Шокиращо! Вижте оправданието на бизнесмена Кирил Христов за убийството на Никола Колев

Какво да направя? Станало е, но не съм искал да го убия, обяви Христов пред репортер на Флагман
Ключови думи:
Кирил Христов, Принца, Никола Колев, убийство, Стария Несебър, Пламен Копчев, очевидец, разказ, пиян, пистолет, стрелба, показания, семейство, вдовица, близки, полиция, Стоянка Колева, инфаркт, заплахи, стрелба, съд, оръжие, експертизи, вещи лица, Бургас, Флагман
26 Април 2018, Четвъртък, 15:03 ч.
Автор: Петър ПЕТРОВ, снимка: авторътПринца е гръмнал готвача си от много близко разстояние – между 40 и 60 см
Бизнесменът Кирил Христов, по прякор Принца, е дал много интересно обяснение за убийството на готвача си Никола Колев. Ресторантьорът казал на разследващите, че някой бутнал ръката му, докато отварял една от вратите на Аудито на Пламен Копчев, в което вече седял Кольо. Така пистолетът гръмнал и Принца прострелял смъртоносно в областта на гърдите своя служител.„Стига сте ме преследвали, оставете ме намира! Какво да направя? Станало е, но не съм искал да го убия. Не спряхте да ме снимате, целият се изпотих”, обърна се към репортер на Флагман.бг бизнесменът. Той през цялото време бягаше от журналистите и дори се скри на друг етаж на Съдебната палата, за да не бъде сниман.
Версията на Принца за фаталната вечер на 17-ти април 2016 г. не се изключва от експертите. Подобна теза категорично е в полза на защитата на Христов, която още от самото начало се опитва да промени обвинението от умишлено убийство в убийство по непредпазливост.
Дали обаче това е така? Защо Принца се е разхождал мъртвопиян със зареден пистолет в ръка? Защо е заплашвал и други хора с убийство? Защо е стрелял безразборно под силно алкохолно опиянение? Това са все въпроси, на които ще трябва да бъде отговорено, преди окръжният магистрат Катя Господинова да се произнесе по казуса.
Иначе според експертите пистолетът Зиг Зауер на Христов е със стандартен спусък. Върху него е необходимо да бъде приложен не много силен натиск, за да възпроизведе изстрел.
Според становището на специалистите Принца е гръмнал Никола Колев от близко разстояние – от 40 до 60 см. Смъртта е настъпила за много кратко време в следствие на остра анемия, причинена след като куршумът пронизал белия дроб и средностението, обясни съдебният медик д-р Косьо Янков.
Входната рана е малко над гръдната кост, като куршумът излиза от подмишничната линия. Проектилът пробил и седалката на колата, където направил 30-сантиметров канал, обяви експертът от БНТЛ към ОДМВР-Бургас Стоян Стоянов.
Направеният няколко часа след убийството тест отчел умопомрачителните 2,61 промила алкохол в кръвта на бизнесмена. По думите на вещото лице д-р Параско Парасков това е тежка форма на опиянение. Кръвната проба на сутринта показала само 1,15 промила, но било нормално организмът в някаква степен да абсорбира алкохола с течение на времето, уточни експертът.
Според различни свидетели Христов пил почти през целия ден, а малко преди фаталния изстрел бил „осезаемо пиян”. Близките на жертвата пък разкриха, че дори и след убийството Принца продължил да консумира алкохол заедно със своя приятел Пламен Копчев.
Делото продължава и утре с още експертизи. Подсъдимият ще даде показания в самия край на процеса.
В категории:
Темида






Шофьор „прелетя“ с 200 км/ч и се похвали в социалните мрежи (ВИДЕО)
25/03/2025, Вторник 12:20
0

Министерството на туризма представи България на международното изложение International Tourism Trade Show
25/03/2025, Вторник 12:00
0

Колко деца остават без място в столичните градини?
25/03/2025, Вторник 11:40
0

Израел отрече участие в удара по база на ООН в Газа, при който загина българин
25/03/2025, Вторник 11:20
3

Лукашенко днес встъпва в седмия си празидентски мандат
25/03/2025, Вторник 11:00
2

След трагедията в Кочани: В над 40 дискотеки у нас са открити нарушения
25/03/2025, Вторник 10:40
2



BBC разкри: Още две българки са руски шпионки
25/03/2025, Вторник 10:20
1








Биснесмени в България има малко .
Търгаши, чалгари , кръчмари и прости киртаци има много
ХАЙДЕ ДЕ....ВСИЧКИ ПИЯНИ ИЛИ НАДРУСАНИ ВСЕ С ТОВА СЕ ОПРАВДЯВАТ...
НЕ ЗНАМ...НЕ ЧУХ....НЕ ВИДЯХ...
30 ГОДИНИ ..ИЛИ ДОЖИВОТНА....В ПАНДЕЛАТА....ПЪК ТАМ ДА ОБЯСНЯВА КОЕ ...КАК....И ЩО...???