Пазете се! Мними социални работници обикалят в бургаския ж. к. Меден рудник, питат дали получавате детски

Две жени разпитват дали младите майки си получават редовно детските, казват, че това е проучване на социалните. Не се хващайте
Ключови думи:
бургас, ж. к. меден рудник, измамници, социални служители, жени, детски надбавки, майка
21 Февруари 2015, Събота, 05:45 ч.
Автор: Флагман.бгВнимавайте, не пускайте непознати в домовете си, зове бургазлийка
Изобретателни измамници всеки ден измислят нови схеми в Бургас. Две жени, представящи се за социални служителки, обикалят в ж. к. Меден рудник и обират домовете на млади майки. За това алармира в рубриката ни „Вашият сигнал до ФЛАГМАН” бургазлийка, която за малко да се хване на въдицата на мошеничките. Младата жена разкри още странни ситуации, в които е попадала и предупреди, че винаги е необходимо да бъдете нащрек, за да се предпазите от измама.
„Жените са посетили постоянния ми адрес и са питали дали редовно си получавам детските надбавки. Обяснили, че това е проучване на социалните. Странното е, че са ме търсили поименно, а не са знаели колко и какви деца имам. Отворила е майка ми, която се стреснала от въпросите им и казала, че ще ми се обади, но те й обяснили, че няма нужда и си тръгнали”, пише ни младата майка.
„Не можах да схвана защо са питали дали получавам детски. Сигурно искат да разберат в това семейство дали има деца и после по телефона да ме шашнат с някой неприятен инцидент с детето”, продължава тя.
„Разбрах, че има и други апаши, които пък се представяли от Агенцията за закрила на детето. Обяснявали, че някой съсед е пуснал жалба срещу вас, че не си гледате детето. Под предлог, че искат да огледат обстановката, в която живеят децата, оглеждат другата обстановка и ако могат да докопат нещо, го крадат”, пише притеснената майка. „Срещала съм и такива, които записват нещо до входа на пощенските кутии на блоковете. Като ме видяха, спряха да пишат и си дадоха вид, че чакат някой, но ми бяха пределно ясни”, добавя тя.
„Бъдете бдителни и не се връзвайте на подобни мошеници. Станали са много изобретателни, толкова убедително могат да те преметнат, без да се усетиш. Внимавайте, не пускайте непознати в домовете си. Надявам се и полицията да си върши работата. Ние не се хванахме на въдицата и не съм подавала сигнал, защото едва ли има какво да се направи. Искам обаче да предупредя всички – пазете се”, пише до Флагман.Бг притеснената майка.
В категории:
Вашият сигнал до ФЛАГМАН






Влезе по спешност в болница
23/04/2025, Сряда 21:00
0

Снайперисти застреляха над 700 коали
23/04/2025, Сряда 20:40
2

Путин демонстрира отлични отношения към съседка на България
23/04/2025, Сряда 20:18
0

Атака с брадва разтърси родно село
23/04/2025, Сряда 20:00
0

Сподели за деликатен проблем
23/04/2025, Сряда 19:20
0

Фрапантен побой в България
23/04/2025, Сряда 19:00
0

Рядко срещан инцидент в страната
23/04/2025, Сряда 18:49
0

Притеснителна информация за Варна
23/04/2025, Сряда 18:47
0

Искат закриване на две училища в...
23/04/2025, Сряда 18:33
0

Кола избухна в пламъци в Москва
23/04/2025, Сряда 18:18
0



Четвъртото издания на Robo Challenge – битка на роботите се проведе в Бургаския държавен университет
23/04/2025, Сряда 17:40
0