×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Главният прокурор поиска сваляне на имунитета на Марио Рангелов
  • Прaвocлaвният cвят днec oтбeлязвa eдин oт нaй-вaжнитe дни в Cтрacтнaтa ceдмицa - Вeлики чeтвъртък
  • ЕС се отказа от идеята да забрани вноса на руски втечнен газ
  • Жан-Клод Ван Дам желае да посети Русия и да стане посланик на мира
  • Поне 50 загинали и над 100 изчезнали в трагедия с лодка в Конго
  • Арестуваха пиян актьора Хайли Осмънт в американски ски курорт
  • Близо 1000 патрула ще са на терен в пиковите часове на празниците
  • Депутатите гласуват втория вот на недоверие към кабинета "Желязков"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Красимир Велчев от ГЕРБ:България бе ограбена с над 2 милиарда лева от тъмна приватизация на морски бази


Красимир Велчев от ГЕРБ:България бе ограбена с над 2 милиарда лева от тъмна приватизация на морски бази
Има ясен ред – когато един актив стане ненужен, той се отписва и се обявява търг за продажбата му. Но нищо от това не беше направено с военните имоти край морето, каза Велчев
11 Май 2014, Неделя, 17:35 ч.
Автор: Флагман

Само търговското дружество "Воинтех" е продало около 30 морски бази на безценица
България е загубила над 2 милиарда лева от тъмна приватизацията на морски бази по цялото крайбрежие, собственост на военното министерство, каза във „Всяка неделя” зам.-председателят на ГЕРБ Красимир Велчев. Има ясен ред – когато един актив стане ненужен, той се отписва и се обявява търг за продажбата му. Но нищо от това не беше направено с военните имоти край морето. Същото се случи с апетитните терени около тях. Вместо да бъдат вкарани в регулация и продадени скъпо, те бяха харизани за жълти стотинки като земеделски земи на свои хора, допълни той. Само търговското дружество "Воинтех" е продало около 30 морски бази.
Велчев припомни и скандални факти около продажбата на летище Божурище през 2005 г., както и процедурата за обвяване на летището за паметник на културата през 2008 г. и през 2010 г.
„Години наред се действа за унищожаване на тази светиня – летище Божурище. Това е най-старото действащо летище не само в България, но и в света. 1930 г. е построена аерогарата там. Тази година трябва да честваме 100 години от създаване на летището.
През 1919 г. унизителният Ньойски договор великите сили решават България да се лиши от възможността да развива авиацията. Решено е летището да бъде заличено, ние да бъдем лишени от авиация, летището да бъде парцелирано на ниви. Три години българското общество се бори за това летище и успява. Създава авиационно училище, което да подготвя летци”, коментира Велчев. В днешно време можем ли ние да разрешим това нещо да бъде ликвидирано?, попита той.
„Въпреки обявяването му за паметник на културата, някой от администрацията не си е свършил работата и в заповедта е пропуснал да обяви границите на този паметник. По времето на министър Вежди Рашидов се изготвя заповед, в която се посочват границите на паметника. Тогава отново чиновници са пропуснали да обявят тази заповед в Държавен вестник. На основание на това Върховният административен съд решава, че заповедите са неправомерни”, обясни депутатът.
Летището е дадено на италиански инвеститори срещу 106 апартамента, т.е. средно по едно апартаментче за 10 дка златна земя.

В категории: Политика


Трагедия с рибари в...
Трагедия с рибари в... 17/04/2025, Четвъртък 22:00 1
Флагман.БГ Бивша на Гришо изчерви мрежата (СНИМКА) Бивша на Гришо изчерви мрежата (СНИМКА) 17/04/2025, Четвъртък 21:18 0
Флагман.БГ Оказа се, че е много добра в... Оказа се, че е много добра в... 17/04/2025, Четвъртък 20:58 4
Флагман.БГ Плати огромна сметка Плати огромна сметка 17/04/2025, Четвъртък 20:33 0
Голям трилър в "Ергенът"
Голям трилър в "Ергенът" 17/04/2025, Четвъртък 20:20 0
Направи гръмко признание
Направи гръмко признание 17/04/2025, Четвъртък 20:03 3
Флагман.БГ Взрив в "Ергенът"... Взрив в "Ергенът"... 17/04/2025, Четвъртък 19:40 0
2
Коментара по темата
2.
Боклуци
12.05.2014 22:48:13
2
2
GERB доограби морските бази. И сега какво?
1.
Ххх
11.05.2014 18:05:54
4
5
ТОЯ С ТУРСКИТЕ МУСТАЦИ ДА ПИТА БАТЕ БОЙКО КАК ЛЮБИМАТА МУ ЕВРЕЙКА СТАНА МИЛЯРДЕРКА ЗА ЕДНА НОЩ ГА ТОЙБЕШЕ МЕВЕРЕЕЦ , А ИПО НАЧАЛО ВСИЧКИ ПРИВАТИЗАТОРИ МОШЕННИЦИ В БУЛГАРИСТАН СА 90 % ЕВРЕИ , 10% ПОМАЦИ И ТУРЦИ , АЙДЕ ДА НЕ СА ПРАЙ НА РАЗСЕЯН.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Извънредно: Бизнесмен изчезна в София, полицията е накрак Извънредно: Бизнесмен изчезна в София, полицията е накрак Апел за помощ: Мъж е в неизвестност в София, близките търсят информация Голямото завръщане: Гурбетчии пълнят полетите за Великден Голямото завръщане: Гурбетчии пълнят полетите за Великден Пътуват предимно към София и Варна Разпети петък: Най-черният ден - забрани, ритуали и значение, имен ден нямат право да празнуват... Разпети петък: Най-черният ден - забрани, ритуали и значение, имен ден нямат право да празнуват... Това е денят, в който разпънали на кръст невинния Агнец - "изтезаван за нашите беззакония и мъчен за нашите грехове" Извънредно! Разбиха най-голямата и високотехнологична лаборатория за дрога на Южното Черноморие Извънредно! Разбиха най-голямата и високотехнологична лаборатория за дрога на Южното Черноморие Разпитани са двамата химици – инженери от Полша, както и известен рентиер от Свети Влас, предоставил свой имот във ваканционно селище Тоби от Хелс китчън шокира - бившият ми мъж заживя със сестра ми Тоби от Хелс китчън шокира - бившият ми мъж заживя със сестра ми Тя призна, че пътят към прошката не е бил лесен Опасно ли е децата ни да учат вероучение? Писателка шокира с думи за вярата ни и руската пропаганда Опасно ли е децата ни да учат вероучение? Писателка шокира с думи за вярата ни и руската пропаганда Рисковано е, защото християнстовото се превръща в идеологическа обвивка на проруската пропаганда, каза писателката. Оставаше само да призове българите да не ходят на църква, за да не станат русофили и войнолюбци Еврокомисията ни пожали! Ще получим второ и трето плащане по Плана за възстановяване и устойчивост Еврокомисията ни пожали! Ще получим второ и трето плащане по Плана за възстановяване и устойчивост Добрата новина съобщи вицепремиерът Дончев. Парите ще бъдат отпуснати до края на 2025 г. Километрично задръстване на магистрала „Тракия“ след верижна катастрофа със 7 коли Километрично задръстване на магистрала „Тракия“ след верижна катастрофа със 7 коли На място са пристигнали четири линейки Направи гръмко признание Направи гръмко признание Фарниев отклонява оферти на държави, за да остане треньор на ЦСКА Подарък ли е за БСП и Путин отказът да продадем реакторите на Украйна? Подарък ли е за БСП и Путин отказът да продадем реакторите на Украйна? Така защитаваме националните си интереси, уверява Жельо Бойчев и доказва, че аргументите за отхвърляне на проекта за АЕЦ „Белене“ са неактуални 
Разводът на годината. Легендарна двойка продава имотите си Разводът на годината. Легендарна двойка продава имотите си Майкъл изглежда все по-крехък и неподвижен, сподели близък на холивудските звезди Трагедия с рибари в... Трагедия с рибари в... САЩ Мощни удари по Херсон и Никопол, има загинали и ранени Мощни удари по Херсон и Никопол, има загинали и ранени  Руски военни анализатори обаче обявиха, че авиационни бомби са били насочени по център на службата за мобилизация Съди Биг Брадър за грандиозна сума Съди Биг Брадър за грандиозна сума Скандал с Мики Рурк Плати огромна сметка Плати огромна сметка Джак Грийлиш е страхотен футболист, но обича и нощния живот Може ли да повярвате, че е на 56? (СНИМКА) Може ли да повярвате, че е на 56? (СНИМКА) Американката Лопес сякаш не остарява Унгария забрани гей парадите Унгария забрани гей парадите С нова поправка в Конституцията официално се забраняват публични събития, организирани от ЛГБТ+ общности Тръмп заплашва да забрани приема на чуждестранни студенти в "Харвард" Тръмп заплашва да забрани приема на чуждестранни студенти в "Харвард" Все повече университети в САЩ се обявяват срещу действията на администрацията 19-годишна мотористка е в болница в Пловдив 19-годишна мотористка е в болница в Пловдив Пробите за алкохол и наркотици на двамата участници са отрицателни Мигрант изнасилва 5 дни жена в Италия. С какво това ни засяга? Мигрант изнасилва 5 дни жена в Италия. С какво това ни засяга? Безконтролната миграция не е обикновен проблем, тя е срив на държавността
Доналд Тръмп за Зеленски: Доналд Тръмп за Зеленски: Байдън, Путин и Зеленски погубиха света Виц на деня Виц на деня Първа сутрин след сватбата.
Младоженецът казва:
- Скъпа, пие ли ти се кафе?
Тя усмихната:
- Да, може!
Той:
- Чудесно! Ще направиш ли и за мен, като станеш!
Виц на деня Виц на деня Апетитът идва с яденето! А зверският апетит - когато си на диета. Статус във фейсбук Статус във фейсбук Обява:
"Продавам сватбени рокли, размер 42, 44, 46, 48,50, 52, 54, 56, 58. Не мога да го чакам повече принца.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори