Не искат бивш вратар в ръководството на „Черноморец“, жена му била окръжен прокурор
Мъжът на окръжната прокурка на Бургас Калина Чапкънова - Еролин Кючуков ще влезе в СД на ПСФК "Черноморец Бургас", въпреки съпротивата от опозицията
28 Април 2015, Вторник, 10:38 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимка: е-БургасОбщината сменя целия СД на "Черноморец", вади стадиона от общото дружество
Предложението бившият вратар на „Нефтохимик“ Еролин Кючуков да влезе в Съвета на директорите на ПСФК „Черноморец Бургас“ като представител на Община Бургас, нажежи страстите на днешната сесия на Общинския съвет.Кандидатурата на Кючуков бе вкарана в последния момент, като предложение на ресорната комисия, занимаваща се с казуса „Черноморец“. Другите две имена бяха на експрезидента на клуба Тома Томов и легендата Иван Притъргов. Опозицията остана изненадана от предложението и настоя Кючуков да бъде изваден от състава на СД.
„Жена му е окръжният прокурор на Бургас Калина Чапкънова. Има явен конфликт на интереси. Тя досега не е показала желание да разследва злоупотребите в дружеството, а прокуратурата трябваше отдавна да влезе там“, поискаха от НФСБ и предложиха алтернатива – бившият журналист на ТВ СКАТ и настоящ на БНР – Георги Костадинов. Предложението обаче бе отхвърлено от мнозинството и Кючуков остана като представител на Община Бургас в ПСФК „Черноморец Бургас“ АД.
В петчленката освен Кючуков, Притъргов и Иван Томов попадат и настоящите членове на СД - юристът Иван Цанев и Мирослав Йорданов. Дали обаче те ще бъдат вписани – е трудно да се прогнозира, защото трябва да се проведе извънредно общо събрание на дружеството и сменят старите членове на Съвета на директорите – Георги Мицов и Митко Събев. На този етап и двамата декларират готовност да излязат от оперативното ръководство на клуба.
Тома Томов (на преден план) ще влезе в ръководството на ПСФК "Черноморец Бургас" АД
|
Идеята е след като се впишат петимата нови членове на Съвета на директорите да се промени Уставът на ПСФК „Черноморец Бургас“ АД. 50 % от капитала на дружеството са собственост на Община Бургас, останалите на "Петрол холдинг" АД.
Първата крачка е оттук нататък решенията да се вземат с обикновено мнозинство, а не с гласовете на 67 % от акционерите, както е сега. Втората - увеличаване на капитала на дружеството с издаването на 10 акции в полза на Община Бургас. По този начин Общината ще стане мажоритарен собственик. Евентуална трета стъпка ще бъде изваждането на стадион „Черноморец“ от активите на общото дружество и прехвърлянето му към „Спортни имоти“.
Големият проблем – кой ще плати дълговете на ПСФК „Черноморец Бургас“ АД обаче остава висящ. Според кмета Димитър Николов, положението на изглеждало толкова страшно, колкото се опитва да го представи опозицията.
“Дълговете са около 16 млн.лв. Нашият анализ показа следното нещо. От тях 1 млн. са сериозните задължения – към „Пума“ и футболисти. Останалите 3 млн.лв. са към Националната агенция по приходи и Община Бургас, а всички други – към Денис Ершов и Митко Събев. И двамата заявиха пред мен, че нямат претенции за тези средства, които са вкарали в клуба. Смятам, че Община Бургас може да си позволи с малко средства да понесем най-нетърпимите плащания в рамките на 1 млн.лв., може и някои от тях да бъдат разсрочени“, каза кметът Димитър Николов и уточни, че досега Сметна палата и Агенцията за държавна финансова инспекция (АДФИ) не могат да направят пълен одит, защото нямат законово право.
За да се случи това дружеството трябва да е над 50 % общинска или държавна собственост. Едва след като Община Бургас стане мажоритарен собственик, ще се допусне пълен одит от компетентните органи.
На днешното заседание Общинския съвет не даде правомощия на ресорната комисия да провери книжата на дружеството. До този момент това бе пречка Йордан Георгиев и Константин Бачийски да разгледат счетоводните документи. "Вързвате ни ръцете", оплакаха се съветниците.
Без паника! Зимата смалява пенисите с 50%
Храм в Поморие набира средства за реставрация на икони
Иван от известното дуо водещи си призна, че бил на 3 уискита преди 9 сутринта
Отиде си режисьорът, обучил Иво Димчев, Нети, Орлин Павлов, Елена Петрова
Маскирани ограбиха трудноподвижен дядо, нападнали го докато спи
Тормоз в детска градина! Още я удряй, крещи помощник възпитателка
25/11/2024, Понеделник 10:05
0
Това е класическа рецепта за свинско с кисело зеле
25/11/2024, Понеделник 09:59
0
Какво време ще донесе новата седмица
25/11/2024, Понеделник 09:37
0
Маскирани ограбиха трудноподвижен дядо, нападнали го докато спи
25/11/2024, Понеделник 08:34
3
Храм в Поморие набира средства за реставрация на икони
25/11/2024, Понеделник 08:02
1
Трима непълнолетни задържани за нападението над мъж в столичен мол
25/11/2024, Понеделник 07:39
1
Без паника! Зимата смалява пенисите с 50%
24/11/2024, Неделя 22:00
5
6 начина да разберете дали връзката ви с любимия е реална или е просто илюзия
24/11/2024, Неделя 21:40
0
4 зодии, които обичат да симулират щастие
24/11/2024, Неделя 21:20
0
Най-вкусната и мека домашна питка с мак и сусам
24/11/2024, Неделя 21:00
0
Храните, които борят стреса, напрежението и безпокойството
24/11/2024, Неделя 20:40
0
Тийнейджъри нападнаха продавач е столичен мол
24/11/2024, Неделя 20:36
3
- Това е невъзможно. Вие сте умни хора, не може общината да иска. И аз искам да съм Господ, но не съм. Вижте, има закони. Не може два субекта да участват в едно дружество, единият да апортира земята си, тя да бъде остойностена като пари, другият да даде съответното количество пари, и след това от общината да кажат – искаме да си вземем стадиона, защото ние сме го дали. А с нашите пари какво става? Не може, това е имущество на дружеството. Няма сила на света, която да върне тази сделка. Единственото, което може да се случи е тази земя да бъде погубена, защото дружеството започва да трупа дългове, а никой не се грижи за него.