът се прости с папа Франциск (ВИДЕО) Светът се прости с папа Франциск (ВИДЕО) Росен Желязков бе начело на българската делегация Мощна експлозия на пристанище в Иран, най-малко 200 са пострадалите Мощна експлозия на пристанище в Иран, най-малко 200 са пострадалите Взривът се е чул в радиус от няколко километра според ирански медии Защо наричаха Франциск папата на народа и различния Защо наричаха Франциск папата на народа и различния Той обичаше бежанците, децата, футбола и дори затворниците Тръмп и Зеленски се срещнаха в Рим Тръмп и Зеленски се срещнаха в Рим Двамата разговаряха преди погребението на папата Навършват се 39 години от аварията в АЕЦ "Чернобил" Навършват се 39 години от аварията в АЕЦ "Чернобил" В момента реакторът е покрит със защитен саркофаг, който беше ударен от руски боен дрон тази година Светът се сбогува с папа Франциск, куп световни лидери са в Италия (НА ЖИВО) Светът се сбогува с папа Франциск, куп световни лидери са в Италия (НА ЖИВО) Премиерът Росен Желязков води родната делегация Спор в метро завърши със смърт Спор в метро завърши със смърт Трагедия в САЩ Ще участва ли Тръмп в ключова среща в Рим? Президентът на САЩ с категоричен отговор Ще участва ли Тръмп в ключова среща в Рим? Президентът на САЩ с категоричен отговор От Белия дом считат, че днес въобще не е момент за дълги разговори След силно земетресение: Повече от 30 души за ранени След силно земетресение: Повече от 30 души за ранени Бедствието от вчера в Еквадор е доста сериозно
Станка Златева, председател на БФБ Станка Златева, председател на БФБ Али Реза ряпа да яде Виц на деня Виц на деня - Мамо, кои си купуват черен хайвер?
- Тези, които ни пращат за зелен.
Виц на деня Виц на деня - Може ли да разгледам и избера от всичките?
- Господине, това е вашето, вземете го и си тръгвайте от детската градина.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Любовта е дупка в сърцето.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори