Разрушиха култовите заведения Самба и Плая на Северния плаж в Бургас, живакът удари 29°C, местните вече се пекат (СНИМКИ)
26 Април 2018, Четвъртък, 11:30 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ, Снимки: Христо НИКОЛОВДвете заведения останаха затворени до средата на август м.г., тъй като нямаше постигнато съгласие между новия и стария концесионер
Репортер на Флагман.БГ се намира на най-голямата пясъчна ивица в Бургаска област – Северния плаж в Бургас, който от тази година вече съвсем сериозно се концесионира от "Палм Инвест".Установихме, че 2 от най-посещаваните дългогодишни заведения – ресторантът Самба и откритият питеен бар Плая, са останали на скеле. Подиумите и кухненското оборудване са демонтирани и търговските обекти очевидно се подготвят за събаряне.
„Нямам яснота дали тази година ще отворим врати, защото не сме изяснили отношенията си със стопанина на плажа“, каза ресторантьорът Георги Йорданов – собственик на верига ресторанти в Бургас, който в продължение на 8 години бе и оператор на двете заведения – докато те бяха под шапката на прогонения ексконцесионер Атанас Атанасов.


Припомняме, че до средата на август м.г., когато сезонът вече преваляше, Самба и Плая останаха затворени, тъй като нямаше постигнато съгласие между Атанасов и постъпилия за първи сезон нов стопанин.
Към този момент обаче изглежда, че съдбата на двата обекта върху пясъка ще е печална, тъй като спряганата неофициално до тук наемна цена няма да е по силите на местния бизнесмен.
Подчертаваме, че клиентите на градския плаж в Бургас масово броят стотинките си преди да купят 50 гр мастика или едно кафе. Съпоставката със стандарта на посетителите в Слънчев бряг или Свети Влас просто е немислима.

Нашият репортер видя, че около 15:30 ч. бургазлии масово напускаха работните си места и прииждаха към плажа. Някои са по бански, но има и такива, облечени с импровизирани плажни дрехи. Денят е необичайно слънчев и безветров за тази част от годината, температурата е 29 градуса. Има хора и във водата.

„Ние ходим на плаж до края на май, след което си гледаме бизнеса и оставяме на пришълците да се пържат като цаца във фритюрник и в собствен сос през юли и август“, шегуват се на плажа.
В категории:
Бургас








Почина легендарен спортист
25/03/2025, Вторник 18:19
0





Мъж под чехъл
25/03/2025, Вторник 18:08
1





Спечели Гласът на България, но понесе тежък удар
25/03/2025, Вторник 17:54
0

Почина Сашо Петков
25/03/2025, Вторник 17:50
0



Едър калкан изненада рибарите
25/03/2025, Вторник 17:40
0


Нали с тези цени спечели сърцето на министърката на туризма?;))
Второ, при Жоро винаги всичко е било точно и коректно по отношение на заплащането - парите си ги дава навреме, а осигуровките ги плаща ТОЙ, при условия, уточнени преди встъпване в трудови отношения.
Лично аз съм негов служител, така че си задръжте смешните коментарчета и си избивайте комплексите някъде другаде.
Благодаря! :)))
Браво бе орли!Хитър Петър и Настрадин ходжа ряпа да ядат!