×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бежанците спасяват съдилищата в Малко Търново и Царево, засега


25 Ноември 2015, Сряда, 12:21 ч.
Автор: Петър ПЕТРОВ, снимка: авторът

Въпрос на национална сигурност е в пограничните райони да има и съдилища, и прокуратури, заяви прокурор Любомир Петров


Проблемът с бежанския наплив засега ще спре на планираните реформи в пограничните съдилища като тези в Малко Търново и Царево. Това стана ясно на брифинг за медиите, на който присъстваха председателят на Апелативен съд – Бургас Деница Вълкова, административният ръководител на Апелативна прокуратура Любомир Петров, както и представителите на ВСС Румен Боев и Камен Иванов.

„Бежанците атакуват най-много вашия и още един регион в страната. Няма как да не вземем под внимание това. От изключителна важност е в тези райони да има функциониращи съдилища. Не искаме да нарушим правата на хората или достъпа им до правораздаване”, заяви членът на ВСС Румен Боев.

Съдия Вълкова очерта една доста притеснителна картина за нашия регион, като по нейните думи се очаква напливът на нелегални имигранти да се засили още повече през идните месеци. „Твърдо застъпваме позицията, че не бива да се предприемат никакви действия по закриване, обединяване, оптимизиране и реорганизация на съдебната карта в нашия район, докато не бъде преодолян проблемът с т. нар. бежанска криза. Знаете, че в нашия район е първата ефективна присъда  за трафикиране на мигранти –  в Царевски районен съд. Ако досега бяха отчитани повече случаи на придвижване на мигранти по вода, то с настъпването на зимния сезон концентрацията на преминаване ще бъде тук – в района на Малко Търново, където все още не е изградена граничната ограда”, каза Деница Вълкова. Тя добави, че непрекъснато постъпват сигнали за незаконно преминаване на границата и евентуални промени ще застрашат суверенитета на държавата и сигурността на гражданите на целия ЕС.

Шефът на Апелативна прокуратура също се обяви срещу каквито и да било промени в района. „Бургаска област е на второ място в страната по тежки престъпления след София. Ние сме външна граница за ЕС и като морска, и като сухопътна граница. На този етап не може да се мисли за никаква реорганизация на най-натоварените прокуратури, каквито са Несебър и Елхово, например”, коментира прокурор Петров. Той добави, че е въпрос на национална сигурност в пограничните райони да има и съдилища, и прокуратури.

Припомняме, че общинските съветници в Царево се обявиха категорично против закриването на Районния съд. Те приеха обща декларация още на тържествената си сесия, с която са били запознати и представителите на ВСС. /ВИЖ ТУК/. Съдия Вълкова отбеляза, че подобни декларации се подготвят и в Малко Търново, Карнобат, Айтос и Поморие.

Магистратите няколко пъти подчертаха, че на днешната среща не са обсъждани варианти за закриване на съдилища и прокуратури. Те обаче добавиха, че плановете за прекрояване на съдебната карта на България са все още в начална фаза.

Както Флагман.БГ вече съобщи, пред закриване са Районните съдилища в Айтос, Царево и Карнобат. Това е част от стратегията за реформа на съдебната власт.

В категории: Темида


3
Коментара
Флагман.БГ "Погребаха" го "Погребаха" го 22/02/2025, Събота 14:21 1
3
Коментара по темата
3.
Бургазлия
25.11.2015 19:21:40
2
1
Айтос е на 30км.от Бургас.Меден Рудник е на 15км от съда.Та питам-защо му е на Айтос съд,освен за престиж.
2.
Eeeeee
25.11.2015 18:27:34
1
2
В едно нещо да има файда от бежанците - да се запазят топлите местенца на някой-друг тюмбелин в съдилищата из района!
1.
Да
25.11.2015 16:53:03
0
9
Дано не ги закрият, но да са много по-ефективни и справедливи с присъдите на доказани бандити. Това важи всъщност за всички съдилища и прокуратури. Проблема е голям в съдебната система и трябват кадрови промени.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Министерството на туризма представи България на много голямо туристическо изложение Министерството на туризма представи България на много голямо туристическо изложение В Дания Борисов с извънреден ход след екшъна на "Възраждане" на пъпа на София Борисов с извънреден ход след екшъна на "Възраждане" на пъпа на София Осъждаме политическата агресия и риторика, която подменя политическия дебат и въвежда в заблуждение общественото мнение по отношение на членството на България в Еврозоната, посочват от партията на Борисов Карлос Насар разкри мечтите си и обяви: Господ винаги ме среща с правилните хора Карлос Насар разкри мечтите си и обяви: Господ винаги ме среща с правилните хора Когато скъсах ахилес, от федерацията спряха да ми вдигат телефона, обяви олимпийският шампион Без основен ремонт и разширение на пътя, животът на юг от Бургас ще замре Без основен ремонт и разширение на пътя, животът на юг от Бургас ще замре Очакваме държавата да действа адекватно по Общия устройствен план Искате бели зъби? Лесни начини да ги постигнете в домашни условия Искате бели зъби? Лесни начини да ги постигнете в домашни условия Едва ли има някой, който не би искал да има красива усмивка, на която всеки да се възхищава Огромен проблем пред Южното Черноморие Огромен проблем пред Южното Черноморие Южното Черноморие е поставено под риск да остане без питейно-битово водоснабдяване през летните месеци Арестуваха директор на училище, поискала 20 хил. лева рушвет Арестуваха директор на училище, поискала 20 хил. лева рушвет Задържана е в момент на получаването на половината от сумата Напрежение на протеста на "Възраждане", има пострадали Напрежение на протеста на "Възраждане", има пострадали Какво се случва в София? Костадинов: 10 хиляди българи се борим за свободата на другите 6 490 000 Костадинов: 10 хиляди българи се борим за свободата на другите 6 490 000 Ето какво твърди политикът Ранени полицаи и арести на протеста на „Възраждане” Ранени полицаи и арести на протеста на „Възраждане” "Възраждане" запали чучула с лицата на видни европейски лидери в центъра на София. Това съобщиха от пресцентъра на партията
Жали 10-годишна присъда за убийство, бил невинен Жали 10-годишна присъда за убийство, бил невинен През 2023 година той уби приятеля си Тони Тоневски Почина легендарен музикант Почина легендарен музикант В САЩ скърбят Има голям празник Има голям празник Баримор е родена на 22-ри февруари Тръмп със знаково уволнение в САЩ Тръмп със знаково уволнение в САЩ Чарлз Браун вече не е председател на Съвета на началник-щабовете на въоръжените сили на страната Изненада феновете си Изненада феновете си Снима се в първия си сериал Украинци в САЩ с масови шествия Украинци в САЩ с масови шествия Броени часове до третата година от началото на войната Тръмп с ключов коментар за Зеленски и Путин Тръмп с ключов коментар за Зеленски и Путин Зове за преговори между Киев и Москва Мъск със смразяващи думи за Украйна Мъск със смразяващи думи за Украйна Отношенията между Вашингтон и Киев са много динамични, получи се разлив Любовни вълшебства за Рака, а Овенът да внимава с парите Любовни вълшебства за Рака, а Овенът да внимава с парите Хороскоп за деня – 22 февруари 2025, събота Тя ли е най-красивата блондинка в Калифорния? (СНИМКА) Тя ли е най-красивата блондинка в Калифорния? (СНИМКА) Колинс е модел
Бойко Борисов Бойко Борисов Оказва се, че вратата на ПП не се отваря и затваря, а се върти Виц на деня Виц на деня Жена към мъжа си:
- Всички мъже сте еднакви...!
Съпругът:
- Ти пък всички ли си изпробвала!
Виц на деня Виц на деня - Тате, защо мама казва, че си прасе?
- Защото и ям буламачите!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Много е трудно да не правиш нищо, никога не знаеш кога си свършил.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори