×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • В четвъртък ще бъде спряно движението по Дунав мост при Русе
  • Откриха изчезнал човек в Рила планина след мащабна акция с дронове и шейни
  • Бюджетът за 2025 година е обнародван в „Държавен вестник“
  • Александър Лукашенко встъпва в длъжност за седми мандат като президент на Беларус
  • Пореден ден на протести в Турция заради ареста на Имамоглу
  • Празнуваме Благовещение - ето кой има имен ден
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Златните момичета от Бургас тренират край кофи и мухъл


Златните момичета от Бургас тренират край кофи и мухъл
Налага се да слагаме кофи при всеки дъжд в зала „Младост“, за да можем да тренираме и да си изработим поне съчетанията, сподели състезателка в СКХГ „Олимпия” - Бургас
22 Февруари 2020, Събота, 13:15 ч.
Автор: Флагман.Бг

Покривът на зала "Младост" тече при всеки дъжд

Златните момичета от Бургас тренират край кофи за дъждовна вода при всеки дъжд, защото покривът на Спортна зала „Младост” тече. Там се създават шампиони, но в лоши условия.  

Състезателка в СКХГ „Олимпия”-Бургас Анелия Желязкова сподели пред Нова телевизия, че се налага да слагат кофи. Трябва да ги обикаляме отвсякъде, за да можем да си изработим поне съчетанията, добави тя.

„Условията са много тежки. Поне 40 кофи най-малко слагаме, когато вали дъжд. Той тече по стените, отгоре от лампите, не знам как не става късо съединение. На другия ден пускаме  вентилатори, за да може да се изсуши килима. Обаче миризмата е ужасна. Повечето от децата правят ларингити”, обяснява Лиляна Ламбова.

Зимата е най-важният сезон за момичетата. В началото на годината обикновено се провеждат състезанията за националните квалификации, на които се определя категорията на всяка една от състезателките. 

„За съжаление нямаме избор.Това ,което можем да направим в най-лошия момент е да ги спрем просто от тренировка и това нарушава подготовката ни”, коментира президентът на клуба Елена Симеонова.

Спирането на тренировъчния процес на практика бил най-малкият проблем. Кофите на килима по време на дъжд водели до контузии. 

Когато навън вали, край кофите тренират бъдещите шампионки от Бургас

„Естествено, че крие рискове. Следствие на течовете в залата, които са от покрива,в момента няма как да ви го покажа,дюшемето отдолу е изгнило и понякога при скоковете самите дъски се пукат”, допълва Симеонова.

Потърпевша преди няколко години от огъване на дъска под килима е една от състезателките на клуба. 

„Тогава се готвехме за състезание и госпожата ни беше оставила да се приготвяме. Направих един скок и дъската под мен се огъна, паднах и много ме заболя”, споделя Гергана Стамболиева.

20 минути след пристигането на екипа на Нова, токът е пуснат. Това обаче не може да осигури нормална работна атмосфера за треньорите, които се опитват да създават шампионки сред кофи, мухъл и мизерия.

Спортна зала „Младост” в Бургас е построена през 1987 година .Стопанисва се от общинското предприятие „ Спортни имоти”. 

„Аз лично не съм подавала сигнали, но родителите са тези ,които са  били ентусиазирани през годините и са подавали сигнали. За съжаление резултатът е непроменен”, коментира Елена Симеонова.

От Общината знаят за течащия покрив на залата. Обясняват, че са правени частични ремонти на тренировъчните зали по художествена гимнастика, които се ползват от два клуба. 

Пред камерата на Нова телевизия кметът на Бургас Димитър Николов каза, че има надежда скоро златните момичета да тренират при по-добри условия.

„За целта обаче ние трябва да преместим тренировките на всички клубове, които ползват от сутрин до вечер тренировъчната зала и допълнителните помещения. Единствената ни надежда е след приключването на изграждането на новата спортна зала „Арена Бургас”, където ще има две тренировъчни зали, да настаним там всички клубове временно, докато направим основния ремонта на тази зала, включително и помещението, където тренира клуб „Олимпия”, коментира градоначалникът.

Очаква се новата зала да бъде готова през септември. А дотогава треньори и бъдещи шампионки и национални състезателки ще се молят за по-малко дъжд.
 


В категории: Бургас , Спорт


Флагман.БГ Голям талант загина при тази катастрофа Голям талант загина при тази катастрофа 25/03/2025, Вторник 10:27 1
13
Коментара по темата
13.
Божигол
27.06.2020 05:04:25
0
0
Златен Дъжд от златно момиче мечтата та футболиста
12.
МаитПа
22.02.2020 17:43:37
13
2
Колко кадърни има в БГ. Ама само ни навирате те златни моми аааеее стига де. Да си ядат шоколада и да скачат там
11.
до 6 ще го събарят БЕ!!!
22.02.2020 16:15:54
4
2
КВИ РЕМОНТИ ЧАКАТЕ ЩЕ ВИ ДАДЪТ МЕСТА В НОВАТА ЗАЛА !!АМАН ОТ ИДИОТИ
10.
Бончо
22.02.2020 15:15:58
0
10
Спокойно, нали всички знаят, че зала Младост е оредвидена да бъде съборена и гето-комплексчето с нови коопетации от Миража към Младост да бъде напулно усвоено. От терасата на един апартамент влузаш в апартаюента на съседите от другата кооперация. На 2 декара 20 кооперации по 7 етажа. Фавели от най-долен тип но за 1400 евро квадрата :)))
9.
Мис-Бикини от Барселона
22.02.2020 14:05:00
23
14
Аз тренирам с бухалката на Боцко и проблеми нямам. Живея в къща за 2 млн. евро в Барселона.
8.
така е
22.02.2020 13:57:07
18
8
FLEGMITE I TE SA VINOVNI ZASHTOTO SRESHTU PARI SI MALCHAHA
7.
Rrrrr
22.02.2020 13:09:40
0
12
Само гимнастиката ли?
Някой осъзнава ли, че имаме отбор в града ШАМПИОН НА БЪЛГАРИЯ ПО ВОЛЕЙБОЛ?!?
Те също са там по цял ден, дайте малко да дадем гласност НА ТОЗИ ОТБОР!
Нефтохимик 2010 е пример за всички в спортната среда в Бургас!!! Разберете го най-накрая
6.
mnenie
22.02.2020 13:08:41
0
10
Спортни имоти стопанисват . Е, нямат ли пари за нов покрив. проблемът е стар излиза а какви са пораженията от дъжд и колко могат още да са нужн и. Така , че мислете . Всеки спорт е ценен за градът , но гимнастиката е номер едно за страната ни по медали , постиения които имат. Така, че кмете не чакайте новата зала а погнете да се смени покривът
5.
*********
22.02.2020 12:58:42
3
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
4.
Мис-Бикини от Барселона
22.02.2020 12:58:23
18
15
Важното е, че за мене винаги пари има, другото не е от значение.
3.
*********
22.02.2020 12:55:47
2
15
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
2.
*********
22.02.2020 12:27:01
2
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
1.
X
22.02.2020 12:06:44
15
22
Вместо да се наливат пари за тея измислени футболисти в Бургас, да инвестират в децата.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Америка е на колене – жълтопаветната съпротива я удари с пълна сила! Америка е на колене – жълтопаветната съпротива я удари с пълна сила! За една нощ САЩ от храм на демокрацията се превърна във Враг №1 за родната либерална общност Министерството на туризма представи България на международното изложение International Tourism Trade Show Министерството на туризма представи България на международното изложение International Tourism Trade Show Над 432 хил. полски туристи са посетили страната ни през 2024 г. 41 кг кокаин за 19 милиона лв. пристигнаха на пристанището в Бургас в контейнер с банани 41 кг кокаин за 19 милиона лв. пристигнаха на пристанището в Бургас в контейнер с банани Пратката е от Еквадор, получател са БГ фирми, занимаващи се с плодова индустрия Бургас е пленник на фантазии – ожесточен диалог в ОбС за летището в Равнец Бургас е пленник на фантазии – ожесточен диалог в ОбС за летището в Равнец "Няма никакви имагинерни китайци, американци или ескимоси. Просто няма. Така че да очакваме Годо – не си струва", красноречив бе кметът Димитър Николов Министерството на туризма и Френско-българската камара с общи усилия за популяризиране на нови туристически продукти Министерството на туризма и Френско-българската камара с общи усилия за популяризиране на нови туристически продукти Състоя се важна среща Галерия от 22-ото заседание на ОбС Бургас Галерия от 22-ото заседание на ОбС Бургас 22-о заседание на Общинския съвет в Бургас: разглеждат 37 докладни, включително за синята зона и летището в Равнец Зрелищна катастрофа в София Зрелищна катастрофа в София Засега няма данни за пострадали Край на безразборното паркиране! И последното бяло петно в ж.к."Възраждане" става "синя зона" Край на безразборното паркиране! И последното бяло петно в ж.к."Възраждане" става "синя зона" Време е да помислим и за времево ограничение в ЦГЧ, казаха съветници  Царево ще чества Деня на Тракия Царево ще чества Деня на Тракия Ето какво се предвижда Николай Нанков: Налице е политическа атака срещу ГЕРБ Николай Нанков: Налице е политическа атака срещу ГЕРБ Управляващото мнозинство е от 121 депутати, напрежението в НС е голямо
Погрешка: Представители на правителството на Тръмп добавиха журналист към чат група с военни планове Погрешка: Представители на правителството на Тръмп добавиха журналист към чат група с военни планове Доналд Тръмп каза пред репортери в Белия дом, че не знае за случилото се Голям талант загина при тази катастрофа Голям талант загина при тази катастрофа Медии в Португалия изнесоха подробности и информираха, че Мартинс се е преобърнал няколко пъти с автомобила си, който се е забил в бетонната стена на тунела "Ковело" Върна се при богатото си възрастно гадже Върна се при богатото си възрастно гадже Даниела е най-меркантилната участничка във формата  Инфаркт уби директора на Samsung Инфаркт уби директора на Samsung "Той почина от сърдечен арест", заяви говорител на дружеството Администрацията на Тръмп с голям гаф Администрацията на Тръмп с голям гаф Журналист получи достъп до дискусия с военни планове Сериозно земетресение в... Сериозно земетресение в... Нова Зеландия Козирогът да се довери на интуицията, а Стрелецът да не рискува! Козирогът да се довери на интуицията, а Стрелецът да не рискува! Хороскоп за деня – 25 март 2025, вторник  ООН разкри как е убит Марин Маринов в Газа ООН разкри как е убит Марин Маринов в Газа Изстрелът е бил от израелски танк Добри новини от Рияд! Държавният департамент тръби, че САЩ никога не са били по-близо до  мира в Украйна Добри новини от Рияд! Държавният департамент тръби, че САЩ никога не са били по-близо до мира в Украйна Двете страни не бързат да разкриват съдържанието на разговорите Показа се по бельо в САЩ Показа се по бельо в САЩ Геня е бивша муза на Гришо
Делян Пеевски Делян Пеевски Няма да допусна България да се превърне в държавата на абсурдите Виц на деня Виц на деня - Кога ще е готова поръчката ни?
- Не знам точно.
- Кажете грубо.
- Не знам, да ти е*а майката!
Виц на деня Виц на деня - Ленче, отивам до кръчмата, облечи си балтоня.
- И мен ли ще вземеш?
- Не ма, спирам печката.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Чисто технически, смартфонът е вградената черна кутия на живота ви.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори