×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Весела Лечева и Стефка Костадинова заедно ще управляват БОК
  • Явор Божанков вече е част от "Демократи за силна България"
  • Фалстарт на делото срещу бившия следовател Петьо Петров - Еврото
  • Заместникът на Сарафов Елена Каракашева подаде оставка
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Най-сниманото дете в родното кино днес е успешен адвокат


20 Август 2019, Вторник, 11:15 ч.
Автор: Флагман.бг

През 1978 г. Димитър се явил на кастинг, на който търсели дечурлига. Лъчезарният малчуган веднага проявил артистичните си заложби и метнал екипа, че може да чете

Едно от най-сниманите деца в българското кино -  Димитър Ганев, днес е проспериращ адвокат.

Любимецът на покойната режисьорка на хитовите по соц време киноленти за деца Иванка Гръбчева, е спец по имотни и граждански дела. 51-годишният юрист е участвал във филмите. „Изпити по никое време”, „Рицарят на бялата дама”, „Къщи без огради”, „Войната на таралежите”, „Хирурзи” и „Осъдени души”, както и в много телевизионни предавания. Клиентите му обаче безпогрешно разпознават в него някогашният детски идол Маляка от незабравимия „Войната на таралежите”, писа „Уикенд“. 

Режисьорката Иванка Гръбчева го открила за първия му филм, когато бил едва 4-годишно хлапе. През 1978 г. Димитър се явил на кастинг, на който търсели дечурлига. Лъчезарният малчуган веднага проявил артистичните си заложби и метнал екипа, че може да чете.

Впечатлена от уменията му, Иванка Гръбчева му връчила детска книжка, за да го изпробва. Малкият Митко започнал да движи пръст по текста, правейки се, че наистина чете. Издало го, че само разказва съдържанието това, че държал книжката наопаки. 

Просто вкъщи много ми четяха и знаех приказките наизуст. Те пък дълго време бяха търсили по-дребничко дете”, разказва днес пред „Уикенд” порасналото дете-звезда. Екипът останал впечатлен от Митко, направили пробни снимки и той бил одобрен за ролята на Юли в „Деца играят вън”. Леля му Цветка неотлъчно съпровождала хлапето на всички снимки, а екипът се шегувал, че Митко е първото дете актьор с личен импресарио.

 По онова време той не се интересувал много от финансовата част на нещата, но си спомня, че с първия заработен хонорар, родителите му купили телевизор „Юность”. Било сериозна сума за времето си. 

Мечтата ми беше да се занимавам с кино, но като режисьор. По соц време обаче трябваше първо да имаш едно висше образование, за да можеш да кандидатстваш като второ висше кино режисура. Покойният ми баща ме насочи към правото. Той беше юрист. Каза ми, че адвокатът е „дялан камък” и човек, който завърши право, впоследствие не е ограничен да се занимава конкретно с тази професия. Би могъл да работи всичко, което му е приятно, защото има вече солидна образователна основа”, споделя Димитър Ганев. 

Днес той не изпитва никакъв сантимент към култовите детски филми, в които е участвал и не държи да гледа повторенията им. Нищо не му трепва, когато се види като дете-актьор. Иначе и до днес го спират хора по улиците, които го разпознават.


В категории: Лайфстайл


Коментари
Флагман.БГ Пуснаха грозна лъжа за нея Пуснаха грозна лъжа за нея 23/04/2025, Сряда 22:00 0
Много е влюбен
Много е влюбен 23/04/2025, Сряда 21:41 0
Сваля млада красавица
Сваля млада красавица 23/04/2025, Сряда 21:20 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бургас потъна в тъга! Отец Йоан Монев си отиде след Великден Бургас потъна в тъга! Отец Йоан Монев си отиде след Великден Бог прибра обичаният духовник снощи, скърбят и в манастир „Рождество Богородично“ Много е влюбен Много е влюбен Рийвс разкри сърцето си Деца като вестници Деца като вестници Парализирани сме от собствената си апатия, от заклещилите ни в менгеме некадърници, които обясняват, че правата на престъпника са над нашите, над тези на синовете ни Атака с брадва разтърси родно село Атака с брадва разтърси родно село Млад мъж е в тежко състояние Секретарят на Община Созопол спечели 3000 лева от „Стани богат“, дарява половината от парите Секретарят на Община Созопол спечели 3000 лева от „Стани богат“, дарява половината от парите Янко Костадинов се представи достойно, но на 10-тия въпрос се затрудни и реши да не рискува с отговора  Кметът на София праща главния архитект на детектора на лъжата заради скандална снимка Кметът на София праща главния архитект на детектора на лъжата заради скандална снимка След като Борис Бонев разкри, че арх. Панайотова била на ресторант с инвеститорите на 215-метровата сграда, Васил Терзиев потвърди за срещата Фрапантен побой в България Фрапантен побой в България Група пристъпи закона Рядко срещан инцидент в страната Рядко срещан инцидент в страната Моторист блъсна пиян мъж Притеснителна информация за Варна Притеснителна информация за Варна Отрова по улиците Искат закриване на две училища в... Искат закриване на две училища в... Област Търговище
Пуснаха грозна лъжа за нея Пуснаха грозна лъжа за нея Смущаваща информация накара фенове на Лепа Брена да настръхнат Сваля млада красавица Сваля млада красавица Бен Афлек не се притеснява от почти двойна разлика в годините Влезе по спешност в болница Влезе по спешност в болница Точно преди концерт Снайперисти застреляха над 700 коали Снайперисти застреляха над 700 коали Взето е решение животните да бъдат "унищожени по хуманен начин" Сенегалски мигрант за Германия се озова в руската армия и на фронта (Видео) Сенегалски мигрант за Германия се озова в руската армия и на фронта (Видео) Украинските военни го намерили разплакан, наакан и начуркан Кола избухна в пламъци в Москва Кола избухна в пламъци в Москва Подозира се тероризъм Станал българин, за да спаси милионите си Станал българин, за да спаси милионите си През 2014 г. холивдският ас Тед Кочев се е върнал в България и е подал молба за гражданство Instagram, става конкурент на TikTok, пуска ново приложение Instagram, става конкурент на TikTok, пуска ново приложение Новото приложение позволява на създателите на съдържание да организират идеи за проекти, да снимат и редактират видеа и да имат достъп до информация за съдържанието Клошар спечели един милион от лотарията Клошар спечели един милион от лотарията Шансовете за печалба били 1 към 2 милиона, но за късметът това няма значение Клаус Шваб го закъса - разследват го за харчене на милиони Клаус Шваб го закъса - разследват го за харчене на милиони Архитектът на „Голямото зануляване“ напуска голямата сцена като най-обикновен крадец
Володимир Зеленски, президент на Украйна Володимир Зеленски, президент на Украйна Руската армия се опитва да създаде впечатление за Великденско примирие Виц на деня Виц на деня - Докторе, как е положението?
- Ами... ако имаш неуредени дела, сега е моментът.
Виц на деня Виц на деня - Каква е разликата между политик и фокусник?
- Единият прави илюзии... другият поне си признава.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Април е като жената - никога не знаеш какво да очакваш!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори