×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Весела Лечева и Стефка Костадинова заедно ще управляват БОК
  • Явор Божанков вече е част от "Демократи за силна България"
  • Фалстарт на делото срещу бившия следовател Петьо Петров - Еврото
  • Заместникът на Сарафов Елена Каракашева подаде оставка
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Зимната почивка излиза с 20% по-солено тази година


06 Ноември 2022, Неделя, 15:41 ч.

Офертата за Нова година в семеен хотел - 240 лева на човек

Има увеличение на цените на туристическите услуги в България, което е нормално на фона на инфлацията, покачването на стойността на хранителните продукти и на горивата. Но бизнесът плаща повече, отколкото е повишил цените на услугите си. За зимния сезон прогнозите са за 20% повишение на цените на хотелските услуги, а очакванията са сезонът тази година да е дори по-силен от миналогодишния, който беше изключително добър, но все още сме далеч от рекордните нива през 2019 година. Освен традиционните ски ваканции, страната ни предлага и балнео и спа хотели, както и културно-познавателен туризъм, които също са атрактивни през зимата. Това каза Константин Занков от Институт за анализи и оценки в туризма в предаването "Клуб Investor” на Bloombergtv.bg с водещ Ивайло Лаков.

Коментирайки цените на пакетите за Нова година във Велинград, той изказа адмирации към тези хотелиери, които могат да продават на такива цени и които даже вече са продали пакетите си.

„Това е висококачествен туристически продукт, който е доказал, че има цена, която може да защити”, посочи Занков.

Що се отнася до останалите предложения на пазара за Нова година Занков каза, че офертите са разнообразни, като най-популярни са зимните курорти, след това балнео и спа курортите. Голяма част от хотелските бази вече имат доста силна заетост – около 50%-60% запълняемост.

Офертата за семеен хотел с две нощувки, новогодишна вечеря, празнична програма и закуски е около 230-240 лева на човек. В по-луксозните хотели с богата музикална програма цените са по-високи. Всичко зависи от типа хотел, категорията, локацията и програмата, която се залага.

Сред българските туристи много популярни са къщите за гости, предава dnes.bg.

„Компании празнуващи резервират къщи за гости в планинските курорти и голяма част от тях вече са пълни”, каза Занков.

Вече има и доста резервации от чуждестранни туристи за новогодишните празници, основно от балканските пазари, както и от всички пазари, които имат добри самолетни връзки с България.

Що се отнася до изходящия туризъм най-много българи ще празнуват Нова година в Турция, както и в Гърция и Сърбия. Има и огромен брой чартърни програми на много добри цени за Египет, Тунис, Мароко и Йордания. За по-високо платежоспособните български туристи имаме дестинации като Доминикана, Сейшели, Малдиви, Лапландия, Тайланд и Бали.


В категории: Животът


2
Коментара
Флагман.БГ Пуснаха грозна лъжа за нея Пуснаха грозна лъжа за нея 23/04/2025, Сряда 22:00 0
Много е влюбен
Много е влюбен 23/04/2025, Сряда 21:41 0
Сваля млада красавица
Сваля млада красавица 23/04/2025, Сряда 21:20 0
2
Коментара по темата
2.
Трагедия
06.11.2022 21:57:05
0
1
Стана така, че с една средна заплата не можеш да закараш семейството за уикенд на ски.
1.
Странно
06.11.2022 16:44:38
0
1
Животът поскъпна със 100%, а зимната почивка е увеличена само с 20% ?! Странно Явно са работили с 500% надценка и могат да си го позволят
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бургас потъна в тъга! Отец Йоан Монев си отиде след Великден Бургас потъна в тъга! Отец Йоан Монев си отиде след Великден Бог прибра обичаният духовник снощи, скърбят и в манастир „Рождество Богородично“ Много е влюбен Много е влюбен Рийвс разкри сърцето си Деца като вестници Деца като вестници Парализирани сме от собствената си апатия, от заклещилите ни в менгеме некадърници, които обясняват, че правата на престъпника са над нашите, над тези на синовете ни Атака с брадва разтърси родно село Атака с брадва разтърси родно село Млад мъж е в тежко състояние Секретарят на Община Созопол спечели 3000 лева от „Стани богат“, дарява половината от парите Секретарят на Община Созопол спечели 3000 лева от „Стани богат“, дарява половината от парите Янко Костадинов се представи достойно, но на 10-тия въпрос се затрудни и реши да не рискува с отговора  Кметът на София праща главния архитект на детектора на лъжата заради скандална снимка Кметът на София праща главния архитект на детектора на лъжата заради скандална снимка След като Борис Бонев разкри, че арх. Панайотова била на ресторант с инвеститорите на 215-метровата сграда, Васил Терзиев потвърди за срещата Фрапантен побой в България Фрапантен побой в България Група пристъпи закона Рядко срещан инцидент в страната Рядко срещан инцидент в страната Моторист блъсна пиян мъж Притеснителна информация за Варна Притеснителна информация за Варна Отрова по улиците Искат закриване на две училища в... Искат закриване на две училища в... Област Търговище
Тръмп бесен на Зеленски, провалял сделката за Крим Тръмп бесен на Зеленски, провалял сделката за Крим Изказването му, че няма да признае полуострова за руски е много вредно за мирните преговори, обяви американският президент  Пуснаха грозна лъжа за нея Пуснаха грозна лъжа за нея Смущаваща информация накара фенове на Лепа Брена да настръхнат Сваля млада красавица Сваля млада красавица Бен Афлек не се притеснява от почти двойна разлика в годините Влезе по спешност в болница Влезе по спешност в болница Точно преди концерт Снайперисти застреляха над 700 коали Снайперисти застреляха над 700 коали Взето е решение животните да бъдат "унищожени по хуманен начин" Сенегалски мигрант за Германия се озова в руската армия и на фронта (Видео) Сенегалски мигрант за Германия се озова в руската армия и на фронта (Видео) Украинските военни го намерили разплакан, наакан и начуркан Кола избухна в пламъци в Москва Кола избухна в пламъци в Москва Подозира се тероризъм Станал българин, за да спаси милионите си Станал българин, за да спаси милионите си През 2014 г. холивдският ас Тед Кочев се е върнал в България и е подал молба за гражданство Instagram, става конкурент на TikTok, пуска ново приложение Instagram, става конкурент на TikTok, пуска ново приложение Новото приложение позволява на създателите на съдържание да организират идеи за проекти, да снимат и редактират видеа и да имат достъп до информация за съдържанието Клошар спечели един милион от лотарията Клошар спечели един милион от лотарията Шансовете за печалба били 1 към 2 милиона, но за късметът това няма значение
Володимир Зеленски, президент на Украйна Володимир Зеленски, президент на Украйна Руската армия се опитва да създаде впечатление за Великденско примирие Виц на деня Виц на деня - Докторе, как е положението?
- Ами... ако имаш неуредени дела, сега е моментът.
Виц на деня Виц на деня - Каква е разликата между политик и фокусник?
- Единият прави илюзии... другият поне си признава.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Април е като жената - никога не знаеш какво да очакваш!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори