×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • В 2230 офиса на „Български пощи“ ще се обменят левове в евро
  • Поне 24 индийски туристи загинаха при стрелба в Кашмир
  • Мъж е с опасност за живота след падане от въртележка в Ямбол
  • Отиде си журналистката Даниела Кънева
  • Поне 10 убити и над 100 ранени след нощна бомбардировка в Киев
  • СОС отхвърли искане на кмета метростанция да се казва "СК ЦСКА"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Борисов иска хора, хеликоптери и лодки за охрана на границата с Турция


Борисов иска хора, хеликоптери и лодки за охрана на границата с Турция
В телефонния им разговор Меркел е уверила Борисов, че ще се застъпи за искането му и пред Европейската комисия
26 Август 2016, Събота, 01:18 ч.
Източник: 24 часа

България иска да бъде приравнена до Италия и Гърция, когато става дума за европейска солидарност при защитата на външната граница


Днес на работен обяд германската канцлерка Ангела Меркел ще разговаря с колегите си от България, Словения, Хърватия и Австрия. Три са основните теми на разговора им – защита на външната граница на ЕС, бежанската криза, политиката на ЕС без Великобритания.

Срещата е част от дългия дипломатически маратон, който проведе Меркел през тази седмица. Тя се срещна с 15 свои колеги, за да подготви срещата на върха в Братислава на 16 септември в Братислава. И на разговора с Борисов и колегите му днес, и на срещата в Братислава няма да бъдат взимани решения. Става дума за съвместни дискусии, по време на които членките на ЕС трябва да поставят своите виждания за развитието на ЕС в бъдеще и да се направи опит за постигане на компромис.

Борисов има няколко сериозни теми, които ще постави днес. Те не са нови за канцлера Меркел – двамата вече са ги обсъдили в телефонен разговор в края на юли, съобщиха от правителствената служба в Берлин. България иска да бъде приравнена до Италия и Гърция, когато става дума за европейска солидарност при защитата на външната граница. София има нужда от техническа подкрепа под формата на патрулиращи лодки и хеликоптери, както и подсилване с хора на граничната защита, за което ще разчита на „Фронтекс“.

В телефонния им разговор Меркел е уверила Борисов, че ще се застъпи за искането му и пред Европейската комисия. Разговори между двете министерства на вътрешните работи също е имало през тази седмица. На тях България е поискала подкрепа на германското вътрешно министерство при охраната на границата с Турция. Борисов поддържа политиката на Меркел в бежанската криза, стана ясно още при дипломатическата совалка на Меркел.

Дипломатическите фонтове на България в момента са два – с Турция и със страните от Вишеградската четворка – Полша, Унгария, Чехия и Словакия. Турция директно заплаши при срещата на Борисов с турския му колега, че ако през октомври ЕС не изпълни споразумението си за отпадане на визовия режим за турски граждани в ЕС, няма да спазва ангажимента си за задържане на бежанците на своя територия и да приема обратно нелегално влезлите, а ще ги пропуска нататък към Европа. Сценарий, който самият Борисов описва като апокалиптичен. Винтервю за „Франкфуртер алгемайне цайтунг“ той заяви, че се страхува от подобно развитие на нещата и се оплака, че България е оставена практически сама с тази заплаха. За да отпадне визовият режим обаче, Турция трябва да реформира антитерористични яс изакон.

След пуча и последвалите репресии изгледите ЕС да махне визите клонят към нула. Октомври ще се окаже решаващ за бъдещето на ЕС и може да постави България пред сериозни изпитания, ако не получи подкрепа на страните-членки. Засега такава обаче отказват най-вече страните от Вишеградската група, които настояват бежанците да останат извън техните граници и отказват да се съгласят на плана за релокация и прием на бежанци по квоти – въпреки че миналата година той бе приет от Европейския съвет с тяхно участие.



В категории: Политика


3
Коментара
Флагман.БГ Къде обича да прави секс всяка зодия Къде обича да прави секс всяка зодия 24/04/2025, Четвъртък 17:00 0
Защо боядиса косата си
Защо боядиса косата си 24/04/2025, Четвъртък 16:00 1
3
Коментара по темата
3.
wed
28.08.2016 12:53:31
0
0
При кадърно управление можехме да имаме боеспособна АРМИЯ,ГРАНИЧНИ СЛУЖБИ и всичко необходимо,за да си опазим сами границата! За 7-годишното безхаберно управление, това е РЕЗУЛТАТЪТ! Вместо да реже ленти по пътища, пешеходни пътеки,бензиностанции,детски площадки...да беше решил стратегическите, национално отговорни въпроси!!! Сега ще се моли и проси помощ!
2.
Абе Бойко
28.08.2016 09:32:49
1
1
Пусни хората да пазят границата,както правеха.Пери,Мери,Янковци и други хайдути.....
Ограбвали били емигрантите,ами да ги ограбват,важното е да ги връщат от там където са дошли.
Гаранция,човек няма да мине!
1.
Гайда
27.08.2016 23:38:54
1
2
Колкото по-бързо се махнете, толкова по-малко амуджи ще влизат през границата, това е продиктувано от некадърността на управляващите.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Хампарцумян разкри ще открадне ли дигиталното евро спестяванията ни и кой ще взима по-високи заплати Хампарцумян разкри ще открадне ли дигиталното евро спестяванията ни и кой ще взима по-високи заплати Не е напълно изяснено как точно ще се случи всичко и отново всичко се прави от гледна точка на улеснение на икономически активните хора, сподели банкерът пред медията ни БНБ преведе 550 млн. лв. печалба към държавния бюджет БНБ преведе 550 млн. лв. печалба към държавния бюджет  Очаква се банката да преведе още 250 млн. от лихви Къде обича да прави секс всяка зодия Къде обича да прави секс всяка зодия Вижте любимите места на зодиака Мъж е с опасност за живота след падане от въртележка в лунапарк Мъж е с опасност за живота след падане от въртележка в лунапарк Има и още един пострадал Новият закон за брокерите: Легитимира ли „таксата запознанство“ Новият закон за брокерите: Легитимира ли „таксата запознанство“ Посреднически агенции претендират за комисиона в прекомерни размери Какво е мефедрон Какво е мефедрон Допреди по-малко от 20 години „Мяу, мяу!" е бил легален навсякъде по света, но серия от смъртни случаи води до държавна намеса и забрана Ето какви проекти и средства са заложени в капиталовата програма на Бюджет 2025 г. в Камено Ето какви проекти и средства са заложени в капиталовата програма на Бюджет 2025 г. в Камено С пълно мнозинство местният парламент в Камено прие Бюджет 2025 г. При избори сега: ГЕРБ-СДС с 26,4%, ПП-ДБ с 14,2%, "Възраждане" пред ДПС-НН При избори сега: ГЕРБ-СДС с 26,4%, ПП-ДБ с 14,2%, "Възраждане" пред ДПС-НН Ето какви са нагласите след 100 дни управление В неделя затварят важен булевард в Бургас, вижте защо В неделя затварят важен булевард в Бургас, вижте защо Ще се проведе състезание Важно за шофьорите. До утре ще продължат ремонтните дейности в посока Бургас на АМ „Тракия“ Важно за шофьорите. До утре ще продължат ремонтните дейности в посока Бургас на АМ „Тракия“ В две от четирите ленти в участъка от 3-ти до 5-ти км все още се извършва ремонт
Германия дава по 4000 евро на сирийски семейства, за да се върнат обратно в родината си Германия дава по 4000 евро на сирийски семейства, за да се върнат обратно в родината си Над 460 души вече са напуснали доброволно страната Жена изнасилена два пъти в един ден от различни мъже на оживен плаж Жена изнасилена два пъти в един ден от различни мъже на оживен плаж Случаят шокира Обединеното кралство – жертвата е атакувана два пъти на едно и също място сред десетки хора Депутат разкри мирният план в седем точни на САЩ за мир в Украйна Депутат разкри мирният план в седем точни на САЩ за мир в Украйна Русия е изразила готовност да обсъди предложението, Украйна и европейските ѝ съюзници имат сериозни резерви Защо боядиса косата си Защо боядиса косата си Новата визия на Клуни взриви мрежата – Амал Заприлича на скелет Заприлича на скелет Къде е нашият Геро? Актьорът буди тревога с новия си вид 600 хил. българи вече го направиха, ако не сте, побързайте – срокът е 30 април 600 хил. българи вече го направиха, ако не сте, побързайте – срокът е 30 април НАП отчита рекорден брой електронни декларации Заряза Турция, поема към нов живот и кариера в Италия Заряза Турция, поема към нов живот и кариера в Италия Той е голямата звезда на турското кино Тъпче се само с боклуци Тъпче се само с боклуци Ям пица и паста всеки ден, здравословното не ме вълнува, признава Маги Халваджиян Очаква дете Очаква дете Натали Трифонова е бременна с момче Огромна руска атака по Киев (ОБНОВЕНА) Огромна руска атака по Киев (ОБНОВЕНА) Най-малко 9 загинали и десетки ранени
Димо ГЯУРОВ за мира в Украйна: Димо ГЯУРОВ за мира в Украйна: Няма как Европа да признае руски статут на завзетите територии – това събаря целия международен ред Виц на деня Виц на деня Съдията:
- Подсъдимия, защо открадна кравата?
- Господин съдия, тя ме погледна, аз я погледнах... и някакси... просто ей така се случи... съдбата ни събра!
Виц на деня Виц на деня На пазара:
- Бабо, как са доматите?
- Абе като зетьовете - изглеждат хубави, ама ще разбереш какви са, чак след като ги вземеш!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинската сила не е в това да надвиеш другите, а в това да надвиеш себе си – в тишината, в избора да замълчиш, когато можеш да крещиш, и да простиш, когато имаш право да съдиш
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори