×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Весела Лечева и Стефка Костадинова заедно ще управляват БОК
  • Явор Божанков вече е част от "Демократи за силна България"
  • Фалстарт на делото срещу бившия следовател Петьо Петров - Еврото
  • Заместникът на Сарафов Елена Каракашева подаде оставка
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Лихтенщайн легализира еднополовите бракове


17 Май 2024, Петък, 15:40 ч.
Автор: Флагман.БГ

Княжеството утвърди регистрираните хомо партньорства още през 2011-та

Парламентът на Лихтенщайн гласува за легализиране на еднополовите бракове. Така княжеството стана 22-рата страна в Европа, която либерализира законодателството си в тази насока, пише "Политико". Законодателите в немскоезичната микродържава гласуваха почти единодушно в подкрепа на мярката, като 24 от 25-те членове я подкрепиха, съобщи Liechtensteiner Vaterland.

Даниел Сегер, говорител на парламентарната група на консервативната Прогресивна гражданска партия в Лихтенщайн, описа приемането на поправката в брачния закон като "голямо облекчение" след второто четене, предава lupa.bg.

"Почувствахме натиска и очакването, че трябва да бъдем последната немскоговоряща страна, която въвежда брак за всички", каза той. Германия, Австрия и Швейцария легализираха еднополовите бракове съответно през 2017, 2019 и 2022 г.

Лихтенщайн за първи път легализира регистрираните партньорства за еднополови двойки през 2011 г., като им даде някои от същите права като женените хетеросексуални двойки. Малката алпийска страна с население от по-малко от 40 000 души беше домакин на първото първия си гей-парад през 2022 г.

Нейният монарх, принц Ханс-Адам II, изрази подкрепа за еднополовите бракове, но се противопостави на предоставянето на права за осиновяване на ЛГБТ-двойки, въпреки че правителството го направи през 2023 г. след решение на конституционния съд на страната.

Постоянната мисия на Лихтенщайн в ООН нарече изменението на брачния закон, което ще влезе в сила на 1 януари 2025 г., "важна стъпка за равни права на ЛГБТ- хората" в публикация на X.

Гласуването идва на фона на нарастване на насилието срещу ЛГБТ- хората в Европа, противопоставяйки се на тенденцията на нарастващо социално приемане, според доклад на групата за застъпничество ILGA-Europe, публикуван по-рано тази седмица.

 


В категории: Политика


Флагман.БГ Пуснаха грозна лъжа за нея Пуснаха грозна лъжа за нея 23/04/2025, Сряда 22:00 0
Много е влюбен
Много е влюбен 23/04/2025, Сряда 21:41 1
Сваля млада красавица
Сваля млада красавица 23/04/2025, Сряда 21:20 0
3
Коментара по темата
3.
Цв
17.05.2024 21:32:56
0
11
Европа вече е гейски континент!
2.
е
17.05.2024 17:16:42
2
10
Скоро и у нас. Гърция не устиска, представям си нашите като ги натиснат. То не бяха снимки, то не беше чудо.
1.
Далечен наблюдател
17.05.2024 16:21:45
1
11
Дано доведе до спад в раждаемостта. В това прокълнато княжество са едни от най-кухите, материалистични, подли и безлични издънки на европейския генофонд, че е изключително трудно да не им желаеш злото. Който е общувал с кореняци или поне български имигранти в Лихтенщайн, ще ме разбере. Честито, изроди!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бургас потъна в тъга! Отец Йоан Монев си отиде след Великден Бургас потъна в тъга! Отец Йоан Монев си отиде след Великден Бог прибра обичаният духовник снощи, скърбят и в манастир „Рождество Богородично“ Много е влюбен Много е влюбен Рийвс разкри сърцето си Деца като вестници Деца като вестници Парализирани сме от собствената си апатия, от заклещилите ни в менгеме некадърници, които обясняват, че правата на престъпника са над нашите, над тези на синовете ни Атака с брадва разтърси родно село Атака с брадва разтърси родно село Млад мъж е в тежко състояние Секретарят на Община Созопол спечели 3000 лева от „Стани богат“, дарява половината от парите Секретарят на Община Созопол спечели 3000 лева от „Стани богат“, дарява половината от парите Янко Костадинов се представи достойно, но на 10-тия въпрос се затрудни и реши да не рискува с отговора  Кметът на София праща главния архитект на детектора на лъжата заради скандална снимка Кметът на София праща главния архитект на детектора на лъжата заради скандална снимка След като Борис Бонев разкри, че арх. Панайотова била на ресторант с инвеститорите на 215-метровата сграда, Васил Терзиев потвърди за срещата Фрапантен побой в България Фрапантен побой в България Група пристъпи закона Рядко срещан инцидент в страната Рядко срещан инцидент в страната Моторист блъсна пиян мъж Притеснителна информация за Варна Притеснителна информация за Варна Отрова по улиците Искат закриване на две училища в... Искат закриване на две училища в... Област Търговище
Тръмп бесен на Зеленски, провалял сделката за Крим Тръмп бесен на Зеленски, провалял сделката за Крим Изказването му, че няма да признае полуострова за руски е много вредно за мирните преговори, обяви американският президент  Пуснаха грозна лъжа за нея Пуснаха грозна лъжа за нея Смущаваща информация накара фенове на Лепа Брена да настръхнат Сваля млада красавица Сваля млада красавица Бен Афлек не се притеснява от почти двойна разлика в годините Влезе по спешност в болница Влезе по спешност в болница Точно преди концерт Снайперисти застреляха над 700 коали Снайперисти застреляха над 700 коали Взето е решение животните да бъдат "унищожени по хуманен начин" Сенегалски мигрант за Германия се озова в руската армия и на фронта (Видео) Сенегалски мигрант за Германия се озова в руската армия и на фронта (Видео) Украинските военни го намерили разплакан, наакан и начуркан Кола избухна в пламъци в Москва Кола избухна в пламъци в Москва Подозира се тероризъм Станал българин, за да спаси милионите си Станал българин, за да спаси милионите си През 2014 г. холивдският ас Тед Кочев се е върнал в България и е подал молба за гражданство Instagram, става конкурент на TikTok, пуска ново приложение Instagram, става конкурент на TikTok, пуска ново приложение Новото приложение позволява на създателите на съдържание да организират идеи за проекти, да снимат и редактират видеа и да имат достъп до информация за съдържанието Клошар спечели един милион от лотарията Клошар спечели един милион от лотарията Шансовете за печалба били 1 към 2 милиона, но за късметът това няма значение
Володимир Зеленски, президент на Украйна Володимир Зеленски, президент на Украйна Руската армия се опитва да създаде впечатление за Великденско примирие Виц на деня Виц на деня - Докторе, как е положението?
- Ами... ако имаш неуредени дела, сега е моментът.
Виц на деня Виц на деня - Каква е разликата между политик и фокусник?
- Единият прави илюзии... другият поне си признава.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Април е като жената - никога не знаеш какво да очакваш!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори