×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Хванаха шофьор с 4 промила алкохол в Пловдив
  • Откриха 34 кг кокаин в камион в района на "Дунав мост" при Видин
  • Край Каварна откриха артилерийски снаряд от началото на 20 век
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ваксина срещу варицела вече е в процес на регистрация у нас


25 Август 2019, Неделя, 12:59 ч.
Автор: Нова тв

Това обявиха здравните власти

Ваксина срещу варицела вече е в процес на регистрация у нас, обявиха здравните власти. Досега такъв препарат се купуваше от чужбина. В последните дни обаче стана ясно, че ваксината за варицела ще влезе в препоръчителния имунизационен календар. Междувременно, продължават споровете между лекари и здравни експерти за планираните промени в задължителния календар. Предвижда се намаляване на някои от дозите срещу пневмококови инфекции и срещу туберкулоза. От здравното министерство обещават, че отново ще обсъдят проекта с джипитата.

„Направени са доста дълги дискусии между експертите преди да бъдат предложени тези проблеми. Здравната картина у нас търпи промени. Заразните заболявания се променят, на пазара за ваксини се появяват нови продукти. Опитваме се нашите деца да получат максимално висока защита. Например при пневмококовите инфекции първоначално почти всички страни въведоха схемата 3 плюс едно, а в последствие се установи, че при прием 2 плюс едно имунитетът е достатъчен. Тоест, последната доза е излишна. Затова повечето страни минаха на втората схема”, каза в ефира на „Събуди се” главният държавен здравен инспектор д-р Ангел Кунчев.

Той коментира и легионерската болест заради която починаха двама британци, отседнали в хотел в „Слънчев бряг”. „В Европа тази година има 11 000 регистрирани случаи, но хора заразили се с болестта, от тях 6-ма са българи.  Тоест, не може да говорим, че България е развъдник на заболяването. Заразяването може да се случи навсякъде”, поясни той.

„Спадът на заболеваемостта при туберкулозата, например, се дължи именно на ваксините. Затова имаме притеснения, ако приемът им бъде намален. Времето ще покаже дали промените са правилни”, допълни доц. Любомир Киров от Сдружение на общопрактикуващите лекари.


В категории: Здраве


Коментари
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Приложение ни събира на вечеря с непознати Приложение ни събира на вечеря с непознати Появи се лек за самотата Наградиха 8 полицаи от Първо РУ-Бургас и зам.областния управител за проявената смелост при случая на ул. "Фердинандова" 73 Наградиха 8 полицаи от Първо РУ-Бургас и зам.областния управител за проявената смелост при случая на ул. "Фердинандова" 73 С риск за собствения си живот те влизат в рушащата се сграда, спасявайки домашните любимци на бургаското семейство, както и фамилни документи Бой между непълнолетни, майка се включи в сбиването (ВИДЕО) Бой между непълнолетни, майка се включи в сбиването (ВИДЕО) От МВР съобщиха, че е започнала проверка и случаят вече е докладван и до прокуратурата Интересни поверия за днес Интересни поверия за днес Църквата почита Свети йеромонах Тит Чудотворец Бойко Борисов: ГЕРБ има две условия - еврозоната и ПВУ Бойко Борисов: ГЕРБ има две условия - еврозоната и ПВУ Бившият премиер говори преди вота на недоверие Какви са политическите нагласи преди вота на недоверие? Какви са политическите нагласи преди вота на недоверие? "Златният пръст" е от значение, когато се избира кабинет и конструира мнозинство", каза политологът Стойчо Стойчев Поредна катастрофа на фатална отсечка Поредна катастрофа на фатална отсечка По информация от полицията, за щастие, този път няма пострадали Очаква се сериозен приток на водни маси в речните корита в Бургаско! Започват превантивни действия Очаква се сериозен приток на водни маси в речните корита в Бургаско! Започват превантивни действия Кметовете на общините от Бургаска област и собствениците на язовири предприемат мерки Жестока агресия между девойки, ядосана майка се включи в мелето (ВИДЕО) Жестока агресия между девойки, ядосана майка се включи в мелето (ВИДЕО) Много неприятен екшън във Варна Мъж от село Оризаре кара мъртво пиян Мъж от село Оризаре кара мъртво пиян За щастие не се стигна до инцидент
Бойко Борисов Бойко Борисов Този, който иска да събаря правителството, трябва да има план и за след това Виц на деня Виц на деня Изпит в медицинския институт. Професор пита студент:
- Колега, избройте моля, стандартното оборудване на медицински кабинет.
- Спирт, кушетка, медицинска сестра.
Виц на деня Виц на деня Буди се мъж с махмурлук, гледа се в огледалото и казва:
- Не те знам кой си, но мисля да те обръсна...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Бракът е като ръчна граната - махаш халката и оставаш без апартамент.

Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори