Атанас Зафиров почете 23–годишнина от независимостта на Армения

Атанас Зафиров изрази своята увереност, че в бъдещия парламент ще има стабилна група за приятелство с Армения
21 Септември 2014, Неделя, 17:19 ч.
Кандидатът за народен представител поднесе цветя на Арменския паметник в Бургас
С поднасяне на цветя пред паметника на геноцида над арменския народ в центъра на Бургас председателят на групата за приятелство с Армения в 42 – то НС Атанас Зафиров отбеляза 23 – та годишнина от Арменската независимост. След официалната церемония Зафиров се срещна с представители на Арменската диаспора в Бургас и на чаша кафе припомни част от свършеното през последната година в областта на отношенията между двата братски народа. Като най – важни успехи и лична удовлетвореност той посочи откриването на Търговско представителство на Българската държава в Ереван, стартирането на авио чартър между двете столици, както и облекчаването на процедурите по получаване на Български визи за гражданите на Армения. Атанас Зафиров изрази своята увереност, че в бъдещия парламент ще има стабилна група за приятелство с Армения, която ще продължи започнатото и ще способства за задълбочаване на връзките в областта на икономиката, културата, образованието и спорта.
По повод празника Атанас Зафиров изпрати поздравителен адрес до посланика на Армения у нас Арсен Схоян. В него се казва: “Уважаеми г-н Схоян, позволете ми да поднеса от свое име и от името на НС на БСП поздравления по случай 23 - годишнината от обявяването на Армения за независима република. Тази така значима дата във Вашата история заслужено дава повод за национална гордост и самочувствие.
Вярваме, че приятелските и ползотворни отношения между Република България и Република Армения ще бъдат запазени и ще продължат и в бъдеще в името на просперитета и добруването на нашите два братски народа, и стабилното икономическо и политическо присъствие на нашите две страни в международен план. Пожелавам Ви здраве, сили и воля да продължите работата си за Република Армения и за благото на нейните граждани. Използвам възможността да подновя пред Вас моето най - искрено уважение, почит и признание.”
В категории:
Парламентарни избори'2014








Младоженец избяга от сватбата с тъща си, сътвори нещо още по-гнусно преди това
21/04/2025, Понеделник 21:40
3

4 зодии, които имат невероятно шесто чувство
21/04/2025, Понеделник 21:20
1

Тайната е в продуктите: сладкиш без печене, любим на цялото семейство
21/04/2025, Понеделник 21:00
0

Бягайте далеч от тези зодии, те се обвързват много трудно
21/04/2025, Понеделник 20:40
0

Жена с трансплантирана матка роди здраво бебе в Англия, българин от Златоград е в екипа
21/04/2025, Понеделник 20:20
0

Невръстно дете падна от шестия етаж в Габрово
21/04/2025, Понеделник 20:00
1

Жените от тези зодии са истински кръвопийки
21/04/2025, Понеделник 19:40
1

Покойният папа отраснал с нашето кисело мляко, което баба му квасела в Аржентина
21/04/2025, Понеделник 19:20
2

Режа 1 картоф и мажа по лицето, отначало всички ми се смееха, но като видяха резултата, останаха без думи
21/04/2025, Понеделник 19:00
0

Зодиите, които ще се къпят в пари в следващите дни
21/04/2025, Понеделник 18:40
0

Вчера направих тази бърза баница с домашни кори, цялата улица ухае на нея, а всички ми искат рецептата
21/04/2025, Понеделник 18:20
0