Бременна жена влачи болния си брат по стълбите, линейката търси адреса половин час в ж.к. „Меден рудник”
Бременната Виолета искала да заведе брат си в болницата, когато той се свлякъл в краката й, завила го с одеало и чакала 30 минути линейката, заради трудно откриваемите адреси в най-големия жилищен комплекс в Бургас - "Меден рудник"
09 Ноември 2014, Неделя, 21:00 ч.
Автор: Флагман.бгТежък пристъп сковал Милко, който е болен от диабет
Бременна млада жена влачи болния си брат по стълбите на път за болницата, след като получи тежък пристъп вследствие на заболяването си диабет. Линейката половин час търси адреса в ж.к. Меден рудник, заради странната конфигурация на блоковете там и факта, че много от тях са трудно откриваеми дори и с модерна техника. Там няма табели за блоковете и това е причина и опитни шофьори да се объркват.
Виолета открила брат си Милко скован в много тежко състояние, след тежък хипогликемичен пристъп в дома му. Нейни близки й обяснили да му сложи дозата инсулин. Вместо това да облекчи състоянието му обаче, Милко станал по-зле. Виолета направила всичко възможно да го изправи на крака и да го заведе до болницата, когато момчето се свлякло в краката и. "Свалих го на партера във входа и позвъних на 112. Беше 17:38 часа. В паниката не успях дори да го обуя и облека.", разказа момичето. В 18 часа обаче линейката все още я нямаше и Виолета, която е бременна не успя нито да вдигне брат си, нито да помогне с друго, освен да донесе одеало.
Екипът лекар и медицинска сестра се появиха в 18:07ч и въпреки закъснението успяха да стабилизират Милко. Момчето бе откарано незабавно в Шокова зала на МБАЛ-Бургас.
Диабетиците често страдат от пристъпите на хипогликемия и това се случва всеки път, когато се злоупотреби с инсулина. Състоянието е опасно и трябва да се действа светкавично и продължителното забавяне може да се окаже фатално.
За щастие, въпреки лутането из комплекса, лекарският екип реагира адекватно и професионално и Милко беше спасен.
В категории:
Животът
Министерството на туризма представя България на международното изложение EMITT
Световноизвестна спортна верига изтегля от пазара опасен протеин с метални частици
Грешки при приготвянето на месо, които го правят жилаво, твърдо и безвкусно
Ад в София, летището е закрито от дим! Апокалиптични СНИМКИ
В ДГ „Слънце“-Слънчев бряг децата учат и се забавляват, преобразени като приказни герои
Министерството на туризма представя България на международното изложение EMITT
05/02/2025, Сряда 17:16
0
Министър Станков: Вертикалният газов коридор е стратегически проект за България и региона
05/02/2025, Сряда 17:10
0
Компас за възстановяване на конкурентоспособността на ЕС и осигуряване на устойчив просперитет
05/02/2025, Сряда 17:07
0
Бременна е, но кой е бащата
05/02/2025, Сряда 17:00
1
Ад в София, летището е закрито от дим! Апокалиптични СНИМКИ
05/02/2025, Сряда 16:50
0
Световноизвестна спортна верига изтегля от пазара опасен протеин с метални частици
05/02/2025, Сряда 16:44
0
МВР поиска и цивилни коли да дебнат и спират на пътя
05/02/2025, Сряда 16:40
1
Почнала да се друса едва на 14 год.
05/02/2025, Сряда 16:20
1
Тръмп шокира света с идеите си за Газа. Какво предвиждат те?
05/02/2025, Сряда 15:59
2
В ДГ „Слънце“-Слънчев бряг децата учат и се забавляват, преобразени като приказни герои
05/02/2025, Сряда 15:43
0
Изкуствен интелект разкри мрачното бъдеще, което ни чака до 2100 г., милиони ще умрат от...
05/02/2025, Сряда 15:40
0
Била по-богата от гаджето си и нямала проблем да го издържам
05/02/2025, Сряда 15:19
0
До 4: Простако, не се ли сещаш че щом хората живеят в панелка, то значи нямат пари за къща някъде. Не ти ли идва на малкото ум в главата че мизерстват?! Знаеш ли с колко пари се изкарва медицина или само си чешеш пръстите тук?! Да му писне на човек от разбирачи и баламурници.
Kakva kultura!!!!