×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бургаска аптека с 5000 лева глоба, неправоспособно лице продавало специалните лекарства


Бургаска аптека с 5000 лева глоба, неправоспособно лице продавало специалните лекарства
Инспектори направили постановка с фиктивна продажба в обекта на ЕТ „Богориди Марийка Мекенян“
01 Април 2015, Сряда, 08:23 ч.
Автор: Лидия НИКОЛОВА Снимки Авторът

Актът на ЕТ „Богориди Марийка Мекенян“ е потвърден от Бургаския административен съд. Решението е окончателно

Глоба от 5000 лева лева отнесе бургаска аптека от Изпълнителната агенция по лекарствата. Лекарствата по предписания в търговския обект на бул. „Богориди” 38  били продавани от неправоспособно лице. Санкцията е потвърдена на втора инстанция от Бургаския административен съд, а решението е окончателно. 

Аптеката на ЕТ „Богориди Марийка Мекенян“ била проверена на 10 април м.г. Инспекторка от Изпълнителната агенция по лекарствата направила контролна покупка на „Ципрофлоксацин Актавис 500 mg x 10 film-coated tablets” с режим на отпускане „по лекарско предписание”. Продажбата била извършена от Виолета Пройкова- помощник-фармацевт, служител в аптеката, която издала касова бележка за 5,00 лева.

От Агенцията съставили акт, а в него е вписано, че „търговецът е допуснал дейността по отпускане на лекарствени продукти с режим „по лекарско предписание”, да се извършва от лице, което не притежава необходимата образователна квалификация „магистър фармацевт”, т.е. от неправоспособно лице”. Издадено било наказателно постановление № РД-И-079/18.07.2014г., в което като нарушени са посочена разпоредбите на чл.220 ал.3, вр. с чл.220, ал.1, вр. с чл.219, ал.1, вр. чл.288, ал.1 от ЗЛПХМ. 

По време на делото в Бургаския районен съд магистратите приели, че Виолета Пройкова е правоспособно лице, тъй като имала фармацевтично образование. В тази връзка Темида отменила наказателното постановление на Изпълнителната агенция по лекарствата.

Според Бургаският административен съд решението на БРС е неправилно. В случая по закон помощникът-фармацевтът имал забрана за извършване на конкретните дейности и в тази връзка бил неправоспособен.


В категории: Темида


Голямо напрежение в София
Голямо напрежение в София 15/04/2025, Вторник 09:20 0
Флагман.БГ Стана 4-кратен световен шампион Стана 4-кратен световен шампион 15/04/2025, Вторник 08:33 0
Земетресение в Калифорния
Земетресение в Калифорния 15/04/2025, Вторник 08:00 0
Какво ще е времето днес?
Какво ще е времето днес? 15/04/2025, Вторник 07:18 0
Почина млад футболист
Почина млад футболист 14/04/2025, Понеделник 21:33 2
6
Коментара по темата
6.
Glaruss
02.04.2015 10:08:28
2
4
И това, ако не е поръчка?! На! Марешки, Магарешки или който и да е от конкурентите. Срамота. С какви тъпотии занимават съдилищата.
5.
%5
01.04.2015 23:28:20
1
5
Само тази аптека ли проверихте?Ако бяхте проверили още пет други щяхте да напишете още 5 такива "труда".Пактиката е такава във всички аптеки!
4.
Батка с Адидаска
01.04.2015 21:00:25
1
11
Трябва да се намери някакъв начин такива актове да се плащат изцяло от собственика на аптеката а не от персонала.Закон ли,наредба ли... каквото и да е но аптекарката не е виновна за нищо.Тя си има някаква степен на фармацевтично образование,кандидатства за работа и изпълнява рецептите.Виновен е само собственика,който много добре знае кой фармацевт с каква образователна степен какви лекарства има право да продава,но за да спести от заплата някой лев се прави на улав и наема продавачка с по малък ценз.
3.
До Алекс
01.04.2015 20:27:10
1
12
А ако "аптекарката" сбърка дозировката и даде доза за възрастни на бебе, тогава не правят добро, и биват оплювани по новините, и всички се вайкат "как може такова нещо". Да кажа ли защо помощник фармацевти ни продават лекарства по лекарско предписание? Защото им заплащат по-малко, магистрите които са на заплата искат многократно по-високо възнаграждение, и собствениците са принудени да наемат помощник фармацевти.
2.
novo-1
01.04.2015 19:15:02
6
8
тази аптека е на жената на проф. Ованес Мекенян - почетен гражданин на Бургас. Голям пример за почтеност. На такива мошеници и лъжци, заедно с проф. Петко Петков, в последните години Гербджийския общински съвет раздава титлата.
1.
Алекс
01.04.2015 18:21:38
4
22
Това, че аптекарката е направила едно добро като са я помолили, не значи, че е извършила престъпление, щото да бъде наказана с 5 хил. лв. Да правиш такъв акт в тези трудни времена, когато всеки втори се чуди как да оцелее е меко казано повече от престъпление.Но един ден служителката от инспекцията навярно ще бъде възнаградена.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
4-годишно момче избяга от детска градина 4-годишно момче избяга от детска градина Момчето минало няколко пресечки и един булевард, за да стигне до кооперацията, в която живее Бургазлия пак пристъпи закона Бургазлия пак пристъпи закона Криминално проявен и осъждан мъж задигна маркови слънчеви очила Какви са нагласите на работодателите в България? Какви са нагласите на работодателите в България? В Бургас се наблюдава умерено нарастване в намеренията за наемане на нови служители Голямо напрежение в София Голямо напрежение в София В "Захарна фабрика" Как са изглеждали преди 35 години (СНИМКА) Как са изглеждали преди 35 години (СНИМКА) Катето Евро показа трогателен кадър Стана 4-кратен световен шампион Стана 4-кратен световен шампион Млад българин удивлява в математиката Неприятно: "Фолксваген" отнесе мъж в Бургас Неприятно: "Фолксваген" отнесе мъж в Бургас Удареният от колата е с комоцио, няма непосредствена опасност за живота му Какво ще е времето днес? Какво ще е времето днес? По Черноморието ще е предимно облачно Остава ли групата около Доган в управлението? Остава ли групата около Доган в управлението? Трилърът със "Сараите" може да пренареди силите в парламента Българите са в основата на човешката цивилизация! Това е доказано от Раковски Българите са в основата на човешката цивилизация! Това е доказано от Раковски Най-големият български учен и революционер е успял да определи съвсем точно къде е прародината ни и е установил, че гръцкият език е формиран от нашия
Почина Ализа Маген - жената с най-висок пост в историята на "Мосад" Почина Ализа Маген - жената с най-висок пост в историята на "Мосад" Тя си отиде на 88 години Феноменалните Иван Димов и Ангел Русев станаха европейски шампиони Феноменалните Иван Димов и Ангел Русев станаха европейски шампиони Единият спечели по категоричен начин титлата в категория до 61 килограма при мъжете, а другия в изтласкването бе без никаква конкуренция Почина млад футболист Почина млад футболист В Руската федерация Трагедия! Микробус падна в Дунав Трагедия! Микробус падна в Дунав Извадиха трупа на шофьора, българин е Избухна дипломатически скандал Избухна дипломатически скандал Между Франция и Алжир Прави голям бизнес ход Прави голям бизнес ход Ще става съсобственик на клуб   Огромна трагедия със строителни работници Огромна трагедия със строителни работници В Полша Тръмп поиска да отнемат лиценза на телевизия CBS заради "остри плювки" към него Тръмп поиска да отнемат лиценза на телевизия CBS заради "остри плювки" към него CBS е извън контрол, на нива, невиждани досега, и трябва да платят висока цена за това, смяна президентът на САЩ Таксиметровите шофьори в Атина обявяват 24-часова стачка Таксиметровите шофьори в Атина обявяват 24-часова стачка Протестът е срещу забраната такситата да се движат в бус лентите Първата ИИ певица изпя легендарна чалга и избухна голям скандал Първата ИИ певица изпя легендарна чалга и избухна голям скандал Десислава иска 15 хил.лева
Евгени Минчев Евгени Минчев Не ви е работа дали съм пил и паднал, поне не карам пиян като вашите любимци Виц на деня Виц на деня - Чуk... чуk...
- Кой чука?
- Който може и на който му дадаааат!
Виц на деня Виц на деня Между лекари:
- Ще бъде ужасно, ако един певец разбере след операция,
че повече не може да пее.
- Ще бъде още по-ужасно, ако не разбере това.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Както е тръгнало след 100 години в България ще останем само аз и Лили Иванова...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори