×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

На консултациите за властта: Президентът и ГЕРБ в тежък спор за армията и Украйна


На консултациите за властта: Президентът и ГЕРБ в тежък спор за армията и Украйна
Радев обясни, че няма какво да дадем на Украйна заради неглижирането на модернизацията на армията ни, включително по времето на ГЕРБ
26 Октомври 2022, Сряда, 13:02 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

"Встъпителните думи", открити за медиите, продължиха около 50 минути

В 13 ч. започнаха консултации на президента Румен Радев с представители на ГЕРБ-СДС. Процедурата предшества връчването на първия проучвателен мандат за съставяне на правителство.

В следващите дни предстоят консултации и с останалите парламентарни групи. Едва след това предстои връчването на мандата. 

Пред представителите на ГЕРБ-СДС Радев постави ред въпроси. Според него към първата политическа сила се гледало с надежда да състави правителство с първия мандат. Радев попита какви са позициите на формацията на Бойко Борисов за бюджета, за предоставянето на военна помощ за Украйна и др.

Представители на ГЕРБ влязоха в тежък и дълъг спор с президента по темата "Украйна". От формацията на Бойко Борисов настояха, че следва да изпратим военно-техническа помощ на нападнатата от Русия държава. Президентът Румен Радев обаче се противопостави. Според него през 10-годишното управление на ГЕРБ се е неглижирала модернизацията на Българската армия. Затова и в момента нямало какво да дадем Украйна. 

Даниел Митов и Десислава Атанасова обаче оспориха това. 

По традиция и според анонса за събитието, за медиите трябваше да бъдат открити само встъпителните думи на консултациите. Публичният спор обаче продължи, безпрецедентно, близо 50 минути. 

Ето видео от срещата: 

 


В категории: Политика


20
Коментара
Флагман.БГ Отиде си актьор от "Хари Потър" Отиде си актьор от "Хари Потър" 10/03/2025, Понеделник 16:20 0
Издъни се
Издъни се 10/03/2025, Понеделник 14:54 0
Почина известен актьор
Почина известен актьор 10/03/2025, Понеделник 14:51 0
20
Коментара по темата
20.
Др Ливайн
27.10.2022 08:44:23
0
0
Не знам Митов какво е внесъл, но защо Мурзиляка не каже колко е изнесъл от БА?
Да не забравяме, че той е най- богатия пенсионер в цялата държава.
Ще взима и почетна президентска за особени заслуги... да е жив и здрав!
19.
Президентът как ги затапи само
27.10.2022 08:32:55
0
1
Митoв се oпита да се нaправи на гoлям aтлантик и зaпочна да гoвори за изнaсяне на оръжиe за Укрaйна. Прeзидентът му кaза да рaзсъждава върху това кaкво Гeрб са внeсли за 10 гoдини във влaстта за въoръжение на aрмията, че да има за изнaсяне в мoмента :-)))))) И Митoв олeкна по тeмата хахаха
18.
Президентът как ги затапи само
27.10.2022 08:31:03
0
0
Митов се опита да се направи на голям атлантик и започна да говори за изнасяне на оръжие за Украйна. Президентът му каза да разсъждава върху това какво Герб са внесли за 10 години във властта за въоръжение на армията, че да има за изнасяне в момента :-)))))) И Митов олекна по темата хахаха
17.
да се изпратят
27.10.2022 08:12:46
0
0
И Митов и Атанасова да се изпратят моментално в Украйна. Да покажат как се помага на Украйна, а не само да говорят празни необмислени приказки.
16.
MiB
27.10.2022 07:08:36
0
0
Това пари ли са? За кафе и бензин не стигат.
15.
до Мъ и Бъ
26.10.2022 23:16:14
0
4
Ти сериозно ли? 6 хиляди милиона инвестиции? Фс не са ги откралЕ? 96милиарда? Говори се че баце има толкоз
14.
Р
26.10.2022 22:55:10
0
1
Искаме преврат !
13.
MiB
26.10.2022 22:27:48
2
0
Нинче, гледала си окълцаните новини, драга. Десислава Атанасова веднага му изрецитира всички инвестиции и проекти, финансирани по времето на правителствата на ГЕРБ за 6000 млн.лв. Ти чу ли отговорът на неговия въпрос? Радев се хилеше, като малоумен. Какво да каже?
12.
До 11
26.10.2022 21:46:33
0
0
Глупости. Радев е дневалния. Последната преграда, след като вратата е отворена. Ще направи всичко възможно да саботира изпращането на въоръжение. ГЕРБ го подминава, като малка гара въпреки , че той е главнокомандващ и пръв защитник на РФ.
Целта на консултациите му е тази - да разбере, ще има ли други партии склонни да разрешат помощ, за да я осуети.
Какво правителство, какви финанси, каква зима...
11.
Радев е с Американската измет
26.10.2022 19:25:03
2
1
и добре прикрит с думите си.Наставления давани от неговите съветници.
Повярвайте!

Радев в политиката е фурнаджийска лопата ,а такива с лопата да ги ринеш.
В момента пред медиите разиграва цирк

Уговорка в Бояна какво да говорят за пред медии.
Радев е за изпращане на оръжие.Няма го каже на Вас простолюдието.
За пред медии е винаги интерпретираната информация от заинтересуваните Американци и платените им медии.

На медии не вярвайте,това е боклука на една държава!!!!
10.
nina
26.10.2022 18:56:31
2
2
„За 10 години какво свършихте?“, запита Радев представителите на ГЕРБ.
Отсреща тъп поглед и мълчание! Ама иначе искат въоръжение да пращат на Украйна, идиотите му с идиоти!
9.
ХАХА
26.10.2022 16:55:47
3
6
Деси тия от тия милярди които изброяваш във видеото толкова ли не се намериха едни пари за автобуси за военните ами още си ходят до Атия с Чавдара от на баба ми времето.
8.
Bill
26.10.2022 16:32:29
4
7
1. Ще си дадем и малкото счупено оръжие на Украйна. Тя колко хаир ще види от него е друг въпрос.
2. Ще останем като разграден двор, защото пари за ново оръжие нямаме.
3. Ще дойдат натовски войски за да ни пазят.
4. Когато руснаците смачкат украинците, НАТО ще се намеси. Ще използват войските от територията срещу Русия. Путин ще отвърне с ракети и бомби.
5. Търсете си къща на село. Там вероятноста да станете мишена е по-малка. Освен това ще имате вода, зарзават и дърва да се топлите.
7.
Номерата на Радев нямат край!
26.10.2022 15:07:28
25
4
РАДЕВ,РАДЕВ Американска пионко...

Радев с тези си действия цели на следващите избори за президент отново да е начело.
Радев е евроатлантик,но погледнато от него нищо не зависи?Дали да изпращаме оръжие или не ,не зависи от него.Зависи какво реши народното събрание

Камъчето е ,че с тези си действия РАДЕВ америнското камикадзе иска да запази симпатиите на дебилските си и глупави привърженици (дебилите над 65+ на БСП)и русофилски настроените за по голям скок на следващите избори.

Не се подвеждайте...БСП е троянския кон на Америка в парламента!
Курнелата или франзелата едно товори ,а друго върши.
Говори това ,което народа иска да чуе,но зад тях изпълнява ангажиментите към Америка.
Синчето и от Ню Йорка как ще се дипломира ако не подлива вода на Русия...тая дърта кикимора с 1дка задник и тропическа гора между краката и!
6.
Paco
26.10.2022 14:47:19
16
33
Предлагам да натоварим на един самолет Тиквата Борисов, меката китка Даниел Митов, Христо Иванов, Карадайъ, още по-меката китка Кокорчо, Монката Паси и оня идиот Плевнелиев и това да ни е военната помощ за Украйна!
Щом толкова искат да въвличат България в чужди войни, нека да заминават и да се бият. Убеден съм, че Борисов ще е първия дезертьор от фронта, той си е страхлив по природа.
Мисля че само Даниел Митов и Асен Василев ще останат на фронта до последно, защото обичат мъже в униформа и ще трябва да освобождават напрежението в украинската войска!
5.
Анелия
26.10.2022 14:26:14
19
42
Поздравления за позицията на президента Радев! В никакъв случай не бива да се подвеждаме по акъла на тези еничари от ГЕРБ и ДБ! Това ще е пагубно за България!
4.
До българката
26.10.2022 14:24:18
27
21
Потникът никога не е бил българин. Чудите се какъв е той - руски, чии да е...
3.
Българка
26.10.2022 14:11:48
11
28
Господин Президент,
Моля, останете БЪЛГАРИН
2.
Няма смисъл от такива консултации
26.10.2022 14:11:41
5
27
Тези консултации са губене на време. Говорят се празни приказки и от двете страни и на всичко отгоре ги излъчват по ТВ.
1.
Тони
26.10.2022 13:09:33
21
44
Президентът с какво отегчение слуша словоизлиянията на Деса Простакеса, направо го съжалявам човека.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
МОН с ударна промяна: Тези учениците стигат до 12. клас без изпит МОН с ударна промяна: Тези учениците стигат до 12. клас без изпит Тези промени целят да осигурят повече стабилност в образователния процес и да улеснят развитието Брутално насилие в Бургас: Сводник затвори жена, заплаши я с мачете, изнасили и принуди да проституира Брутално насилие в Бургас: Сводник затвори жена, заплаши я с мачете, изнасили и принуди да проституира Кой ти разреши да работиш, след като аз съм човекът, на когото се отчитат, крещял бургаският криминоген  Как в Сунгурларе отбелязаха Тодоровден Как в Сунгурларе отбелязаха Тодоровден Инж. Димитър Гавазов връчи купата на победителите, като освен предметните награди имаше и парични премии за най- добрите състезатели в двете дисциплини Жителите на село Смолник: Крави съсипват дворовете и улиците ни Жителите на село Смолник: Крави съсипват дворовете и улиците ни Животните вече са нахлували в поне пет имота, като в някои случаи това се е случвало многократно НАП пусна предварително попълнените данъчни декларации НАП пусна предварително попълнените данъчни декларации Срокът за обявяване на доходите е до 30 април Издъни се Издъни се Той беше поел предизвикателство да пие само вода, отказвайки се от иначе любимите си газирани напитки, сокове, фрешове и бира, както и какъвто и да е алкохол Урок по родолюбие в детската градина в Равда Урок по родолюбие в детската градина в Равда Обвиниха я в измама с тротинетки Обвиниха я в измама с тротинетки Кулинарката Мариела Нордел се оплака, че хакери се опитват да влязат в профила ѝ във Фейсбук Уникална възможност за флейтисти: Майсторски клас с проф. Айля Улудере в Бургас Уникална възможност за флейтисти: Майсторски клас с проф. Айля Улудере в Бургас Проф. Улудере е основател на Първия Истанбулски флейтов оркестър, била е председател на Борда на директорите на всички консерватории в Турция, член е на журито на престижни международни конкурси и е концертирала на световноизвестни сцени Щеше да навърши 55 години днес Щеше да навърши 55 години днес Вижте любопитни подробности за актьора Иван Ласкин
Отиде си актьор от "Хари Потър" Отиде си актьор от "Хари Потър" Един от уважаваните британски актьори Почина известен актьор Почина известен актьор Агентът му съобщи, че актьорът е починал в неделя Вижте как Букурещ пламна заради отказа за регистрация на Джорджеску Вижте как Букурещ пламна заради отказа за регистрация на Джорджеску Причината е решението на Централното избирателно бюро да отхвърли кандидатурата на Калин Джорджеску на президентските избори Платформата "X" на Илон Мъск се срина Платформата "X" на Илон Мъск се срина Тя не може да бъде отворена по целия свят Звездата от "Приятели" с шокиращи признания Звездата от "Приятели" с шокиращи признания Артистът сподели, че на снимачната площадка на „Приятели“ е имало токсична атмосфера Геро, Фънки и Рачков почти се сбиха в ефир Геро, Фънки и Рачков почти се сбиха в ефир Проблемът между тях се зароди след имитацията на Димитър Атанасов и Христо Младенов, които влязоха в образа на Ricchi e Poveri Драматичен инцидент на сметище в Руен! Възрастен мъж катастрофира с „Т-16“ и се озова в болница Драматичен инцидент на сметище в Руен! Възрастен мъж катастрофира с „Т-16“ и се озова в болница Според първоначалните данни, водачът движил машината по остър наклон , но в един момент загубил управление, което довело до тежката катастрофа Банкер е новият премиер на Канада Банкер е новият премиер на Канада 59-годишният Карни победи бившия министър на финансите Кристия Фрийланд Докато мести мебели, майстор задигна 4 100 лв от частен дом в Средец Докато мести мебели, майстор задигна 4 100 лв от частен дом в Средец Потърпевшият – 43-годишен жител на града, останал шокиран, след като установил, че парите му са изчезнали по време на ремонтни дейности и преместване на мебели Тръмп и Мъск със смразяващи думи за Зеленски и Украйна Тръмп и Мъск със смразяващи думи за Зеленски и Украйна Президентът на САЩ все пак е оптимист за дискутираната сделка за редкоземни метали
Корнелия Нинова Корнелия Нинова Хора, не се примирявайте - управяват ни фалшификатори Виц на деня Виц на деня Ти сама каза, че ако се случи нещо с теб, мога да излизам с други жени!
- Имах предвид ако умра, а аз просто заседнах в асансьора...
Виц на деня Виц на деня Прибира се един перничанин от работа и крещи от вратата:
- Жена веднага слагай ракията и салатата, мача почва!
Тя:
- Веднага миличко, ама първо ми кажи вълшебната думичка!
Той:
- Бегом ма, ше ти е*а майката...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук На бутилката текила е написано, че не трябва да се съхранява повече от 60 дни след отварянето. Наивни българи!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори