Преглед на регионалния печат: 2/3 от жените в Бургаско са безработни

Вестник "Черноморски фар" припомня за изгорелия кораб "Мехмед Аслан" в рубриката си "Морски хроники"
08 Март 2016, Вторник, 09:53 ч.
Източник: Радио Фокус, снимка: архив на Флагман.бгМайор Стефанов измами две бургаски баби, пише "Черноморски фар"
„2/3 от жените в областта са безработни“ е водещото заглавия на днешния брой на вестник „Черноморски фар”. Безработицата на жените в региона е по-висока от тази на мъжете, сочат данни на КТ „Подкрепа“. Към началото на февруари 2016 безработните в област Бургас са 16 693, от тях 62.14 % са жени. Това ще рече, че 10 373 дами са извън трудовата заетост. За Бургас от 7 261 безработни, 4 436 са жени. Това в проценти е 61.09 %. При младежите до 29-годишна възраст също доминират девойките, както в областта, така и в Бургас. За морския град 58.37 % е делът на безработните дами в тази възрастова категория.„Майор Стефанов“ измами две бургаски баби“ е друго водещо заглавие на от първата страница на всекидневника. Броени дни след като телевизиите гръмнаха с предупреждения за това, че ало- измамници са вкарали схема, в която фалшиви полицаи дават наставления и приканват възрастни хора да сътрудничат, в Бургас изгоряха две дами. Без фантазия, направо привнесено от екрана,те приложиха схемата, която безотказно заработи. Общата сума, с която жените са се разделили, е 6 500.
„Морски хроники: Кораб горял три часа в пристанището“, пише още вестникът. Легендарно ще остане в историята на Бургаското пристанище потъването на кораба „Мехмед Аслан“ на 7 ноември 1997 година. Не толкова заради това, че на тази дата станал един от най-тежките морски инциденти в региона. А защото последвалото изваждане на плавателния съд е било изключително сложна и трудна за изпълнение процедура., която ще остане в историята на морското дело. На стр.11 можем да прочетем интервюто с Георги Чипилски- директор на Летище Бургас, който казва, че се очаква ръст на двата важни пазара- Русия и Германия.
В категории:
Бургас








Ад на кръстовище в София заради пиян моторист
18/04/2025, Петък 21:49
0

18 знака, че женската ви енергия е блокирана
18/04/2025, Петък 21:40
0

3 зодии, които ще направят голям скок в кариерата си тази пролет
18/04/2025, Петък 21:20
0

Няма такъв пухкав кекс с ябълка и моркови, става за нула време
18/04/2025, Петък 21:00
0

Клюкарстването било полезно, твърди учен
18/04/2025, Петък 20:40
0

Мариан Бачев уволни ключов шеф в културата
18/04/2025, Петък 20:20
0

Проф. Рачев: Давайте към планината и морето, там агнешкото е по-вкусно!
18/04/2025, Петък 20:00
0

Путин смълча света, издаде грандиозния си план
18/04/2025, Петък 19:40
1

Няма да повярвате какво ще прави
18/04/2025, Петък 19:20
0




Ако си щастлив и уреден човек, няма да си изливаш злобата в коментарите....
от коментара ви лъха омраза и завист, разбирам ви, че не ви е леко, само че не си го изкарвайте на безработните. Просто вашата съдба е такава, може и да е за добро, че сте подложена на такъв тежък физически труд.Но да се нахвърляте срещу безработните, заради тяхната съдба е глупаво, все пак има и свободолюбиви хора, който искат да си изкарват прехраната, без да се чувстват роби! Аз също се водя безработна, макар и нерегистрирана, но това не значи, че не правя пари! Просто има различни начини за изкарване на прехраната, за мен лично заплата от 400 лв. е неприемлива и предпочитам, да работя за себе си и сама да си определям заплатата!
90% чакат на подаяние, сиреч пари коли!!!
Те и моите не знаят български! :-D
Валери Симеонов му дай да се бие в гърдите за слава.A народа няма работа заради новия башибузук....
Ще ставате "журналисти"!