Павло Климкин: Виждаме руска следа в убийството на журналиста Аркадий Бабченко

Всяка помощ за нас е ценна, каза министърът на външните работи на Украйна Павло Климкин. Добре дошла е подкрепа и от международната общност, добави той
30 Май 2018, Сряда, 10:09 ч.
Ще открием кой стои зад това, закани се министърът на вътрешните работи на Украйна
Известният руски журналист Аркадий Бабченко е бил убит в Киев. Той е бил прострелян в дома си и починал от раните си в линейка на път за болницата, съобщава БНТ.

„Журналист, водещ от телевизия АТР е бил убит с най-малко два изстреля в тила. Неговата съпруга е била вкъщи, когато чула изстрели. Според предварителната информация, тя е излязла от банята и видяла съпруга си окървавен. Веднага е извикала спешна помощ, но за съжаление, мъжът е починал в линейката“, каза говорителят на полицията Ярослав Тракало.
Бабченко е бивш участник във войната в Чечения. Един от най-известните руски военни кореспонденти, а също и писател. Напуснал Русия, страхувайки се за живота си, основно заради критиките си спрямо руската политика в Украйна и Сирия.
Москва обяви, че започва разследване, а междувременно Киев също е решен да разбере кой стои зад убийството.
„Разбира се, че ще открием кой стои зад това. Твърде рано е да се каже, но ние виждаме руска следа. Всяка помощ за нас е ценна. Добре дошла е подкрепа и от международната общност“, каза министърът на външните работи на Украйна Павло Климкин.
Бабченко работел за в. "Московский комсомолец", за руски телевизии, пишел статии за в. "Новая газета". Той бил в Киев от август 2017 г. и водел предаване по кримско-татарската телевизия АТР.
В категории:
Крими






Претърпя тежка злополука
13/03/2025, Четвъртък 22:00
0







Зрителите да очакват пълен шок в Ергенът
13/03/2025, Четвъртък 21:41
2













