Календарът на глобалистите: Ето какво ни очаква през юни 2022 г.
Една конференция от 1972 г., поставила началото на процесите, които наблюдаваме сега, се завръща ударно тази година, но какво значи това
Тези, които всячески в последните десетилетия, се опитват да въведат монопол над ресурсите на планетата и да създадат система на перфектна технокрация за контрол, вече дори не крият плановете си. Те са напълно открити и на базата на редица публични статии, записи, лекции, научни документи и патенти може спокойно да се направи „календар“ със събития по дати, на които ще се случат определени събития.
Преглеждайки този „календар“ можем да направи анализ за това, което предстои като следваща стъпка в техните намерения глобализмът като идеология постепенно да се превърне в система за управление – глобална държава.
Какво е „Стокхолм+50“?
През 1972 г., по идея и с подкрепата на Обединените нации (ООН), в Стокхолм се състои Конференцията по човешката околна среда. На нея, под претекст, че ще „спасяваме Майката Земя“, са поставени основите на това няколко корпорации да започнат постепенно да завладяват огромна част от природните ресурси на планетата. Тя е имала три основни функции за зараждащата се тогава идеология на глобализма: 1) Стартирала е Програмата за околната среда на ООН; 2) Предоставила е „шаблон“ за провелата се през 1992 г. Среща за Земята в Рио де Жанейро; и 3) Дала е начало на това, което в бъдеще ще прерасне в „Агенда 21“, а после и в „Агенда 2030“. Сега, 50 години по-късно, конференцията се връща с нова сила.
„Стокхолм+50“ ще се състои през юни в столицата на Швеция. Подзаглавието на конференцията е „Здрава планета за просперитета на всички – нашата отговорност и нашата възможност“. И за да е ясно, че това събитие не е просто проформа – да се видят няколко милиардери, да си побъбрят и да изслушат няколко леснозабравими речи, ето колко труд е отишъл в планирането на „Стокхолм+50“.
- Генералната асамблея на ООН е приела не една, а две резолюции за създаването на конференцията и нейните цели;
- Изработен е сайт за конференцията, който се обновява с новини всеки ден. Неиронично регистрираният домейн е с името “stockholm50.global”.
- Създаден е специален блог, озаглавен „Пътят към Декларацията от 2022 г.“, с лозунг „блог от юристи за дипломати“, в който се вдига шум около „Политическата Декларация“, която „ще бъде приета“ на конференцията;
- Друг сайт, наречен stockholmdeclaration.org, зове за „Възстановяване на общия ни дом: Декларация за Стокхолм+50“. Това вероятно ще е и „документът“, който „ще се приеме“ на конференцията.
- Още повече – Стокхолм ще се превърне и в сцена за „Световния ден на околната среда 2022“ на 5 юни – годишнината от създаването на UNEP – (Програмата за околната среда на ООН)
Какво пише в Декларацията?
„На 8 октомври 2021 г. Съветът за човешките права на ООН призна „правтото на чиста, здравословна и устойчива околна среда“. За да може това право да се имплементира, са нужни структурни промени в легалната, икономическата, социалната, политическата и технологичната сфера, които да допринесат за възстановяването на стабилна добрефункционираща Система Земя. Едно споделено съзнание на нашата глобална независимост трябва да се издигне зад общата логика, за да дефинира и разпознае глобалните общи цели, които поддържат живота на Земята – планетарна система, която свързва всички нас и от която ние зависим. Това е фундаментална стъпка към изграждането на правителствена система, която ефективно да управлява човешкото взаимодействие със Системата Земя“
Ако текстът ви изглежда като неразбираема сбирщина от „ню ейдж“ думи, такъв е. В превод обаче – за да „спасим планетата“, трябва да бъде въведено глобално правителство. С приемането на такава декларация ООН и организациите под неговото „крило“ (например СЗО) ще получат още повече власт – стъпка напред към премахването на държавата като концепция. На официалната страница на Конференцията пък пише, че тя трябва да действа като „лаборатория за идеи“, с които да се разработят иновативни решения за общото благо, икономиката и управлението, които ще се превърнат в фондация за акциите, които предстои да бъдат представени на „Срещата за бъдещето 2023“, която ще се състои през септември догодина. Какво ще стане ясно след нея пък предстои да разберем.
Автор: Джеймс Корбет, Превод: Георги РУСЧЕВ
Много бензин шмъркате.