×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Геомагнитни бури удрят Земята в следващите дни
  • Пеевски разкритикува и работата на НАП
  • Бившият министър на енергетиката не се е явил в офиса на Европрокуратурата въпреки призовката
  • Истанбул се готви за поредния протест след ареста на Имамоглу
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Внимание, шофьори! Леден капан блокира пътищата в България


07 Декември 2019, Събота, 14:45 ч.
Автор: Флагман.бг

Жълт код за поледици е обявен в 11 области в страната

Жълт код за поледици е обявен в 11 области в страната, информираха от НИМХ, пише Блиц. Предупреждението е в сила за: Благоевград, Кюстендил, Перник, София област, София-град, Пазарджик, Смолян, Пловдив, Кърджали, Стара Загора и Хасково. Шофьорите да се движат с повишено внимание и да се съобразяват с пътната обстановка, предупреждават от Агенция „Пътна инфраструктура“ и МВР. Пътните настилки в района на София и Кюстендил са заледени вследствие на падналия леден дъжд и отрицателните температури. Настилките се обработват за движение при зимни условия, съобщават още  от АПИ.

Катастрофи по заледените пътища

Още от рано сутринта започнаха и пътните инциденти. Верижна катастрофа стана тази сутрин на столичния бул. „Цариградско шосе“.

Няма пострадали, но над 6 коли участваха в инцидента и движението бе затруднено.  "Мене ме удариха 5 без 20. Това платно беше цялото в лед. Имаше ударени, аз съм третият или четвъртият. В 6 без 20 дойдоха да хвърлят от Столична община сол.", разказва очевидец за инцидент пред БНТ. "Аз карах, още преди четвърти километър видях първата катастрофа, която стана някъде в началото между един Мерцедес и една друга кола. Спряхме и тъй като се запуши пътят, един по един автомобилите започнаха да се надънват един зад друг, един зад друг и станахме над 20 човека", допълва друг шофьор. Тежка катастрофа затапи и Северната тангента, веднага след Мрамор. Там също са се ударили няколко коли. На част от платното има разпилени тухли. Шофьорите се стремят да карат внимателно, но споделят, че платното е истинска пързалка. В Благоевградска област камион е скъсал мантинела и е паднал от 5 метра.

Както съобщихме, над 10 автомобила се удариха при верижна катастрофа тази сутрин на автомагистрала "Тракия". Заради инцидента движението в посока София е силно затруднено. Пътнотранспортното произшествие е станало на 18 км. в посока София преди обед. Първо са се ударили ТИР и лека кола, а след това, на метри от първото произшествие става второ, при което се удрят над 10 автомобила. Двама от водачите са откарани в болница за преглед. Заради инцидента е ограничено движението в едното платно в посока София. На място има екипи на „Пътна полиция“. Изнервени шофьори вече 4-5 часа са в задръстването. Една от водачките се ядосва, че заради ситуацията може да изпусне полета си. За кратко тази сутрин беше затворен и пътят София-Своге заради работата по опесъчаване на шосето. В София 160 снегопочистващи машини са извършили обработки със смеси срещу заледяване. Извършено е разпръсване на смеси срещу заледяване поради ниските температури и леден дъжд през нощта, съобщи пресцентърът на Столичната община. През деня при необходимост с цел извършване на обработки може да бъдат затваряни за движение временно пътни участъци. Няколко катастрофи станаха и в област Благоевград тази сутрин заради заледени пътища и улици. Ударите са били леки и няма пострадали хора. Временно движението по автомагистрала „Струма“ беше ограничено в едната лента, заради катастрофа.

От АПИ предупреждават водачите да бъдат особено внимателни в отсечката Симитли-Предел-Банско и на главния път Е-79 от Благоевград до Кресна. В същото време и главният Подбалкански път София-Бургас е затворен в района на прохода Гълъбец заради заледяване на пътя. Сутринта в района валя дъжд и пътната настилка е като стъкло. На спускане от прохода в посока София-Бургас има завъртял се ТИР и движението в прохода е блокирано. Екип на полицията отбива движещите се от Средногорието към София през село Смолско, и през стария път към Елин Пелин.  Всички граждани и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна обстановка в страната от интернет страницата на АПИ - api.bg, както и по всяко време на денонощието на телефон 0700 130 20 в АПИ.


В категории: Пътна обстановка


Флагман.БГ Коя зодия винаги забива нож в гърба Коя зодия винаги забива нож в гърба 24/03/2025, Понеделник 10:30 0
Коя зодия ще удари дъното днес
Коя зодия ще удари дъното днес 24/03/2025, Понеделник 10:13 0
Флагман.БГ Внасят вот на недоверие към правителството Внасят вот на недоверие към правителството 24/03/2025, Понеделник 09:30 3
Флагман.БГ Почина много богат предприемач Почина много богат предприемач 24/03/2025, Понеделник 09:16 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Затварят магистрала "Тракия" на 25 март Затварят магистрала "Тракия" на 25 март Налага се настилката на аутобана да бъде обследвана Мъж открадна над 60 фиданки, трябвали му за вилата Мъж открадна над 60 фиданки, трябвали му за вилата Благодарение на видеозаписи от района той е установен и задържан само 2 часа след случката Коя зодия ще удари дъното днес Коя зодия ще удари дъното днес Това е водолеят Зрителите го сринаха след снощния епизод на Капките Зрителите го сринаха след снощния епизод на Капките По-нагласено не е било, срам, избухнаха фенове на предаването Грандиозен проблем: Хиляди малчугани остават извън класирането за детска градина или ясла в София Грандиозен проблем: Хиляди малчугани остават извън класирането за детска градина или ясла в София Това се очаква на фона на демографска криза в страната "Нефтохимик" с много неприятна загуба, тимът е до стената в плейофите "Нефтохимик" с много неприятна загуба, тимът е до стената в плейофите Нафтата загуби първия мач от ЦСКА в серия до 2 победи В бургаска болница спасиха тежко пострадал младеж В бургаска болница спасиха тежко пострадал младеж Юношата е срязал ръката си до кост Внасят вот на недоверие към правителството Внасят вот на недоверие към правителството Ще удържи ли мнозинството, което в момента е от критичните 121 депутати? Като във филма "Скорост": Две дами пострадаха в автобус в Бургаско Като във филма "Скорост": Две дами пострадаха в автобус в Бургаско Едната жена е с по-тежки наранявания Подробности за инцидента с Пежото и тротинетката в "Долно Езерово" Подробности за инцидента с Пежото и тротинетката в "Долно Езерово" Пострадалият няма вина, за щастие контузиите му не са фатални
Коя зодия винаги забива нож в гърба Коя зодия винаги забива нож в гърба Вижте кои са най-подмолните  Почина много богат предприемач Почина много богат предприемач Бизнесменът почина след продължително боледуване От Украйна с обръщение след срещата с американски дипломати От Украйна с обръщение след срещата с американски дипломати Киев иска достоен и траен мир Огромно напрежение в Турция Огромно напрежение в Турция Масовите протести в защита на Екрем Имамоглу продължават, Ердоган обвини опозицията в тероризъм Възстановяват групата на МЕЧ Възстановяват групата на МЕЧ В национален ефир Василев отправи ултиматум, че ако в сряда парламентарната група на МЕЧ не бъде възстановена, “Киселова повече никога няма да седне като председател” Не им стиска да ме арестуват, смята Асен Василев Не им стиска да ме арестуват, смята Асен Василев Арестуваният охранител на съпредседателя на "Промяната" вече се е върнал на работа към партията Мутри в беда заради кражба на 160 кг кокаин Мутри в беда заради кражба на 160 кг кокаин Следи на двама отвлечени водят към Турция  Тръмп забрани на Хилари Клинтън и други свои врагове достъп до класифицирана информация Тръмп забрани на Хилари Клинтън и други свои врагове достъп до класифицирана информация В черния списък влизат още няколко персони, чиито авторитет е меко казано спорен Тарикатската схема, при която безработни българи получаваха по над 2000 лева на месец, вече не работи Тарикатската схема, при която безработни българи получаваха по над 2000 лева на месец, вече не работи Досега, ако човек е работил в България, а след това в друга страна от Европейския съюз (ЕС) и се върне у нас безработен, за изчислението на обезщетението му за безработица голяма роля играе последният му доход Спасител намери 11 бутилки 100-годишно уиски на плаж Спасител намери 11 бутилки 100-годишно уиски на плаж Находката се оказала стара стъклена бутилка във формата на колба с тъмна течност вътре
Илия НАЛБАНТОВ, анализатор Илия НАЛБАНТОВ, анализатор Ще видим трайното завръщане на Путин на международното поле за преговори Виц на деня Виц на деня Двама канибали вечерят.
Единият казва:
- Мразя тъща си!
Другият.
- Нищо, нищо... яж само гарнитурата!
Виц на деня Виц на деня - Комшу, къде е жена ти, не се е мяркала доста време!?!
- А, напусна ме... запознала се с някакъв в интернет!
- Еее, лоша работа...!
- Еми, аз съм си виновен. Можеше да пусна интернет вкъщи още преди пет години!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук "При нас клиента винаги е прав"
чичо Манчо - шофьор на маршрутка.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори