×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Коли горяха в София
  • Над 40 жертви на катастрофа в Мексико
  • Студено време и през новата седмица, минималните температури ще са до минус 10°
  • В Косово избират днес нов парламент
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Учени описаха гибелта на Африка само след 10 години


20 Май 2016, Петък, 16:50 ч.
Автор: БЛИЦ

Тогава дневните температури от 46 градуса ще са обичайни

След 10-15 години горещините в Близкия Изток и в Северна Африка могат да станат непоносими за човешкия организъм, което ще доведе до масово напускане на населението от тези територии. Служителите от химическия научноизследователски институт „Макс Планк” в Майнц са подготвили на тази тема изследователски доклад съвместно с колеги от Кипърския институт в Никозия, съобщи норвежкото издание Dagbladet.Според учените, продължителните периоди на силна горещина и пясъчните бури могат да превърнат някои райони в необитаеми.

Учените считат, че към 2050 година нощната температура няма да спада под 30 градуса по Целзий, а денем ще се вдига до 46 градуса, при това периодите на силна горещина ще са 10 пъти по често, отколкото сега.

В категории: Бургас


1
Коментара
Предупреди за измама
Предупреди за измама 09/02/2025, Неделя 21:24 0
Серия от трусове на...
Серия от трусове на... 09/02/2025, Неделя 21:00 0
Много важно решение в ЦСКА
Много важно решение в ЦСКА 09/02/2025, Неделя 20:40 0
Лек спад за Григор
Лек спад за Григор 09/02/2025, Неделя 20:21 0
Нов мощен протест в Сърбия
Нов мощен протест в Сърбия 09/02/2025, Неделя 19:00 0
1
Коментара по темата
1.
_nib_
20.05.2016 16:18:15
0
10
Е.аха и мамата на планетата американците и китайците.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Камен Донев: Никой не мисли каква ще е България след 40 години Камен Донев: Никой не мисли каква ще е България след 40 години "Наблюдавам повсеместна деградация", коментира актьорът и режисьор Кастрират безплатно домашни кучета в... Кастрират безплатно домашни кучета в... Дряново Предупреди за измама Предупреди за измама Ето какво сподели Рачков Много важно решение в ЦСКА Много важно решение в ЦСКА Клубът се разделя с Филип Филипов Ще има ли затопляне на времето? Ще има ли затопляне на времето? Очаква се по-мека зима от четвъртък до неделя следващата седмица Българинът масово не спестява и не инвестира Българинът масово не спестява и не инвестира Еврозаната щяла да се отрази положително в дългосрочен план на джоба ни 10 години затвор за опит за убийство в Лом 10 години затвор за опит за убийство в Лом Съдът уважи граждански иск за 50 бона   Калин Вельов скърби Калин Вельов скърби Почина баща му Руската пропаганда смени тона: Войната свършва. Който е против, е измет Руската пропаганда смени тона: Войната свършва. Който е против, е измет Новите опорки бяха спуснати в телевизията на пропагандист №1 Владимир Салавьов Хванаха 11 нелегални мигранти Хванаха 11 нелегални мигранти Край Елхово
Калин Сърменов, директор на Сатиричния театър Калин Сърменов, директор на Сатиричния театър Системата на театрите колабира! Виц на деня Виц на деня - Брей, че си отслабнала! Каква е тайната?!
- Картофи, лук, чушки, домати, краставици, бамя.
- И само това ли ядеш, а месо?
- Абе какво ти ядене, копах ги!
Виц на деня Виц на деня - Какво работиш?
- Шофьор съм.
- Каква заплата ти дават?
- Седем милиона долара!
- Стига, бе, къде работиш?
- Във "ФОРМУЛА 1"!...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато мъж хване шаран, това е риболов.
Когато жена хване шаран, това е брак!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори