×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Мъж даде 16 000 лева и 23 пакета захар за разваляне на магия, а после се оплака в полицията
  • Девет от 10 човека не знаят, че страдат от хронично бъбречно заболяване
  • Южна Корея съобщи за първия случай на шап от близо две години насам
  • КЗК образува производство срещу "Гранична полиция" по договор за доставка на автомобили
  • ЕС обмисля военна помощ за Украйна в размер на 40 милиарда евро през 2025 г.
  • Маскирани се опитаха да отвлекат мъж във Великотърновско
  • САЩ проучват възможностите за сътрудничество с руската компания "Газпром"
  • В Берлин започнаха коалиционните преговори за новото правителство
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Разубеждавали 3 часа и половина Първанов за оставката


Разубеждавали 3 часа и половина Първанов за оставката
Първанов беше категоричен пред Димитър Цонев, че групата му няма да гласува дълга, но зад гърба му тя направи тъкмо това
26 Февруари 2015, Четвъртък, 20:39 ч.

Лидерът на АБВ най-много е сърдит на Ивайло Калфин, Румен Петков се върти в момента и иска да е добре с всички

11 депутати от АБВ 5 минути преди гласуването на 8-те милиарда евро нов дълг в инфарктната сряда обърнаха решението си на 180 градуса и раниха жестоко егото на лидера си Георги Първанов. Те подкрепиха предложението на правителството, а бившият президент обяви, че подава оставка от председателското място, 15 часа след вота."Ситуацията наистина е сериозна, по-голямо изпитание за политическите партии тази година няма да има. В политиката трябва да има морал", обяви Георги Първанов. Поводът е разминаването между неговото мнение и това на депутатите му.

След гласуването на дълга той извикал най-близкото си обкръжение, за да му съобщи, че иска да си тръгне. Всички се опитали да го разубедят да не подава оставка, пише "168 часа". Аргументите им за това били два. Единият - че на АБВ се дължи промяната в позицията на финансовия министър Владислав Горанов, че ще се изтеглят 2 милиарда евро по-малко от първоначално изискваните. Второто, с което съратниците на Първанов се опитали да го спрат, било, че сега БСП и "Атака" остават в изолация, защото само двете партии не подкрепиха емитирането на нов дълг. АБВ от самото начало се измерва с другата лява партия БСП.

"В очите на европейците нямаше да изглежда добре, ако гласувахме с "Атака" и дори БСП, които са членове на Партията на европейските социалисти, но се компрометираха с позицията си", казали съпартийците на бившия президент. Той обаче бил непреклонен и не искал да чуе аргументите им. Разговорът продължил 3 часа и половина, свидетелстват запознати. Обяснявал, че никога не е разигравал избирателите си, никога не е преобръщал позицията си на 180 градуса, държи на името и на реномето си в политиката, което изградил в последните 25 г.

"Георги Първанов заяви преди няколко дни в предаването на Димитър Цонев, че е готов да се хвана на бас, че групата му няма да промени становището си и ще гласува против емитацията на облигации. Сега те го изиграха зад гърба му и го направиха за смях", коментираха депутати. Бившият президент бил обиден не толкова на шефа на групата Борислав Борисов и Кирил Цочев, а най-вече на Ивайло Калфин, който пръв застана на позицията на Бойко Борисов и Владислав Горанов. Още в началото социалният министър обяви, че в лично качество, без да ангажира колегите си от АБВ, смята, че се налага тегленето на нов дълг от 8 милиарда евро.

В категории: Политика


7
Коментара
Флагман.БГ Почина легендарен певец от 80-те години Почина легендарен певец от 80-те години 14/03/2025, Петък 16:51 0
Флагман.БГ Нова държава се появи на Балканите Нова държава се появи на Балканите 14/03/2025, Петък 15:55 0
7
Коментара по темата
7.
Реалист
27.02.2015 14:56:39
0
0
Какво има да го уговарят 3 часа. Те го изложиха, оспориха му авторитета! А сега го ударили на молби.
На тия от АБВ-то - Калфин и прочее компанията, трябва да им е ясно, че АБВ е Георги Първанов. Няма Първанов, няма и АБВ.
6.
Чичак
27.02.2015 11:49:40
1
1
Само ГЕРБ и ДПС ,там е истината и далаверата.
5.
Чичак
27.02.2015 11:49:40
1
1
Само ГЕРБ и ДПС ,там е истината и далаверата.
4.
Чичак
27.02.2015 11:49:40
1
1
Само ГЕРБ и ДПС ,там е истината и далаверата.
3.
AGENT GOCE
27.02.2015 10:15:49
2
3
НЯМА ДА МОГА ДА ОТКРАДНА ПОНЕ 5 МИЛИОНА ОТ ТОЗИ ЗАЕМ ЗА КАКВО ДА СТОЯ В ПРАВИТЕЛСТВОТО ЗА ЕДНА ГОЛА ЗАПЛАТА ЛИ
2.
Хихо
26.02.2015 18:28:09
1
5
А Пикаещият във фонтана ко рече?
1.
санчо панса
26.02.2015 18:20:13
1
8
Предателите независимо кого предават-дали лошите /дали добрите винаги губят
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Дете със спешна нужда от трансплантация летя до Германия със "Спартан" Дете със спешна нужда от трансплантация летя до Германия със "Спартан" На борда с малкия пациент са били неговите родители, медицински екип от СБАЛ по детски болести "Проф. Иван Митев" и медицинска реанимационна сестра от ВМА Морето в Поморие завря от кефал, рибите скачат във въздуха (ВИДЕО) Морето в Поморие завря от кефал, рибите скачат във въздуха (ВИДЕО) Сребристи перки хвърчат на фона на розовото небе 50-годишен българин счупи дрегера 50-годишен българин счупи дрегера В София Чистка на нацистите, убили 48 беззащитни хора в Одеса Чистка на нацистите, убили 48 беззащитни хора в Одеса Демян Ганул е убит след решението на Европейският съд по правата на човека в Страсбург да осъди Украйна за зверствата в профсъюзния дом Науката да е в основата на новите европейски политики в синята икономика поискаха черноморски кметове Науката да е в основата на новите европейски политики в синята икономика поискаха черноморски кметове Рибарите настояват за по-достъпни научни изследвания и опростено законодателство При работа на смени: Възнаграждението за положен нощен труд включва ли се при изчисляване на размера на обезщетението при пенсиониране? При работа на смени: Възнаграждението за положен нощен труд включва ли се при изчисляване на размера на обезщетението при пенсиониране? Често се случва – работодател, дали от незнание или нарочно да се опитва да ощети свой служител България и Полша създават нова мрежа за туристическо сътрудничество в рамките на Инициативата „Три морета“ България и Полша създават нова мрежа за туристическо сътрудничество в рамките на Инициативата „Три морета“ Българската делегация взе участие в дискусии за икономическото и инфраструктурното развитие на региона Царево ще има нова скулптура край морето – проектът на Никола Колев ще вдъхновява поколенията Царево ще има нова скулптура край морето – проектът на Никола Колев ще вдъхновява поколенията С г-н Никола Колев работим по тази идея - кът, на брега на морето в кв. Василико, до който да се спреш и да усетиш времето, да се замислиш за живот, подчерта кметът Марин Киров Полски извор с нов водопровод – старт на мащабен проект за близо 5 милиона лева Полски извор с нов водопровод – старт на мащабен проект за близо 5 милиона лева Местните са щастливи - след 50 години сменят канализацията  Звездата Мария Бакалова на премиерата на “Триумф” в Бургас Звездата Мария Бакалова на премиерата на “Триумф” в Бургас Възпитаничката на НАТФИЗ “Кръстьо Сарафов” Мария Бакалова е първата българска актриса с номинация за “Оскар”, която получи през 2021 за ролята си във филма “Борат 2”
Тръмп разкри, че има угроза от ужасно клане Тръмп разкри, че има угроза от ужасно клане На фронта е страшно Нова държава се появи на Балканите Нова държава се появи на Балканите Баня Лука е нейната столица  Изрод направи бебе на 11-годишната си дъщеря, обвини я, че сама си е виновна Изрод направи бебе на 11-годишната си дъщеря, обвини я, че сама си е виновна Извергът не само не признава вината си, но дори представя абсурдно оправдание – че момичето само било „вкарало сперматозоид в себе си“ Истината за тяхната връзка Истината за тяхната връзка 40-годишният бизнесмен остана шокиран при вида на младото момиче, с което до скоро е имал интимни отношения Путин подкрепя спиране на огъня? Специален пратеник на САЩ предава съобщение на Тръмп Путин подкрепя спиране на огъня? Специален пратеник на САЩ предава съобщение на Тръмп Изявлението на президента за принципната му подкрепа за прекратяване на огъня в Украйна оправдава предпазливия оптимизъм на САЩ След три брака и два развода – Джейда Дювенджи пак мечтае за сватба След три брака и два развода – Джейда Дювенджи пак мечтае за сватба В твоето лице открих истинската любов. Ако решиш да продължим заедно като семейство, няма да откажа“, написа Дювенджи в социалните мрежи, обръщайки се към своя любим Тази българка стана популярна от турските сериали, а сега е на път да покори света Тази българка стана популярна от турските сериали, а сега е на път да покори света Гюлсим Али триумфира в Париж – носи тоалети на топ дизайнерка Опита се да прелъсти звезда от турско кино Опита се да прелъсти звезда от турско кино Тя е страхотна жена, но аз съм необвързан само по документи. Обичам годеницата си и нямам намерение да я предавам с авантюри, споделил Улусой Истината за Зуека и Капките Истината за Зуека и Капките Маги Халваджиян говори от година с него  Принц Уилям може да получи нова титла Принц Уилям може да получи нова титла Вижте подробности
Първан СИМЕОНОВ, социолог Първан СИМЕОНОВ, социолог Да затворим страницата за касиране на изборите, може да последва румънски сценарий Виц на деня Виц на деня - Какво връх на разбирателството в брака?
- Когато и без думи успеете да се скарате.
Виц на деня Виц на деня Учителят по математика към учениците:
- Има ли силни математици?
- Дааа! - викат всички.
- Добре, щото едни шкафове тряа се носят...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Извънземен съм, да... казах вече... Извънземен съм... Като се прибера утре в Земен ще ти звънна!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори