Семир Абу Мелих пак взриви властта: Ако не бях от управлението, щях да гласувам против здравната стратегия - честно ви казвам!
17 Декември 2015, Четвъртък, 04:44 ч.
Автор: Лъчезар ЛисицовБургазлията за пореден път поиска премахване на монопола на НЗОК
Бургаският депутат от ГЕРБ Семир Абу Мелих за пореден път разкритикува Министерството на здравеопазването и скандализира властта с изказването си в парламента днес.
Абу Мелих е част от управляващото мнозинство, но отново говореше като опозиционер.
Повод за това стана обсъждане на проекта за „Национална здравна стратегия 2020”, чийто идеолог е здравният министър д-р Петър Москов. Тя бе внесена в Народното събрание от Министерския съвет.
„Ако не бях отговорен и не бях от управляващите, бих гласувал „против”, честно ви казвам”, изригна Семир Абу Мелих.
От опозицията бяха видимо доволни от чутото.
Абу Мелих за пореден път защити тезата си, че без генерална промяна на здравния модел чрез премахване на монопола на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК), нищо добро не може да се случи и здравеопазването ще продължи да затъва.
Това не е добро, толкова много страници в стратегията, а по същество няма нищо. Това не води до надграждащия модел. Обръщат го на гръб, по корем, но каквото и да правим, без диверсификация на плащанията нищо няма да се промени, категоричен бе Семир Абу Мелих.
Таско Ерменков от БСП излезе доволен и каза, че всички биха гласували като Абу Мелих, ако мнозинството гледаше обективно на нещата и депутатите му не бяха в управлението.
Семир Абу Мелих обаче отговори, че стратегията от времето на БСП била абсолютно същата.
„Едно и също е – всичко е копи-пейст”, избухна бургаският депутат.
Абу Мелих призова БСП да не „мачкат” избирателите си с лозунги отпреди 20 или 30 години, а да станат модерна партия „модел 2016”.
Впоследствие стана Красимир Янков от БСП, който заяви, че Семир Абу Мелих трябвало, преди да се изкаже, да декларира конфликт на интереси. Известно е, че бургаският депутат е собственик на лечебни заведения.
Мъж изгони съпругата си от бащината ѝ къща и се опита да я удуши пред полицаи
Близо 5% от българите са пристрастени към спиртните напитки
Тази дама отсече, че Димо Алексиев е...
Жена се закани да се изкъпе във ВиК
Теле вкара бургазлия в болница
Шокиращо: Твърдят, че първата съпруга на Димо Алексиев го зарязала заради...
25/11/2024, Понеделник 22:30
2
Предизвикан е на бой
25/11/2024, Понеделник 22:20
4
"Взриви" телевизията
25/11/2024, Понеделник 22:10
2
Вярно ли е, че хората във връзки всъщност са по-щастливи от необвързаните?
25/11/2024, Понеделник 22:00
1
„За“ и „против“ прошката след изневяра
25/11/2024, Понеделник 21:40
1
4-те зодии, които ще намерят нова любов
25/11/2024, Понеделник 21:20
0
За бургазлии това е перфектното предястие - калмари с чуден чеснов сос
25/11/2024, Понеделник 21:00
2
Президентският вот в Румъния: На първи тур води критик на НАТО, социолозите му даваха едва 5%
25/11/2024, Понеделник 20:56
7
7 нездравословни храни, които да избягвате
25/11/2024, Понеделник 20:40
0
Българските гори са едно от местата с най-голямо биоразнообразие в Европа
25/11/2024, Понеделник 20:20
0
„Жени като Дебора Михайлова“: Урсула фон дер Лайен спомена българката на Деня срещу насилието над жени (ВИДЕО)
25/11/2024, Понеделник 20:00
1
Близо 5% от българите са пристрастени към спиртните напитки
25/11/2024, Понеделник 19:58
4
Еднодневната визита на премиера на Турция Ахмет Давутоглу в съседна България изкара наяве няколко забравени реалности, пише в коментар Илнур Чевик от турския вестник „Дейли сабах”.
Първата е фактът, че има няколко приятели на Турция, които са готови да покажат солидарност със страната, докато преминава през криза с Русия, докато се бори с голям поток от сирийски мигранти и със сепаратистки терористи у дома, докато светът продължава да усеща болките от икономическата криза. За приятна изненада на премиера Давутоглу, посланици на няколко мюсюлмански страни, включително на Палестина, Алжир, Азербайджан и Катар го приветстваха на летището в София, което се разглежда като морална подкрепа за турската делегация – особено като се вземе под внимание, че България в момента е раздирана между историческите си връзки с Москва и мястото си в западния съюз, в който също влиза Турция.
Не е тайна, че България беше най-непоколебимият съюзник на Русия през съветска ера и тогава тя беше дори по-агресивна в сравнение с комунистическите политики на Москва. След като СССР се разпадна. България беше хвърлена в ръцете на НАТО и в крайна сметка завърши като член на ЕС. Членството на България в ЕС и липсата й на прогрес в интегрирането на съюза след налетите огромни средства от еврофондове ясно се виждат в занемарената столица София, която прилича на турски град от 70-те години на XX век най-малко. Градът и България се нуждаят от сериозно обновяване, докато човек се чуди какво правят тези хора с милионите евро, които ЕС налива в България.
Бойко Борисов, българският колега на Давутоглу, изглежда, че се бори да донесе стабилност в страната, където хората започнаха да задават въпроси какво се случва с всички тези пари на ЕС. Обикновените българи подкрепят членството в ЕС, но научиха, че то е придружено с трудности, населението трябва да следи начините, по които средствата се харчат от София. В сърцата и ума някои българи все още са с руснаците и това създава конфликт в страната, която се предполага, че трябва да бъде част от НАТО, който днес се конфронтира с експанзията на Русия в Украйна и Сирия.
При тези условия Турция е в противоречие с Москва. След свалянето на руския самолет до Сирия миналият месец, Давутоглу посети България.
Ние лично знаем, че заради продължаващото руско влияние в София, българите не са много ентусиазирани да посрещат Турция, но все още двете „съюзнички” в НАТО успяват да оставят настрана потенциалните различия и да работят по въпроси, които варират от заплахата от сирийски мигранти да залеят България до проблемите с малцинствата в страната, където живее голяма турска общност. Турция успешно развява флага си в София, давайки морал и подкрепа на българските турци, които също са представлявани в българския парламент, а също така оказва подкрепа на българските мюсюлмани, домакинствайки техните лидери по време на разговори в турското посолство.
Ясно е, че България, страна членка на ЕС, има дълъг път да извърви преди да се превърне в икономически надежден партньор в ЕС. Българите трябва да преодолеят психологическите връзки, които ги обвързват с агресивна Русия и да започнат да приемат ценностите на ЕС. Турция може активно да помогне в тази мисия. Турция може също да помогне за поддържане на вътрешната стабилност чрез влиянието си над турците и мюсюлманите в страната.
Navremeto niamashe takiva diskusii.
Bravo!!!