Мениджърите на FITHOLIC: Хората загубиха ритъма си на живот заради постоянния стрес от затваряне и отваряне
Не са опасни фитнесите и ресторантите, а опашките, на които се редят без дистанция, категорични са от спортния обект
„Ясно е, че ограниченията се въвеждат с цел намаляне на броя на заразените. Ние разбираме, но и Фитнес асоциацията, и Асоциацията на ресторантьорите сме единодушни в едно: когато се правят такива затваряния, за да има по-голям смисъл, е по-добре да се прави масово. Да се затваря всичко за по-кратко време, както правят в цяла Европа!".Това казаха пред Флагман.бг от мениджмънта на най-модерно оборудваната и предпочитана фитнес зала в центъра на Бургас – „FITHOLIC”, към която има и ресторант с уникално за Бургас здравословно меню.
"Третото затваряне със сигурност се отразява негативно и на клиентите ни. Това са хора, които тренират активно и редовно и нямат яснота кога отново могат да се върнат към нормалното. Те са под постоянен стрес – кога ще отворим, кога ще затворим", добавиха мениджъртите на „FITHOLIC”.
Те подчертаха, че след поредния локдаун хората не се върнаха с онази сила, която беше преди 13 март 2020 г. „Ритъмът им вече е нарушен, а през медиите и през щаба постоянно се повтаря, че едва ли не заразата тук е в най-голяма концентрация. Това със сигурност плаши хората. Реализират се спадове и то не само при нас, а при всички колеги, включително ресторантите. Не може изобщо да се говори за онази посещаемост, на която хората бяха свикнали“, казаха още от „FITHOLIC”.
„Като членове и на двете асоциации можем да кажем, че вече има колеги, които започват да се отказват от този бизнес. Усещат несигурност и започват да се насочват към други бизнеси. Колко би издържал браншът – това зависи изцяло от ресурса на всеки частен обект. Редуването на отваряне и затваряне е обвързано с големи инвестиции, много от нас имат кредити, чието изплащане продължава въпреки затварянето“, обясниха управителите на фитнес залата.
Те са категорични, че абсолютно и единствено въпросът с това къде се заразяват най-много хората зависи от самоконтрола и дисциплината.
„Тогава, когато човек иска да се запази здрав, мястото, което посещава, е без значение. Той ще използва предпазните средства, ще спазва дистанция. Във фитнесите и ресторантите дистанцията лесно се контролира. Говорим за маси за сядане, които са поставени на отстояние една от друга; има и персонал, който непрестанно почиства след всеки клиент масата или стола. Същото е във фитнеса! При нас имаме общо 5 души, които отговарят за хигиената и това е така още от първия ден на основаването на нашия обект, а не от началото на пандемията. Когато даденият бизнес държи висока хигиена, тя винаги е такава“, казаха от „FITHOLIC”.
Във фитнесите уредите са на различно разстояние един от друг, а площта е голяма. Много по-опасно е да се заразиш на опашката в някой магазин, където няма почти никакво разстояние, отколкото в залата, подчертават от мениджмънта.