29 формации се регистрираха за парламентарните избори, а 17 – за президентския вот
Някои от тях може да отпаднат след проверките на подписките от ГД ГРАО
22 партии и 7 коалиции се регистрираха за участие в парламентарните избори на 14 ноември. Това съобщиха за „Флагман“ от пресцентъра на Централната избирателна комисия (ЦИК).
Днес в 17 ч. изтече срокът за регистрации на политическите сили за участие във вотовете за парламент и президент, които за първи път ще са две в едно.
12 партии са се регистрирали за участие на изборите за държавен глава. 5 пък са коалициите. Някои от тях обаче може и да не предложат кандидати за президент и вицепрезидент. Днес например коалицията „БСП за България“ формално се регистрира, но лидерът й Корнелия Нинова бе категорична, че ще подкрепят номинацията на Румен Радев, който обаче ще бъде издигнат от Инициативен комитет.
„Демократична България“ също се регистрира, но не е сигурна дали ще предложи кандидат-президентска двойка.
Срокът за номинациите от страна на инициативните комитети е 17 ч. на 4 октомври. Това, разбира се, се прави централизирано в ЦИК.
Инициативни комитети могат да издигат и кандидати за депутати. Това обаче се случва по изборните райони – в районните избирателни комисии.
От ЦИК уточняват, че регистрациите на партиите и коалициите са извършени при неприключили проверки на подписките от страна на ГД ГРАО.
Припомняме, че според Изборния кодекс политическите сили следва да представят поне 2500 валидни подписа на български граждани в подкрепа на явяването им на вотовете.
Ако след проверката от ГД ГРАО се окаже, че това изискване не е покрито, някои от формациите може да отпаднат от играта.
Един грък превърна Македония във велика империя, и я постла на картата, на половината свят.
Какво от това, че Петков имал канадски паспорт? Важното е, да върши работа.
Най нагло и безочливо лъже че не е Канадски граждани, а всъщност е такъв. Въпреки всичко, простия Ганьо пак ще гласува за него. Ама той от къде да знае, нали все пак е ПРОСТ!