Бежанци с концерт в Слънчев бряг, обичани в Украйна певици благодарят на България за помощта
Ще съдействаме на абсолютно всички бежанци да могат да бъдат извозени, каза хотелиерът Светослав Калемджиев
Дни преди края на програмата за настаняване на бежанци в хотелите, украинци в Слънчев бряг направиха благороден жест към собствениците, които са ги приютили. Сами организираха концерт, а сред бежанците се оказаха и две популярни украински певици, съобщава БНТ.
Обичаните в Украйна Татяна Доканина и Светлана Мирвода пяха на сцена в хотела, приютил 1500 техни сънародници.
Оставили сцената в родината си, заради ракетите, Татяна и Светлана, които са обичани изпълнители в Украйна, днес са сред хилядите бежанци, намерили убежище у нас.
"Пристигнах тук от Украйна, заедно с детето ми и съм много благодарна на българския народ за това, че ни приюти, подаде ни ръка, съпричастни са към нашето нещастие. Песните, които пея днес, ги пея с много чувство. Те са за мир, за любовта към родината ми Украйна и за целия свят", заяви певицата Татяна Доканина.
На сцената в един от хотелите в Слънчев бряг, чрез таланта си, украинците искат да благодарят, че са намерили подслон след едно от най-трудните изпитания в живота им. Правят го сега, дни преди да си тръгнат, заради изтичащата програма за настаняване на бежанци.
"След 31 май ние ще се разделим, всеки ще поеме нанякъде и за това в последните ни мигове заедно искаме с този концерт да покажем обичта си към България. Всички бежанци станахме като едно семейство и съм сигурна, че ще продължим да поддържаме контакт. Знам, че част от хората ще останат в България, намерили са си работа тук, а и не могат да се върнат в Украйна. Ще си помагаме, защото ни предстои труден живот", допълни Альона Зинкевич от Киев.
Хотелът, в който са настанени близо 1500 бежанци, няма да участва в новата програма за помощ от 15 лева. И след дни украинците ще трябва да го напуснат.
"В последният момент се случва всичко и хората са доста объркани. Притеснението им е огромно. Ще съдействаме на абсолютно всички бежанци да могат да бъдат извозени. Ние приехме хората. Те станаха част от нашето семейство и ние също им благодарим за това, което правят", коментира Светослав Калемджиев, собственик на хотел в Слънчев бряг.
Награждавана в Украйна заради творческата си дейност, Светлана е взела спонтанно решение да напусне страната си. Взела е китарата си, с която чрез музиката отправя своите послания за мир.
"Дълго не напуснах Украйна. Бях в Киев месец след избухването на войната. Беше много страшно. За това бях много щастлива, че в България ме приеха, макар и като бежанка, но тук съм по-спокойна. За тези два месеца тук аз открих България“, споделя певицата Светлана Мирвода.
„Пътувала съм много по света в 15-16 страни, но тук хората са наистина с огромни сърца и съм им много благодарна. Днес пея за тях. Имам една такава украинска песен. Казва се "Благодаря на съдбата" – за това, че съм тук, за това, че все още мога да пея, за това, че мога да съм далеч от войната и да се разсеят украинците от всички взривове, които са чули", каза още тя.
И другото, което също е важно не са "бежанци"- повечето от тях в родословието си имат родственици от български произход и съответно са съхранили трайни и добри спомени.
Тук са да окажат поредната морална и хуманитарна помощ на многогодишната криворазбрана циганска интеграция, взела превес чрез агресивността, незачитането на чуждите права и неподлежащата им на обучение същност в борбата им за "равни права" са се закачили като вампири и кърлежи и си паразитират всячески.
Нима при сегашната бежанска вълна са по-малко "уплашени" от "войната" в сравнение с предходните бежански вълни в миналите години? За предходните бежански вълни от юго- изтока имаше призив от министър- председателя, че трябвало да ги посрещнем гостоприемно, че "бягали от война и били уплашени", а при тая вълна, вече под влиянието на "бежанците от предходните бежански вълни" с чувство и на "уседналост" освен предложение да разселват друго предложение имат ли търговците, съдържали на плът, че са били приети гостоприемно на територията?
Концерта не е по- желание и команда на "бежанци"! Концерта е пример на евфония която и след 200 години не може да бъде усвоена от закачените и електронно паразитиращи "дискриминирани" бежанци, от предходни имигрантски вълни, уж бягащи от "война".
Нищо чудно скоро да има и "бежанци" от Битката при Ключ и побоища над историци, че мотото на "Амалипе" -"Обществото иска детето да се развива във всички дисциплини, т.е. ако детето има музикална дарба, то обществото иска детето да се развива и в други дисциплини, за да може само да си организира и концерт." и после като остарее под същото мото ще може да си организира и война сам дядото. "И сам войнът е войн."- "Храбрият оловен войник".
Със съмнения за усещане на наличието на липсата ви на пресъздадените битки в Плевенската панорама- пазители на исторически и културни ценности съм!