Описаха в книга историята на бургаския депутат Димитър Ташев
„Да се завърнеш, често пъти е по-трудно, отколкото да тръгнеш. Заминаванията са лични, прибирането е акт към общността“, се казва в рецензиите на „Завърналите се“
„Искам на младите хора, които имат добри идеи, да предоставим всички ресурси, за да могат да се развиват и да не напускат Бургас. Да създадем възможности за бургазлиите, които са извън България, да се върнат и да развиват тук идеите си“. Това казва бургаският депутат от „Продължаваме промяната“ и една от младите надежди в политиката Димитър Ташев, чиято история е част от 21 избрани разкази за смисъла да се върнеш у дома, събрани в книгата на журналиста Петя Кертикова „Завърналите се“.
Освен бургаския депутат, чието пътуване, работа в САЩ и завръщане в родния град е описано в книгата, авторът представя историите и на Весела Димитрова, треньор на ансамбъла ни по художествена гимнастика, който спечели златото на Олимпийските игри, Робърт Желязков, ангажиран с редица социални каузи у нас след завръщането си от САЩ, д-р Евгени Бенчев, който години наред работи в Нова Зеландия и Великобритания, както и на още 17 българи, избрали да се завърнат и продължат своя житейски и професионален път в родината.
„Да се завърнеш, често пъти е по-трудно, отколкото да тръгнеш. Заминаванията са лични, прибирането е акт към общността“, се казва в рецензиите на „Завърналите се“.
В книгата Димитър Ташев определя себе си като „служител на обществото“. Казал е тези думи много преди да бъде избран за народен представител от Бургас от „Продължаваме промяната“. В настоящото Народно събрание той е член на парламентарните комисии по туризъм и регионално развитие. До момента изказванията му са предимно свързани с бежанската криза, която драстично засегна Област Бургас и административното обслужване от страна на ресорната агенция, чийто бивш директор публично получи критики от Ташев. Ангажира се с проблемите на хотелиерите и добавката от 40 лв. на ден за тези, настанили бежанци, както и със законодателни инициативи за промени в Закона за туризма, отново съвместно с бранша.
Преди 20 години Димитър Ташев напуска България и заминава за Тампа, Флорида, за да учи в Международна академия за уеб дизайн и технологии със стипендия. Стажува в Американския сенат. Присъствал е на речите на трима американски президенти – Буш, Обама и Тръмп, по време на т. нар. молитвени закуски – традиционно събитие в САЩ, основано през 1953 г., което цели да спомага за поддържането на мира по света и събира на едно място международни гости от висок обществен ранг.
Ако не беше тъжно, щеше да е смешно. Сега обяснявате ли си, колко бързо ги превзе манията за величие тези американски подл*ги?
Жалко за народа. Записвате имената им ще ни трябват
Това е причината.
И според познатите и родата…напред към политиката, парата и суетата.
Благотворителност е непозната дума в бг речник.
Нищо ново под слънцето дами и господа, светът е създаден отдавна, а ние сме му на гости за кратко.